Закрыть
Все сервисы
Главная
Лента заметок
Теги
Группы
Рейтинги

ПРЕЗИДЕНТ ЧЕХИИ ПЕРЕКРУЧИВАЕТ ИСТОРИЮ УКРАИНЫ

1 сентября´14 19:15 Просмотров: 422 Комментариев: 2
    

Президент Чехії Мілош Земан наполегливо повторює, що в українській владі засіли "бандерівці", що київський Євромайдан був "бандерівським лігвом", що українці вшановують "масового вбивцю", яким, на думку глави чеської держави, був Степан Бандера. З такими тлумаченнями не погоджуються чеські історики, україністи, соціологи.

Як пише газета Lidové noviny, коментарі 69-річного Мілоша Земана з приводу драматичних подій в Україні привернули увагу чеської наукової громадськості аж ніяк не своєю виваженістю, а навпаки – примітивністю. Кілька істориків, україністів та соціологів звернулося до президента з відкритим листом, в якому пропонують йому консультуватися з ними, перш ніж виходити на люди із заявами, які не відповідають історичній правді.

Слово  не горобець...

Востаннє, кілька днів тому, такими людьми були чеські посли, на традиційній зустрічі з якими Земан знову і знову в абсолютно негативному контексті згадав про "українських бандерівців". Раніше, в ефірі найпопулярнішої у країні політичної передачі "Запитує Вацлав Моравець", він звертався до всіх чехів з такими словами: "Пам'ятаймо, що Бандеру вважають в Україні національним героєм. Його портрет висів над Майданом, пам'ятник йому поставлено у Львові. Насправді ж Бандера був масовим убивцею".

"Степан Бандера, – іронічно заперечують хазяїну празького Граду автори відкритого листа, – якби й хотів, не міг стати масовим убивцею, бо протягом всієї німецько-совєтської війни сидів у нацистському концентраційному таборі "Заксенгаузен". Далі, відкинувши іронію, чеські науковці зазначають, що "в інформаційній війні, яка є невідривною складовою війни російсько-української, термін "бандерівці" вживається антиукраїнськими силами винятково як образа на адресу громадян України без огляду на їхнє походження, без огляду на їхню мовну чи конфесійну приналежність". У відкритому листі чеських істориків, україністів та соціологів до президента Чехії міститься пасаж, зважати на який мали б і деякі українські псевдонауковці, в яких слово "бандерівець" легко зривається з язика, сказала Deutsche Welle чесько-українська публіцистка Алла Снігур-Желінська.

Відлуння комуністичної пропаганди

У листі читаємо: "Оперувати терміном "бандерівці", коли говоримо про той чи інший політичний або громадський рух, ні в якому разі не можна хоча б з тої причини, що жодна політична партія або рух не має у своїй назві цього терміну. Можливо, крім організації "Тризуб імені Степана Бандери", яка є не стільки націоналістичною, скільки національно-консервативною і – що найголовніше – не має політичного впливу на війну, яка точиться на сході України".

Автори відкритого листа наголошують, що "бандерівців" після Другої світової війни вигадала комуністично-кремлівська пропаганда з метою дискредитувати саму ідею української незалежності. "Бандерівцями", нагадують чеські науковці, залякувала й пропаганда комуністично-чехословацька. Аж так, що відлуння її вчувається й досі. "А найсильніше відчувається, – каже у розмові з DW публіцистка Алла Снігур-Желінська, – після того, як чеський президент вчергове затаврує "українських бандерівців", якими, як йому здається, є ті всі, що не згодні бути васалами або сателітами Москви".

Варто було Земану виступити перед дипломатичним корпусом, зауважує публіцистка, і таврувати "бандерівців" почав цілий хор голосів, серед яких і голоси помітних постатей чеської політичної сцени – парламентар Станіслав Гумл, сенатор Ян Велеба, посол у ЄС Мирослав Рансдорф...

Теги: украина, история
Пожаловаться
Комментариев (2)
Отсортировать по дате Вниз
August_nikolaev    03.09.2014, 12:51
Оценка:  0
August_nikolaev
Кто тут у нас из Чехии ?? кажись Росни , не так ли ??))))
Хронометр    02.09.2014, 16:09
Оценка:  +1
Хронометр
Просто подзабыл грохот советских танков в 68м году по улицам Праги....
Реклама