Закрыть
Все сервисы
Главная
Лента заметок
Теги
Группы
Рейтинги

Таїна Мазепи

Отредактирована 1 апреля´14 17:57 Просмотров: 1369 Комментариев: 8

Іва́н Степа́нович Мазе́па, польською = Jan Mazepa Kolędyński, 

народився 20 березня 1639 р. в селі Мазепинці (неподалік Білої Церкви) 

З 1687 р - визнаний Гетьман Війска Запорізького Лівобережної України.

А починаючи з 1704 р, після обєднання Лівобережної та Правобережної України, — Війська Запорізького обох сторін Дніпра Гетьман.

Згідно загальновідомих історичних відомостей та архівів, прийнято рахувати, 

що Іван Мазепа, помер у Бендерах (Османська Імперія), 22 вересня 1709.

Існує думка, що багатство Мазепи було ні як не меншим, від легендарних скарбів Полуботка. Згідно архівних документів, саме під час правління Гетьмана Мазепи, Карл XII отримав від України чималий кредит, усього під 6 відсотків річних. Враховуючи сучасну модель розподілу державних коштів та держ кредитів, можна лише здогадуватись про розміри подяки Швецького короля, скромному Українському держслужбовцю на посаді Гетьмана. 

Згідно свідчень Густава Зольдана (довіреної особи Карла -12), помирав  Мазепа неначе справжній захвацький пірат – лежачи на незлічених скарбах. Як пізніше напише у протоколі та своїх спогадах Зольдан: «Ян покликав мене у свої покої. Зайшовши я побачив скриню, завбільшки із двухспальне ліжко, 2 величезні (200 літрові ?) бочки, в таких зазвичай тримають квашену капусту  - усе доверху наповнене золотими червінцями та дукатами. В голові у Мазепи лежало декілька дорожніх мішків. Завязка на одному з них була розмотана, від чого з мішка на матрац просипалося жмені зо дві, середнього розміру діамантів. В кутку, насипом був звалений золотий столовий посуд та декілька срібних пателень….».  

Спитаєте куди ж поділись ці незлічені скарби ?

Лише недавно, приватним детективам, найнятими нащадками Пилипа Орлика,  вдалося встановити, що в серпні 1709 р. Іван Мазепа не помер, а тайно втік в Італію. Де, через плутанину між кирилицею та латиницею, ( кирилична буква "п" = латинська літера "р" або "r") його прізвище трансформувалось не в MasePa, а в MaseRa.

Згідно даних із свідоцтва про народження та архівних фото, один із сіцілійських нащадків Гетьмана, статури був далеко не козацької: росту маленького та в плечах не широким, за що місцеві жителі з малку кликали його образливим прозвищем = Maserati.

Подальша історія родини із щирим українським корінням та братів Мазераті – всесвітньо відома. 

Варто відмітити, що емблему компанії — Гетьманський Тризуб, , розробив  сам Маріо (Маріян?) Мазераті, таким чином вшанувавши пам'ять свого великого пращура.


Якось так.

Теги: 1 апреля, мазепа, мазераті, скарби, сенсація
Мне нравится! Понравилось: 6
Пожаловаться
Комментариев (6)
Отсортировать по дате Вниз
Славка!    02.04.2014, 23:35
Оценка:  +1
Славка!
нужно и у французов покопать,вдруг и Наполеон наш чувак?))
MaksTern    03.04.2014, 07:32
Оценка:  +1
MaksTern
Боня ?
не исключено
Janemalane    02.04.2014, 00:57
Оценка:  +1
Janemalane
Гггггг!
MaksTern    02.04.2014, 08:26
Оценка:  0
MaksTern
; )
Реклама