Закрыть
Все сервисы
Главная
Лента заметок
Теги
Группы
Рейтинги

Чернігівська обласна організація КПУ представила результати партійного проекту "Народний референдум"

6 июня´12 2:02 Просмотров: 516 Комментариев: 0

29 травня вЕкспертному клубі «Чиста політика» обласна організація Комуністичної партіїУкраїни представила результати партійного проекту «Народний референдум» наЧернігівщині.

 

Народний депутатУкраїни, перший секретар Чернігівського обласного комітету Комуністичної партіїУкраїни Володимир Лещенко у своєму виступі зазначив, що за Конституцією носіємсуверенітету і джерелом влади є народ, який здійснює своє конституційне право безпосередньоабо через органи державної влади та місцевого самоврядування, які він обирає.Проте на практиці влада часто не спроможна почути думку громадян.

«Досить часто мибачимо, що ті люди, які прийшли до органів влади і місцевого самоврядуванняпроводять політику державну чи місцеву, яка інколи відрізняється від того, чогопрагнуть наші люди. Тому комуністи неодноразово ставили питання і на ВРУкраїни, ставили вимоги перед Президентом і урядами, що доленосні для державипитання необхідно вирішувати на референдумі», - зазначив народний депутат.

Влада не надалапідтримки, отож вже на початку минулого року КПУ було вирішено самостійноспитати думку людей з цілої низки питань, що стосуються їх життя. 

З червня 2011 рокупо травень 2012 року участь у референдумі взяло близько 1,5 млн. виборців, вЧернігівській області кількість респондентів склала понад 105 тисяч. Учасникамреферендуму пропонувалось відповісти «так» чи «ні» на дев’ять найбільшактуальних та доленосних для країни питань. 

В підтвердження повноїдостовірності респондентної бази Володимир Лещенко продемонстрував мішки зкорінцями від бюлетенів та запевнив, що за кожною анкетою стоїть конкретниймешканець регіону з прізвищем та контактною інформацією.

Віктор Губар, секретар Чернігівського обкому КПУзазначив, що громада позитивно сприйняла питання референдуму та представиврезультати опитування на Чернігівщині, за якими:

1). 97,5% опитанихмешканців Чернігівського регіону висловилися «за» конституційне закріпленнязаборони (мораторію) на купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначеннясвоїми голосами.

2).98,5%респондентів підтримали націоналізацію підприємств ключових галузей економіки(нафтогазова, вугільна, металургійна і обробна промисловість,електроенергетика, залізничний транспорт).

3). 98,7% мешканцівЧернігівщини вважають, що розмір плати за житло і комунальні послуги не повиненперевищувати 10% від загального доходу сім’ї.

4). 98%респондентів погодились за введення державної монополії на виробництво спиртнихнапоїв і тютюнових виробів, доходи від якої повинні спрямовуватись напоповнення Пенсійного фонду і підтримку державних установ охорони здоров’я. 

5). 98,7% опитанихпогодились з тим, що держава повинна взяти на себе відповідальність запродовольчу безпеку країни, за якість продуктів харчування, ліків і товарівпершої необхідності і встановити суворий контроль над цінами на ці товари.

6) 96% мешканців,що прийняли участь у референдумі вважають НЕ справедливим підвищення пенсійноговіку для виходу на пенсію по старості та збільшення необхідного трудового стажу.

7). 89% опитанихзгодні з тим, що другою державною мовою, поруч з українською, має бутиросійська.

8). 94%респондентів вважають, що необхідно відмовитися від співпраці України зМіжнародним валютним фондом (МВФ) і переглянути умови вступу до Світовоїорганізації торгівлі (СОТ).

9). 95,5% мешканцівЧернігівщини погоджуються з  тим, що Україні необхідно приєднатися доМитного союзу і увійти до Єдиного економічного простору з Росією.

Другий етапреферендуму заплановано на червень нинішнього року, але цього разу в бюлетеніокрім питань загальнонаціонального значення, таких, як питання реформуваннямедичної галузі, збереження безкоштовної освіти, з’являться і питання зрегіональної проблематики. Зокрема, буде запропоновано питання що до збереженняі розширення мережі дошкільних дитячих закладів та недопущення закриття шкіл всільській місцевості.

Комуністи впевненів актуальності та доцільності проведення другого етапу референдуму, аджевисновки, зроблені з першого етапу опитування громадян лягли в основу створенняКомпартією 20-ти законопроектів, які незабаром розглядатимуться у ВерховнійРаді; були надіслані в формі запитів та депутатських звернень до органів владивсіх рівнів; і, навіть, стали підґрунтям для запровадження соціальних ініціативПрезидента. 

Відповідаючи назапитання ЗМІ, Володимир Лещенко зазначив, що Компартія має і буде висуватисвоїх кандидатів, як по одномандатним виборчим округам, так і позагальнодержавному багатомандатному виборчому округу від Чернігівщини намайбутніх парламентських виборах. Зокрема, В. О. Лещенко надав конкретнуінформацію по двом мажоритарним округам - 210-му, де балотуватиметься ВікторіяКоротя, та 207-му, де Компартію представлятиме Віктор Губар.

Теги: проект, Чиста політика, Чернігів, кпу, народний референдум, володимир лещенко, віктор губар
Пожаловаться
Комментариев (0)