Закрыть
Все сервисы
Главная
Лента заметок
Теги
Группы
Рейтинги

У Національному музеї Тараса Шевченка з’явилася «дипломатична бібліотека»

18 марта´16 13:10 Просмотров: 219 Комментариев: 0

Справжню бібліотеку світових геніїв поетичного словаподарували посли іноземних держав в Україні Національному музею ТарасаШевченка. Більше 30-ти збірок авторів своїх країн дипломати принесли накультурно-мистецьку церемонію «Нас єднає Шевченкове слово», що проводиться уМузеї вже другий рік поспіль в рамках шевченківських днів.

Вшанування Шевченка почали з декламування «Заповіту» -цього року виповнюється 170 років його написання. Народний артист Володимир Талашко прочитав «Заповіт»українською, Надзвичайний та Повноважний посол Болгарії в Україні КрасімірМінчев – болгарською, звучав також твір і фламандською мовою. Далі Послипредставили літературних геніїв своїх країн, чия творчість така ж знакова у нихна Батьківщині, як Шевченкова – в Україні. В музеї звучали вірші англійською, нідерландською,чеською, румунською, іспанською, португальською, польською, молдавською,індонезійською, арабською і навіть перською мовами. Особисто 34 Надзвичайних таПовноважних посла та представника дипломатичного корпусу познайомили присутніхіз творчістю Махмуда Дарвіша, Адама Міцкевича,Алішера Навої, Шота Руставелі, Хосе Ернандеса, ДжеляледдінаРумі, Якуба Коласа, Гідо Гезелле, Чаріла Анвара, Аль-Джавагірі, Мігеля деСервантеса, Міхая Чимпая та ін.

«Вже другий рікпоспіль посли охоче приймають участь у проекті, - говорить засновник та організатор проекту «Нас єднає Шевченковеслово», голова Міжнародного Фонду культурного співробітництва Влада Литовченко. - Приємно, що культурна дипломатія зближує, а дипломатипідтримують подібні заходи. Це говорить про те, що Шевченко справді поет усьоголюдства».


Усі книжки, авторів яких представляли дипломати, вонипередали до фонду Музею. Також у Національному музеї Шевченка залишиться йунікальний портрет-пазл, який склали під час церемонії самі Посли зі шматочків«Заповіту», перекладеного на 25 мов світу.

«Миплануємо видати книгу, де будуть зібрані надбання інших країн, а також твориШевченка мовою країн, з якими в України є дипломатичні відносини», - додала співорганізатор, керівник проекту OUTLOOK ДаріяКарякіна.

Перший заступник Міністра культури України Ігор Ліховийзгадав, як за його перебування на дипломатичній місії керівництво державивимагало піднімати економічну співпрацю. «Алемені завжди здавалося, що найважливіше – вибудувати культурну атмосферу в тійкраїні, в якій ти маєш за честь представляти український народ. Я вірю в успіхнашої спільної місії», - запевнив ІгорЛіховий.

Партнеромзаходу «Нас єднає Шевченкове слово» в цьому році стала Генеральна дирекція пообслуговуванню іноземних представництв. ГДІП опублікує унікальний фотопроект,присвячений вшануванню послами «Кобзаря» Тараса Шевченка та поеми різнихавторів світу, які представили дипломатичні місії, у власному фірмовому журналі«Гостинність – наша професія». Делегація організації відвідала офіційнупрезентацію проекту. Заступник генерального директора ДП «ГДІП» БондаренкоСергій залишив свій відгук про захід: «Генеральнадирекція з обслуговування іноземних представництв – організація, яка покликанаповсякчас дбати про те, щоб іноземному дипломатичному корпусу жилося в Україніне тільки комфортно, але й наповнено. Ми завжди з великим інтересом долучаємосядо проектів, які спрямовані на поглиблення культурних зв’язків міжпредставниками країн світу. Нині проект «Нас єднає Шевченкове слово» набираєобертів, тож бажаю організаторам успіхів та реалізації задуманого».


 

Теги: влада литовченко, Тарас Шевченко, Кобзар, музей тараса шевченка, дарья карякина, послы читали стихи шевченка, Іноземні Посли вшанували пам'ять Тараса Шевченка
Пожаловаться
Комментариев (0)