Закрыть
Все сервисы
Главная
Лента заметок
Теги
Группы
Рейтинги

В Чернігові відкрився Центр правової допомоги безробітним

20 апреля´12 16:41 Просмотров: 446 Комментариев: 0

3 квітня вЕкспертному клубі “Чиста політика” відбулась презентація Центру безкоштовноїправової допомоги безробітним м.Чернігова, що діє на базі Чернігівськогогромадського комітету захисту прав людини.

 Як зазначивпід час презентації голова Чернігівського громадського комітету захисту правлюдини Олексій Тарасов: «Безробіття та порушення трудових прав є однією знайбільш гострих проблем, як в Україні так і в чернігівському регіоні зокрема.Це підтверджують численні звернення громадян до Чернігівського громадськогокомітету захисту прав людини».

Правозахисникиконстатують зростання рівні бідності та соціальної нерівності в державі. В ційситуації наші громадяни залишаються абсолютно беззахисними у випадку порушеньсвоїх прав, в першу чергу соціально-економічних та трудових. Більшості нашихгромадян, нажаль, «платний» захист своїх прав наразі не по кишені. Саме тому вУкраїні й працює проект «Доступ до правосуддя та правової обізнаності в Україні«Правова країна», який має на меті об’єднання зусиль громадських організацій,що надають безоплатну правову допомогу, в тому числі в сфері трудових відносин.

Юрист Центруправової допомоги безробітним Наталія Піддубна зазначила, що, нажаль, нашігромадяни, особливо які стали безробітними, не знають своїх елементарних прав увідносинах з роботодавцем. Гостро стоять питання несвоєчасної виплати зарплати,незаконне звільнення з роботи, прояви дискримінації з боку роботодавців,зловживання з боку приватних агенцій з працевлаштування». Тому й основна метароботи Центру правової допомоги безробітним полягає у сприянні доступу доправосуддя безробітним, а також попередження й усунення порушень трудових правгромадян та створення рівних умов для чоловіків і жінок на ринку праці.

  Директор Чернігівськогоміського центру зайнятості Олександр Зевченко привітав відкриття Центруправової допомоги безробітним. Він відмітив, що зараз на обліку в міськомуцентрі зайнятості перебуває 3900 безробітних і в багатьох з них виникають різніправові питання. Центр зайнятості не має відповідних ресурсів для повноцінноїюридичної допомоги безробітним. Тому у Центрі правової допомоги надаватимутьюридичні консультації і тим безробітним, що звертатимуться до Чернігівськогоміського центру зайнятості.


Основні завдання діяльності Центру:

• надання безкоштовної правової допомоги громадянам з метоювідновлення порушених прав у сфері трудових відносин та допомога у вирішеннітрудових конфліктів з роботодавцями;

• підвищенняправових знань працюючих й безробітних громадян шляхом видання тарозповсюдження інформаційних матеріалів, що містять інформацію про правовіметоди вирішення найбільш типових порушень з боку роботодавців;

• проведенняінформаційної кампанії та широкої роз'яснювальної роботи з цільовою групою пророботу і послуги Центру правової допомоги безробітним та основні проблеми, зякими звертаються громадяни до Центру;

• роз'яснювальна тапросвітницька діяльність серед роботодавців з метою дотримання трудових прав тазапобігання порушень законодавства про працю, зокрема щодо питань гендерноїрівності та протидії дискримінації на робочому місці.

Центр безкоштовної правової допомоги безробітним м.Чернігова працює заадресою: м.Чернігів, вул.Горького 57 з 11.00 до 16.00. Запис наприйом за телефоном: 612-532.

Теги: центр, допомога, Чернігів, безробітні
Пожаловаться
Комментариев (0)