Закрыть
Все сервисы
Главная
Лента заметок
Теги
Группы
Рейтинги

Олександр МІНІН: «Спрощенців» очікує головний біль від документообігу»

10 ноября´11 14:27 Просмотров: 422 Комментариев: 0

Нарешті народні депутати зробили крок назустріч підприємцям, ухваливши довгоочікуваний Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» (щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва). Чи можна його вважати таким, що враховує інтереси не лише держави, а й малого та середнього бізнесу, ми вирішили запитати у адвоката, старшого партнера юридичної фірми «КМ Партнери» Олександра МІНІНА, який спеціалізується на податковому праві та брав активну участь у обговоренні проекту Податкового кодексу (ПК) України.

Реєстр податкових накладних

-Пане Олександре, які позитивні та негативні моменти Ви б відзначили, аналізуючи зміни до ПК, що стосуються системи оподаткування, обліку та звітності «спрощенців»?

- Цими змінами поновили певною мірою систему єдиного податку, яка б могла працювати і з бізнесом. Позитивним є те, що славнозвісний підпункт 139.1.12 ПК про заборону включення проплат фізичними особами-єдиноподатниками до витрат підприємства було виключено. При цьому, однак, запроваджується механізм, за яким податківці чітко в автоматичному режимі відслідковуватимуть, від кого саме і в яких обсягах отримувалися послуги, що їх надано підприємцями, які працюють на єдиному податку, що і кому саме та в яких обсягах такими підприємцями продано. .

-Як таке стане можливим?

- Положеннями проекту Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» (щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва), який розміщений на сайті Верховної Ради, передбачається, що підприємства, які працюють з платниками на єдиному податку, мають надавати у складі податкової звітності фактично перелік доходів і витрат в розрізі контрагентів-єдиноподатників, тобто буде працювати щось на кшталт реєстру податкових накладних з ПДВ.

Теги: Податковий кодекс, законодавство, внесення змін до Податкового кодексу, законодавчі акти, юридична фірма, проект Податкового кодексу, Верховна Рада, єдиний податок, податкова звітність, перелік доходів
Пожаловаться
Комментариев (0)
Реклама