Закрыть
Все сервисы
Главная
Лента заметок
Теги
Группы
Рейтинги

Урок 3

Отредактирована 12 декабря´15 18:49 Просмотров: 271 Комментариев: 0
Модернізація освітньої галузі вимагає від вчителя всебічної освіти, володіння найновітнішими інноваційнимитехнологіями. Тому декада педагогічної майстерності якраз допомагає вчителям показати свої надбання, свій талант і разом з тим взяти для своєї роботи елементи нового, які використовують колеги. Впровадження в свою практику нового, сучасного стимулює дітей до кращого навчання, а це і є запорука кінцевого результату.

 

Урокпозакласного читання в 4 класі

Тема уроку: І прокидається поезія в мені...

Мета уроку: залучити учнів до творчої роботи;

                        розвивати бажання створювати своїтвори, мову дітей, образне  мислення,творчу уяву;

                        виховувати любов до рідного слова, до української літератури, бажання збагатити її новими творами.

Обладнання: Н. В. Дєєва, Т.Нєдосєкіна„Бюджетна абетка,” збірка „Ластів’ята,” газета „Червона зірка,” портрети письменників: М.Нечая, В.Мисика, І. Костирі.

 

Хід уроку

І. Організація учнів до уроку

Сплетіть вінок із різні кольорів,

Підіть назустріч весні в обнові,

Хай мрії ваші вирвуться із снів,

                   Зайдіть в країну творчості,поезії й любові.

 - Куди, в яку країну запрошує насавтор цих рядків?

 - Як ви розумієте вислів зайти вкраїну творчості, поезії й любові?

 

ІІ.Повторення вивченого 

   а) Бесіда

- На попередніх уроках ми вивчали творчість письменників.

- Які за жанрами були твори цих письменників? 

(Віктор Харламов поезія, вірші „Моїй Межовій,” „Межівськийнюктюр,” „Побачення зі школою.”

Іван Костиря оповідання: „Підземний хід,”легенда „Річка Вовча.”

Михайло Нечай документальна повість„Колос до колоса.”

Василь Мисик вірші „Крапля,” „Солдат,”„Полин.”)

-        Тож зараз ми ще раз повернемося до творчості ВасиляМисика і попрацюємо над віршем „Сніг”

 

  Зима


Зима здавалася невідборонною,

Всевладною в своїм важкім уборі, 

І над чолом її алмазні зорі

Виблискували грізною короною.

І всім тоді здавалась беззаконною

Весна, що ворушилася надворі,

І зазирала в шиби непрозорі,

І вже гойдала білою запоною.

Як не морозь, а час не впинить ходу:

Він кригу обертає в бистру воду

І царські шати рве, все оголяючи,

І те, що крилось під її пихою –

Холодний попіл, кучугури гною –

Тепер виводить всім невірам на очі.

 

Знов настигають весняні ключі,

Лелекають під небом, уночі

Вплітаються в сріблясту павутинку

Тонкого сну. Свистить в очеретину

З ух вітерець, наспівує вже те,

Що досі не співалося. Росте

Жива зілинка просто з підвіконня –

Торкнуло її сонечко, і соня

Прочумалась, роздвоїла вершок,

Мов руки розійнявши. Від стежок

Святковий одсвіт – там ще є водичка.

В кінці городу підсихає гичка,

А в ямці, де відстоялась вода,

Озвалась тонко жаба. Молода

Трава лямує стежку. День по дневі

Чорніють, брякнуть віти яблуневі...


 

-        Якою була зима на початку вірша?

-        Хто поборов її всевладність?

-        Чому так сталось?

