Закрыть
Все сервисы
Главная
Лента заметок
Теги
Группы
Рейтинги

"Сонечко" м. Трускавець зігріває серця дітей-інвалідів

19 мая´11 8:26 Просмотров: 3191 Комментариев: 0
Молоді Андрій та Галина (імена змінено – Ю. Ф.) відгуляли розкішне весілля, і їх життя було сповнене прекрасних мрій, планів, надій. Кохання, повага, гармонія і взаємодопомога панували в молодій сім’ї, і, здавалося б, усе своє життя отак проживуть у радості і щасті. Минув рік, і родина збільшилася на ще одного маленького члена сім’ї – у них народилася донечка. Подружжя отримало багато вітань від родини і друзів, і вже вибирали ім’я дівчинці, як наче грім серед ясного неба пролунав діагноз лікарів: їх донечка – інвалід.

Тисячі сімей спіткало таке горе на Львівщині, і число неповносправних дітей (саме так тепер називають дітей-інвалідів) щороку збільшується. На даний час їх у нашій області нараховується понад 10,5 тисяч чоловік. Більшість батьків таких дітей перебувають у відчаї, особливо у сільській місцевості. Адже там відсутні як садочки, так і навчальні класи для дітей з розумовими та фізичними вадами розвитку. Однак, мабуть, не всі здогадуються про те, що у корпусі дитячого санаторію "Джерело" м. діє Львівський обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

"Сонечко" - так пестливо називають дітлахи реабілітаційний Центр. І сьогодні про роботу Центру ми спілкуємося з його директором Миколою Гарасим’юком.

- Миколо Григоровичу, чим займається Ваш Центр соціальної реабілітації неповносправних дітей?

- Обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідіву у м. Трускавець на сьогоднішній день здійснює: виконання програм адаптації і реабілітації дітей з фізичними та інтелектуальними проблемами, формування соціально адаптованої особистості; надає методичну допомогу у впровадженні нових методик соціальної реабілітації дітей з обмеженими можливостями; залучає батьків, опікунів, громад, громадських організацій, товариств соціально неповносправних дітей.

- Які послуги надає Центр у м. Трускавець?

- До послуг дітей-інвалідів у Центрі функціонують кабінети соціальної реабілітації та лікувальної фізкультури. З дітьми працюють вчителі-реабілітологи, фахівці з фізичної реабілітації, дитячий лікар, невропатолог, практичний психолог, вчитель-логопед, масажист, педагоги. Відтак у Центрі відбувається: соціальна реабілітація дітей-інвалідів віком від 4 до 18 років; комунікативна корекція, логопедична корекція; психологічна корекція; фізична реабілітація, що включає: лікувальну фізкультуру, масаж; заняття ЛФК в плавальному басейні на базі дитячо-юнацького спортивного клубу "Спортовець" (там діти набувають навиків плавання і поведінки на воді); іпотерапію – на базі кінноспортивного комплексу санаторію "Карпати" м. Трускавець.

Теги: трускавець
Пожаловаться
Комментариев (0)