Закрыть
Все сервисы
Главная
Лента заметок
Теги
Группы
Рейтинги

Впливи дитячих персоналізованих казок на розвиток дитини

25 апреля´13 9:06 Просмотров: 495 Комментариев: 0

Казка з давніх часів використовується як засіб навчання та розвитку дитини. Прочитайте її, і вона відведе з собою в неповторну ланцюг асоціацій і низку змінюваних образів. Легко і ненав'язливо підкаже, як саме розкрити чергову загадку, і де саме знайти в собі загубилися Силу і Сміливість. Головна хитрість будь-якої казки - в головному герої. Чим міцніше процес ідентифікації з головним героєм, тим сильніше її розвиваюче вплив. І тут у персоналізованих казок немає конкурентів. Вони пишуться для безликого дитини, а для конкретного хлопчика чи дівчинки, з їх унікальними інтересами, цінностями, коханими і нелюбимими речами. Зливаючись в головним героєм, вони відправляються в казкову подорож. І десь там, в далеких краях, знаходять особливо корисний досвід ...


У чому можуть допомогти персоналізовані казки?


По-перше, вони стимулюють образне мислення дитини, розвивають здібності до аналізу і синтезу інформації, до прогнозування, абстрагування. Ці навички починають просувати вперед формування образної і логічної пам'яті, уваги.


По-друге, персоналізовані казки впливають на розвиток мовлення дитини, його словниковий запас, вміння висловлювати свою точку зору, грамотно формулювати думки.


По-третє, вони надають корисну терапевтичний вплив на розвиток емоційної сфери малюка. Спектр дії метафор в цьому плані різноманітний: він корекції страхів і тривожності до розвитку емоційної стійкості, навичок співпереживання і співчуття.


По-четверте, вони сприяють формуванню корисних особистісних якостей дитини: впевненості в собі, товариськості, рішучості і багато чого іншого.


По-п'яте, персоналізовані казки сприятливо впливають на мотиваційну сферу дитини, заряджають позитивною енергією, бажанням рухатися далі, пізнавати і пробувати на смак нові знання та вміння.


По-шосте, метафори інтенсивно мобілізують творчі здібності. Відкриваються перед дитиною містичні світи пробуджують його фантазію, манять, приваблюють, нашіптують створювати своє, унікальне, нове.


Терапевтичний вплив персоналізованих казок важко переоцінити. Метафора відводить дитину в невідомі країни, в яких він набирається мудрості, набуває важливі для себе знання, відчуває натхнення, бажання жити і пізнавати нові внутрішні грані. Причому це відбувається легко, граючись, але найважливіше - дуже ефективно.

Теги: розвиток, дитинка
Пожаловаться
Комментариев (0)
Реклама