Закрыть
Все сервисы
Главная
Лента заметок
Теги
Группы
Рейтинги

У Чернігові презентували результати дослідження про вибори, медіа та «джинсу»

16 октября´12 13:56 Просмотров: 477 Комментариев: 0

У Чернігові 10жовтня, відбулася презентація проміжних результатів моніторингу національних тарегіональних засобів масової інформації щодо висвітлення перебігупарламентських виборів. У заході взяли участь керівник моніторингових програмасоціації «Спільний простір», керівник Комітету «Рівність можливостей»Олександр Чекмишев та експерт з медіа-моніторингу в Чернігівській областіОксана Стельмах.

Олександр Чекмишев зазначив, що цеймоніторинговий проект є наймастшабнішим та найбільшим за весь час його роботи.Протягом трьох місяців проводиться дослідження контенту та контексту 65телеканалів, 93 друкованих видань та 71 інтернет-ресурса. Аналізується не лишенаявність матеріалів, а і їх зміст, розміщення, графічний супровід, тощо.Вивчаються матеріали про 6 партій: Партію регіонів, Об’єднану опозицію«Батьківщина», УДАР, «Україна Вперед!», ВО «Свобода» та КПУ. На регіональномурівні окремо досліджується висвітлення діяльності найбільш рейтинговихсамостійних кандидатів-мажоритарників.


«В останні дватижні значно змінилася ситуація в інформаційному просторі», - розповівОлександр Чекмишев. Якщо протягом перших двох місяців відбувалося інформуванняаудиторії і партія влади лідирувала за нейтральними та позитивними сюжетами, тов останні два тижні значно зросла кількість негативного контенту на адресуПартії регіонів.

Причинами цього, надумку медіаексперта, стали як спроби законодавців ухвалити реакційний закон пронаклеп, застосування прямого чи опосередкованого тиску власників та регулюючихорганів, так і зацікавленість частини журналістів і топ-менеджерів у додатковихзаробітках за рахунок тієї ж прихованої реклами («джинси») та замовнихматеріалів.

Цікаво, щоЧернігівщина потрапила до чотирьох областей, де кількість сюжетів нателебаченні майже збалансована. Це тому що один з трьох телеканалів більш-меншінформує виборців про діяльність різних політичних сил, а не лише влади таПартії регіонів.

Оксана Стельмах розповіла про особливостімоніторингу в регіоні. Так об’єктами аналізу стали три телеканали – ТРА «НовийЧернігів», ОДТРК «Сівер-Центр» та «Дитинець», п’ять газет – «Деснянськаправда», «Чернігівські відомості», «Семь дней», «Вісник Ч» та «Деснянкавільна», і три інтернет-ресурси – «Високий Вал», «Події і коментарі» та«Чернігівський монітор». 

До телемоніторингувлючені випуски новин у прайм-тайм та сюжети, де згадується діяльністьпредставників влади та учасників виборчих перегонів. Найбільше інформації промайже всі політичні сили та кандидатів зафіксовано на телеканалі «Дитинець».При цьому найбільше позитивних сюжетів стосувалося самостійного кандидатаВладислава Атрошенка.

В новинних сюжетахобласного та міського телебачення багато уваги приділяється діяльності влади, восновному розповідається про соціальні ініціативи Президента, результати роботиУряду, представників регіональної влади.

Моніторингдрукованих видань показав, що найбільше уваги в позитивній тональності булоприсвячено кандидату-самовисуванцю Івану Куровському. В статтях, в основному,перелічуються добрі справи кандидата та що він зробив для жителів Ніжинського,Носівського та Варвинського районів.

Друковані виданнястатті про досягнення влади відмічаються різними рубриками. Наприклад,«енциклопедія соціального захисту», «ефективно», «добра справа», тощо. Ненехтують поєднанням посадових обов’язків та роботи кандидатакандидати-мажоритарники від Партії регіонів. Особливо це помітно у 205 та 206округах. Тими ж методами тільки в менших обсягах діє опозиція, розміщуючи такзвану «джинсу» негативної тональності про Партію регіонів, УДАР і ПП«Україна-Вперед!».

«Найбільшзбалансованою та об’єктивною газетою серед п’яти досліджуваних на Чернігівщинівиявилась газета «Семь дней, яка всі замовні матеріали відмічає приміткою«передвиборча агітація». А якщо розміщує аналітику, то кількість знаків прокожного кандидата є рівною», - сказала О.Стельмах.

Об’єктивним таінформаційно-виваженим, на думку багатьох експертів, виявився Інтернет. Сайти втій чи іншій мірі рівномірно висвітлюють діяльність учасників виборчогопроцесу. Замовні та оплачені матеріали інтернет-ресурси відмічають відповіднимипомітками про рекламу. Найбільше інформації для виборців Чернігівщини протягомсерпня-вересня розміщувало видання «Події і коментарі». 

Всі присутніпогодилися, що моніторингові проекти сприяють більш проведенню прозорої тачесної виборчої кампанії в Україні.

Теги: Чиста політика, Чернігів, вибори 2012, моніторинг змі, оксана стельмах, олександр чекмишев
Пожаловаться
Комментариев (0)