 

ІІІ.Оголошення теми і мети уроку

-        У кожної людини в певний період життя настає мить, колиїй хочеться радіти, творити, відкривати щось нове. Наша Межівська земля багататалановитими людьми. Адже ми вже називали імена славних земляків – літераторів.Та цей список можна продовжити випускників нашої школи: Лариси Гусаренко та Валентини Хоменко,які пишуть вірші і друкуються у районній газеті „Червона зірка.” Один з номерівякої ви бачите. Хочеться також додати гостей нашого уроку Олени Дорош, яка за вірш „Про бюджет” зайняла ІІІмісце в обласному конкурсі „Бюджет очима дітей” і занесено ось до цієї книги„Бюджетна абетка.” Вірші Ольги Зеніної поки, щоне набули такої слави, але вона з задоволенням читає їх своїм знайомим ідрузям. Цього року її вірші прийматимуть участь у конкурсі „Собори наших душ.”А ще в області найкращі літературні твори дітей кожного року збирають ідрукують у дитячій збірці „Ластів’ята,” яку ви бачите. Тема сьогоднішньогоуроку „І прокидається поезія в мені...” запрошуєвас, любі діти, теж спробувати себе у створенні віршів.

 

ІV. Слово молодим поетам.

 

-        А зараз надаємо слово ОленіДорош

Квітка навікні

Я –квітка, що прикрашує вікно,

Янезрівнянна, запашна й красива.

Я тут живууже давно – давно,

І учарівності моя найбільша сила.


Я – клас, аза вікном – там безлад:

Машини,люди,  дощ та вітер віє.

А ярозкішна, я достойна пензля,

Найкращогохудожника я мрія.

 

Як гірко,  так замкнутися в собі,

Чому така несправедлива доля?

Як гірко, вік прожити на вікні,

Й не знати, що є на світі ліс іполе.

-        Що прикрашує вікно?

-        Чого достойна ця квітка?

-        Чиєю мрією вона може бути?

 

-        Слово надаємо Зеніній Ользі. 

Матуся

Рідна матуся, ненечко мила!

Ти, мов голубка моя сизокрила.

Скільки любові мені віддала,

Турботи сміливо на себе взяла.

Ти віддала мені всю свою ласку,

Здоров’я і сили, що є у тобі.

Спасибі, матусю! Спасибі, рідненька,

Що ти є в моєму складному житті!

Спасибі за те, що була завжди поруч,

За те, що вміла мене розуміть;

Люблю тебе, мамо! Немає любові

Більшої, ніж я можу любить.

 

V. Робота надтемою уроку.

а) Гра „Віднайди риму.”

-        Ще з першого класу ми з вами вчилися читати чистомовки.Зараз ми прочитаємо таку і спробуємо зрозуміти де сховалася в ній рима?

Чу-чу-чу, чу-чу-чу

Калачі печу.

че-че-че, че-че-че

Добре піч пече.

ча-ча-ча, ча-ча-ча

Дай скоріше калача!

іч-іч-іч, іч-іч-іч

Сам не лазь у піч!

чи-чи-чи, чи-чи-чи

Ти на мене не кричи!

чі-чі-чі, чі-чі-чі

Їж, будь ласка, калачі!

ач-ач-ач, ач-ач-ач

Ой, смачний калач!

-        Назвіть мені рими чистомовки.

б) Фізкультхвилинка

Би – би – би, би – би – би

Швидко фізкульт хвилинку роби

Ай – ай – ай, ай – ай – ай

Спритно й вміло присідай

Ли – ли – ли, ли – ли – ли

Руки вгору підняли

Ай – ай – ай, ай – ай – ай

Тихо за парту сідай.

в) Конкурс на краще складання частомовки

 

Філіпова Альона


На – на – на, на – на – на

Гімн України пісня головна

Ці – ці – ці, ці – ці – ці

Люблять її Українці

Ля – ля – ля, ля – ля – ля

Українка і я

Та – та – та, та – та – та

Грає пісня на свята

Ті – ті – ті, ті – ті – ті

Пісня кращі в світі

Ця – ця – ця, ця – ця – ця

Пісня мені подобається

Ша – ша – ша, ша – ша – ша

Гімн пісня хороша.


 

Охрицька Аліна


Ду – ду - ду, ду – ду – ду 

Я до школи іду

Су – су – су, су – су – су

Я портфеля несу

Ю – ю –ю, ю – ю – ю

Двері відчиняю

Ра – ра – ра, ра – ра – ра

Яка весела дітвора

Ся – ся – ся, ся – ся – ся

Урок почався.   


