Закрыть
Все сервисы
Главная
Лента заметок
Теги
Группы
Рейтинги

КИЇВСЬКА ВЛАДА – ПОДВІЙНІ СТАНДАРТИ

19 октября´05 14:21 Просмотров: 329 Комментариев: 0
Київська влада останнім часом все більше стає схожою на дволикого Януса. В першу чергу це стосується питань землевідведення та будівництва. Так, позиції стосовно інвесторів та стосовно громади суттєво різняться. Останнім доказом ведення політики подвійних стандартів став показовий «вояж» міського голови О. Омельченка проблемними точками міста.
Відверта брехня щодо столичної забудови та позиції Київради щодо неї, яка зараз активно шириться в засобах масової інформації, покликана ввести киян в оману перед виборами до місцевих рад. Владний ресурс, працюючий сьогодні на повну, прагне довести: проблемних ділянок в Києві лише 8, хоча й з них можна деякі вилучити.
Так, заступник голови КМДА М. Георгіївський в прямому ефірі «5 каналу» заявив: «в зелених зонах у нас нічого не будується». Це в той час, коли шаленими темпами знищується сквер на Шулявці, Солом′янський парк, парк Маяковського, парк Богомольця. І про це пан Георгіївський не міг не знати, оскільки в іншому разі це свідчить про його невідповідність займаній посаді.
З вуст мера міста та його заступників постійно лунає теза про те, що говорити про масовість та системність порушень при землевідведенні та забудові зарано. У той же час 225 рішень про виділення земельних ділянок потребують перегляду на питання відповідності законові., а список 10 «гарячих» ділянок далеко не повний хоча б вже тому, що в ньому немає адреси «Гончара, 22», на якій кров лилася і під час мерівського «вояжу». Якщо О. Омельченко був ще 6 жовтня впевнений, що впродовж місяця з семи конфліктних ділянок лишиться половина, то як тоді зрозуміти те, що під час «вояжу» він обіцяв на семи з них відміну, а на двох – ставив під сумнів проект. Чи не означає це, що мер міста, голова Київради, без підпису якого не виходить ані рішення Київради про надання земельної ділянки, ані договір її оренди, не знає ситуації в місті?! Чи не значить це, що мер сам веде політику подвійних стандартів, видаючи напівзаконні розпорядження про призупинення будівництва?! Так, рішення Київради може призупинити чи відмінити лише Київрада, тому після розпоряджень Омельченка про призупинення будівництва на конфліктних об’єктах, на всіх об’єктах роботи продовжувались. Це аж ніяк не вписується в імідж «визнаного лідера великої громади».
Не вписується в імідж лідера і те, що громада вже вдається до найрізноманітніших засобів протесту проти незаконного виділення земельних ділянок та незаконної забудови – від силового протистояння до проведення місцевого референдуму, як збираються зробити це захисники Солом′янського парку. До речі, там, не дивлячись на повідомлення мера, протистояння триває, як не видно і позитивного вирішення конфлікту на Індустріальній.
Дивним лишається і те, що Київрада, розглядаючи на кожній сесії більше 200 проектів рішень про виділення земельних ділянок, приймає їх автоматично. Про це свідчить те, що пан Омельченко збирається подавати в суд на Міністерство культури і туризму за погодження будівництва на вулиці Щорса. Наче б то не Київрада в березні 2002 (за головування пана Омельченка) погодила Міністерству оборони проект, а зараз зрозуміла де саме погодила – на території заповідника «Київська фортеця». І звичайно, що в цьому світлі ідея мера про створення Ради з охорони пам′яток історії, культури та архітектури просто геніальна, адже 12 заступників разом з головами управлінь не можуть услідкувати за всіма пам′ятками Києва. Щоправда, містобудівна рада вже 10 жовтня надала ще не створеній раді роботи, погодивши знесення будинку на Софіївській, 20/21. Саме з балкону цього будинку була проголошена Українська Народна Республіка.
Дивною є й фраза, що у повноваження Київради не входить рахувати поверхи в будинках. Це в той час, коли на вулиці Гончара тільки після неодноразових сутичок, звернень громадських організацій до мера, листа ГГК до Президента Грузії зменшено поверховість майбутньої споруди з 8 до 2 поверхів (як і мало бути за проектом), коли лише після чергового скандалу та заяви ГГК зменшено поверховість споруди на Грушевського. Тож, складається враження, що пан Омельченко не розуміє: в тому числі і через збільшення поверховості сьогодні в місті ллється кров. І меру міста не пристало критися від проблем.
Не зважаючи на це, комунальні засоби масової інформації подали «вояж» пана Омельченка як неабияку подію, що сколихнула Київ. Дійсно, сколихнула. Забудовників про візити попередили, тому кількість охорони різко зменшена, роботи призупинені, порушення прикриті. Громада вийшла на вилиці. Та замість того, аби одразу, як людина зайнята й ділова, переходити до справи, міський голова то пробував дізнатись у мешканців Костьольної що ж вони хочуть будувати, то на Білоруській 5 хвилин визначався з впливом погоди на озимину, то на Жукова критикував встановлення гаражів. Схоже, що весь «вояж» був спланованим театральним дійством. Звичайно, деякі журналісти не просто прикрасили візит мера, надавши йому необхідної святковості у вигляді оплесків та радісних вигуків
Пожаловаться
Комментариев (0)
Реклама
Реклама