Закрыть
Все сервисы
Главная
Лента заметок
Теги
Группы
Рейтинги

Так думала я вчора

19 сентября´05 15:03 Просмотров: 299 Комментариев: 0
Думали, осінь прийшла три тижні тому? Нєа! Я і Oscar Bogus теж помилялися, коли 31 серпня вглушили пляшку пива, проводжаючи літо, дивлячись у вікно запущеної гуртожитської кімнати літові услід. Добряче впилися тоді, добряче й розговорилися. Ця чорна готична потвора нарешті закохалася, йому просто організм вимагав розговоритися, і я це, слава богу, вчасно відчула. Але все-таки ми проводжали літо...
Проводили - а літо не йшло і не йшло. Літо було ще вчора, а сьогодні нема. Небо було літнім - сьогодні його затягнуло дощами, завісило ганчір’ям хмар, які прибрати важче, ніж терпіти. Летять вони тим небом, як скажені, але на їх місці з’являються нові. Чи по колу вони літають, чи що? Ще вчора люди ходили вулицями літні-літні, дівчатка в яскравих маєчках і дідусі в білих картузах. А сьогодні - приголомшені й пригнічені цією несподіваною осінню, сумують, йдуть згорбившись, тиснуться, шукаючи тепла, до стін будинків, підземок, станцій метрополітену, одне до одного й до самих себе. Я подумала й дістала теплий куртяк. Але так само весь день шукала тепла.
Знайшла тепло вдома: улюблену зимову сорочку й теплі шкарпетки, електрочайник в активній його інтерпретації. Знайшла ще й банку тунця й помідоринку - в холодильнику знайшла, а все ж приємно. Сиджу на ліжку, підібгавши ноги, їм того тунця прямо з банки - стук у двері. Два швидких впевнених стуки й одразу, не чекаючи відповіді, важкий порух замка - так може заходити в мою кімнату тільки вкрай близька людинка. Oscar Bogus. Рвучко, як завше, ввалюється, але, замість привітатися, застигає на хвильку на порозі. Повільно кривиться, вдихає повітря, змахує рукою - ввічливо чекаю, навіть змахнувши рукою так само - і...
-Апчхи-и-и!.. - Аж беззило нахилився весь вперед; чайник на столі підстрибнув. І, випроставшись, вже нормально: - ...вам у вашій хаті!
Як я люблю цю твою усмішку, Оскаре! Вона - як завжди, як і ти, довжелезна чорна людино, і твої милі дружні жарти. Влітку й восени, і що б у світі не коїлося.
І тобі апчхи, друже! Із осінню тебе!
Пожаловаться
Комментариев (0)
Реклама
Реклама