 

Третяк Юлія


Жу – жу – жу, жу – жу – жу

Ручку я в рука держу

Шу – шу – шу, шу – шу – шу

Я нею вже пишу.

Ся – ся – ся, ся – ся – ся

Дуже я старалася

Ку – ку – ку, ку – ку – ку

Одержала відмінну оцінку.

 

 


 

Гоц Інна


Ців – ців – ців, ців – ців – ців

Налетіло горобців

Горобцеві пісня ця

Без початку без кінця.

 


 

Гнілова Олександра


Ра – ра – ра, ра – ра – ра

Яка чудова гра

Рі – рі – рі, рі – рі –рі

Грають в неї школярі

Ру – ру – ру, ру – ру – ру

Пограй і ти у цю гру 

Ва – ва – ва, ва – ва – ва

Ця гра дуже цікава.


 

г) – У нашому класі є діти які теж пробують писати свої твори та вірші. Тожнадаємо їм слово.

 

Андрій Халимендик  казка: „Пригоди на дорозі”

На краю чарівного лісу жилазайчиха з зайчатами. Ось одного разу мама – зайчиха пішла в ліс, щоб щосьсмачненького принести своїм дітям. А зайчата грались м’ячиком у дворі. Алем’ячик весь час перелітав через паркан і котився по дорозі. Зайчата відкрилифіртку і вийшли на дорогу.

-        О, як тут просторо, - зраділи вони.

 Почаликидати м’ячик один одному.

І тут на дорозі з’явилась машина, за кермом якоїсидів ведмідь. Він просигналив, але зайчата не звертають уваги – граються.Ведмідь вайлувато вийшов з машини, зловив зайчат за вуха і суворо запитав:

- А чого ви граєтесь на дорозі,не знаєте правил дорожнього руху? Та ви, мабуть у школу ще не ходите?

- Ні, не ходимо і ніяких правил не знаємо – злякано прошепотіли зайчата.

- Ну добре, - сказав ведмідь,дістав з машини книжку і сказав, - ось я дарую чарівну книжечку „Правиладорожнього руху.”

- Прочитати і зрозуміти їх допоможе вам мама.

 

Короткий Артур

  Ріже січень

  Білу січку,

  Кожен день

  І кожну нічку. 

Мусієва Еміра

 Я люблю свою родину!

 В ній живе чотири дорослих людини,

 А ще ж в моїй родині

 Є чотири малих дитини.

         Сорока Людмила


              Зайчик

 Скік – скок,скік – скок,

 Скачезайчик у садок,

 Хочезгризти деревце,

 Мипосваримо за це.

 Ходи кращеу лісок 

 Тамрозчистили сніжок,

 Відпочинештрохи

 З далекоїдороги.

 Знайдешгодівничку

 В ній –сінця копичку,

 

      

Моркву, капустинку,

 Ще й хлібцяскоринку

 

 

    Дощик

 Кап, кап,кап

 Співаєдощик,

 Хлюп, хлюп,хлюп

 Шумитьвода,

 Туп, туп,туп

 Стрибаєхлопчик,

 Калюжі всіперебріда            

 


VІ Підсумок уроку

   а) Гра„Мікрофон

- Що найбільш зацікавило на уроці?

- Що нового почерпнув би для себе?

- Чи є бажання спробувати себе в ролі поета,письменника чи журналіста.

 

б) Побажання вчителя

Уроки творчості,

Натхненності уроки

Добра і радості,

І мудрості глибокої,

Хто є, на цьому світити –

Святі уроки істини і доброти.

Уроки Всесвіту пізнань,

Здійснення всіх твоїх бажань

Це мрії блискавичної політ

І сонячного променя політ

Пізнання людського буття,

Тернистий шлях до майбуття

Напрошується висновок один

В житті ти вибір правильно зробив

У світ прийшов ти істину знайти

 Складніпитання вічності пізнати

Усі шляхи тернисті перейти

Уроки творчості поможуть подолати.

 

VІІ. Домашнє завдання

Творчість Віталія Павловського закнигою І. Костирі  „Межівська сторона”ст.507, ст..490. 

Пожаловаться
Комментариев (0)
Популярные заметки forblog
Реклама