Закрыть
Все сервисы
Главная
Лента заметок
Теги
Группы
Рейтинги

Що б я зробила не так, якби запускала стартап сьогодні

29 апреля´15 1:34 Просмотров: 201 Комментариев: 0
Сара Сантакрос, власник малого бізнесу та бізнес-тренер, проаналізувала помилки, зроблені на зорі свого трирічного бізнесу і вирішила поділитися думками та порадами.

Взагалі-то я оптимістка і звичайно не витрачаю час на роздуми про минулі помилки свого бізнесу, задаючись питанням «а що, якщо?».

Що, якби я почала вести блог з самого початку? Може, у мого сайту зараз був би вищим трафік? А якби я налагодила більше зв'язків з іншими блогерами, може моїми блог-постами зараз би ділилися набагато частіше?

 

Не варто плакати над розлитим молоком

... Це мій девіз. Але я написала цей пост не для себе, я написала його для початківців власників малого бізнесу, для вас, які тільки починають свій повний пригод шлях у підприємництві. Я зробила це з надією, що мої поради допоможуть вам уникнути деяких з моїх помилок або ж скоротити час на становлення вашого бізнесу!

 

Що б я зробила не так, якби запускала стартап сьогодні?

 

Я б почала вести блог з самого початку

 

Мені знадобилося багато часу, поки не прийшло розуміння вигод, які можуть принести регулярні пости по тематиці свого бізнесу. Я думала, що мені нічого сказати, не хотіла витрачати час і просто соромилася. І не можу сказати, що мені було легко, коли я нарешті почала вести блог. Зовсім немає. У відповідь була повна тиша, навіть здавалося, що розмовляю сама з собою. Але якщо я щось починаю, то кидаю рідко (крім спорту). Раджу вам робити так само.

 

Поряд з веденням блогу, я б з першого дня почала формувати список для поштових розсилок

 

І я б підібрала інструмент, який допускає можливості для зростання. Я вибрала Mailchimp, коли починала, бо саме його рекомендують для власників малого бізнесу. І я теж рекомендую його для деяких клієнтів, так як це хороший інструмент.

 

Але мені він більше не підходить, тому що список розсилок мого бізнесу швидко збільшився. Я перейшла з Mailchimp на Aweber (і в процесі втратила багато передплатників, що неминуче).

 

Моя порада: створіть свій список для поштових розсилок з першого дня, але не вибирайте найдешевший інструмент. Продумайте варіанти і потім зупиніться на інструменті з перспективою росту.

 

Я б зробила свій сайт за допомогою WordPress

 

Коли я починала, WordPress ще не був такий популярний, тому скористалася іншим движком. Але сьогодні я виразно б використовувала WordPress. І хоча я в принципі навчилася створювати сайти сама, не стала б робити це знову. Я б замовила комусь іншому, людині, яка не тільки розбирається в дизайні і програмуванні, але й має уявлення про вхідний маркетингу.

 

Ваш сайт повинен працювати на вас і постійно пропонувати вам нових клієнтів.

 

Я б не стала друкувати 2000 візиток

 

Ви відчуєте гордість, коли завершите роботу над логотипом і фірмовим стилем. І правильно! Але замість того, щоб друкувати 2000 візиток, краще відсвяткуйте подія з друзями. Бізнес розвивається і, можливо, вже через 6 місяців ви пошкодуєте, що ні додали ще один сервіс в свою візитну картку.

 

Моя порада: завжди друкуйте візитки невеликими партіями.

 

Я б добре пропрацювала швидку презентацію свого проекту

 

Чудово пам'ятаю, як приходила на різні заходи повністю не підготовленою і заїкалися, коли мене запитували: «Чим ви займаєтеся»?

 

Вам необхідно бути готовими швидко презентувати свій проект! За 30 секунд ви повинні зуміти розповісти кому і як ви бажаєте допомогти своїм продуктом. Потренуйтеся перед дзеркалом.

 

Я б відразу почала налагоджувати відносини з впливовими людьми у своїй індустрії

 

Це один з кращих способів швидко стати помітними. У століття соціальних медіа це стало так легко, як ніколи. Слідуйте за ними в Twitter, коментуйте їх блоги, інвестуйте в їх особисті програми, згадуйте їх у своїх блогах і т.д. Існує незліченна кількість способів познайомитися з впливовими людьми у вашій індустрії.

 

Я б включила відео в мою маркетингову стратегію з першого дня

 

Останній, але не найменш важливий пункт. Я б змусила себе подолати страх здатися на відео. У малого бізнесу є одна незаперечна перевага перед корпораціями - їх унікальність. Ваша унікальність краще помітна на відео і це відмінний спосіб побудувати довірчі відносини з вашим спільнотою.

 

За три роки підприємницької діяльності я зробила більше семи помилок. І як ви напевно знаєте, помилки - це природна частина процесу.

 

Але якби ми зустрілися за чашкою кави і ви запитали мене: «Що б ти зробила не так, якби сьогодні запускала свій бізнес»? Я б назвала саме ці сім пунктів.

в Киеве – печать визиток.


Теги: сьогодні, стартап
Пожаловаться
Комментариев (0)
Реклама