Закрыть
Все сервисы
Главная
Лента заметок
Теги
Группы
Рейтинги

У м. Трускавець відбудеться фестиваль церковних хорів

Отредактирована 20 мая´11 13:30 Просмотров: 830 Комментариев: 0
У курортному містечку , що на Львівщині, 28 та 29 травня буде організовано фестиваль хорів «Культура та духовність – багатство Європи». Представлять свої духовні музичні надбання православні і католицькі християнські конфесії
Про це сьогодні, 16 травня, на прес-конференції розповіли: організатор фестивалю від України свящ. Андрій Кащук (УГКЦ), канцлер Дрогобицько-Самбірської єпархії УПЦ КП свящ. Миколай Біляк, диригент архиєрейського хору храму св. Георгія Переможця УПЦ МП протодиякон Валерій Калінчук, доктор богослов’я УКУ Олександр Кащук та нотаріус Львівської архідієцезії УРКЦ Олександр Кусий, – інформує кореспондент ЗІКу.

Окрім представників від 4 українських конфесій, на фестиваль у м. приїдуть також гості з Білорусії, Сербії і Польщі.

Загалом представлять свій духовно-музичний репертуар такі колективи:

хор УГКЦ «Київське благочестя»,
хор УПЦ МП «Глас»,
ансамбль пісні і танцю УПЦ КП «Писанка»,
хор Рільничого університету, в Кракові (РКЦ),
камерна чоловіча капела Сербської православної церкви МП «Серафим»,
хор Дрогобицького педагогічного університету ім. І.Франка «Боян» (УПЦ КП),
хор Дрогобицької духовної семінарії УГКЦ «Оранта»,
хор «Бацькайщина» (Білоруська греко-католицька церква).

Місцем представлення духовного хорового різноманіття було обрано з огляду на те, що його відвідують люди з усіх куточків України. Духовенство таким чином хоче залучити якомога ширшу з представницької точки зору слухацьку авдиторію.

Варто додати, що на фестивалі будуть присутні найвищі церковні чини, тому для мирян фестиваль стане особливою подією ще й з огляду на цю деталь.

Кошти на фестиваль виділив ректор Рільничого університету у Кракові (Польща).

У першу чергу фестиваль виконує екуменічну місію – мовою музики і мистецтва будує містки між різними християнськими конфесіями. На цьому впродовж конференції наголошували і о. Миколай Біляк, і о.Андрій Кащук. Валерій Калінчук пояснив, що фестиваль дуже важливий і для м. Трускавець, Львова також, бо місто полі конфесійне і для співіснування в таких умовах налагоджувати мости єднання необхідно. Існуючі розрізненості в догматиці чи якісь навіть політичні чинники не повинні суперечити цьому. А музика – найкращий засіб для того, аби порозумітися.

Теги: трускавець
Пожаловаться
Комментариев (0)