Закрыть
Все сервисы
Главная
Лента заметок
Теги
Группы
Рейтинги

Еліта

14 ноября´05 21:27 Просмотров: 989 Комментариев: 18
Нещодавно почула фразу від одного знайомого: "Я - представник вищої української еліти"
Сьогодні довго розмірковувала: чи є вона, та справжня українська еліта? Якщо студенти КІМВ називають себе представниками ВИЩОЇ еліти, то що ж у нас взагалі за еліта??? Це ж жах якийсь!
Людина, що не має жодних моральних принципів, вважається елітарною. А хіба елітарність не передбачає інтелігентності, яка, в свою чергу, є наслідком високої моральної та інтелектуальної культури? Хіба не має українська еліта спілкуватися українською-таки мовою?
Не розумію... Не розумію, як людина може так неприховано вихвалятися своїм майновим станом, якщо це не її особиста заслуга. Хіба наявність трьох мобільних телефонів, двої КПК і ноутбуку є прикметою інтелігенції? Я ж не заздрю. У мене є усе, що може бути потрібним і навіть трохи більше. Та все ж таки,, Без наявності цієї техніки я не можу вважатися інтелігентною людиною? Невже майнова ознака стала основною у нашому високорозвиненому суспільстві?
Потрапивши в Університет, думала що потраплю в епіцентр культурного життя країни, матиму змогу спілкуватися зі справжніми особистостями, а не сірою посередністю, яка оточує у повсякденному житті. Ви тільки не подумайте, я не вважаю себе супер-пупер.. Просто людина завжди має тягтися вгору. Так от, я думала, що моє оточення кардинально змінеться. А виявилося, що воно змінилося... в гірший бік.. Якщо наш клас був багатий насправді класними акторами, спаіваками та дійсно цікавою поеткою, то тепершіня група здається мені болотом, більшість у якому - просто поверхневі люди. Я не кажу, що усі. Є дуже цікаві. Але більшість...
Хоча кажуть, що у нас найкраща група на потоці. Я от усе не можу зрозуміти: чи то у мене ланка завищена, чи я просто сліпа і не можу розгледіти те, що перед носом. Один із стародавніх філософів наводить у своїй праці таку байку:
Люди живуть у підземеллі. Вони мають тільки один отвір, через який можуть споглядати за навколишнім світом - горизонтальну щілину у стіні. З самого малечку у них на ногах і на шиї кайдани - вони не можуть ні поворухнутися, ні повернути голови. За цією щілиною ходять істоти, що тримають усі речі над щілиною. Чи може у такому становищі людина побачити щось, окрім тіней?

Можуть?
Пожаловаться
Комментариев (18)
Отсортировать по дате Вниз
Доктор_Лектор    27.12.2005, 21:11
Оценка:  0
Доктор_Лектор
стосовно байки...
http://photo.bigmir.net/photo/2 74733/
FlashCell    24.12.2005, 08:09
Оценка:  0
FlashCell
I like the one about raising the bar! Keep it this way. Risk taking, discipline, quality, results orientation will get u where u want to be! Must admit that it took me 12 years. The road is tough but the reward is also great! Screw the power elite! Bunch of loosers who r nothing without their daddies!
Ole-G    17.11.2005, 00:10
Оценка:  0
Ole-G
Ти - сексистка. А що, якщо я так само буду казав, що більшість дівчат - стерви та дурепи?
Greeny_girl    17.11.2005, 00:10
Оценка:  0
Greeny_girl
Не заводься. Просто поки-що мені траплялися ТАКІ хлопці. Точніше більшість. Я ж не кажу, що усі такі.
Ole-G    16.11.2005, 19:15
Оценка:  0
Ole-G
Невже Ти живеш серед недоумків?
Greeny_girl    16.11.2005, 19:15
Оценка:  0
Greeny_girl
Більшість хлопців саме такими і є...
Ole-G    15.11.2005, 23:19
Оценка:  0
Ole-G
Та не хвилюйся! Тутка мене зрозуміти нескладно :-)
Попросту головна думка пісні - Ти зрячий (зряча, зряче - непотрібне викресли) лиш тоді, якщо навколо нічого не бачиш. Адже всьо, що навколо - воно лише в Твоїй голові. А я Тебе спитав, чи Ти бачиш сенс у цій пісні. Якщо Ти пишеш, що бачиш, то цим сама себе заперечуєш. Сподіваюсь зрозміла?

P.S. А ще сподіваюсь, що не напружую Тебе своїми мудруваннями :-) (Можеш вважати, що я перевіряю, наскільки довго красуня може витримати мене)
Greeny_girl    15.11.2005, 23:19
Оценка:  0
Greeny_girl
"Красуня" може терпіти довго, бо їй дуже цікаво. А ще вона любить спілкуватися із хлопцями, поряд з якими не відчуває себе найрозумнішою.
Ole-G    15.11.2005, 18:23
Оценка:  0
Ole-G
Отже Ти незряча :-)
Greeny_girl    15.11.2005, 18:23
Оценка:  0
Greeny_girl
Щось я тебе перестаю розуміти...
Ole-G    15.11.2005, 18:05
Оценка:  0
Ole-G
"Коли ти смієшся, тобто радієш,
Неначе кіт, примружуєш очі -
Нічого навколо на бачиш...
Коли ти плачеш, тобто сумуєш,
І сльози в очі заливаєш -
Нічого навколо не бачиш...
Коли не смієшся, і не плачеш,
А так собі на правій чи на лівій ложці скачеш,
Сонце б'є в очі, рукою їх від сонця закрий -
Нічого навколо не бачиш,
Отже ти зряча."
(Мертвий Півень)

Ти бачиш сенс у цій пісні?
Greeny_girl    15.11.2005, 18:05
Оценка:  0
Greeny_girl
Бачу. Занадто реалістично
Ole-G    15.11.2005, 14:03
Оценка:  0
Ole-G
Важко назвати хоча б один приклад з історії, коли еліта була моральною :-). Маєш рацію, в нас еліті бракує патріотизму. Але по-моєму, то не стільки її вина. Річ у тім, що в тих країнах, що їх нам, як правило, ставлять за приклад, особисті інтереси еліти збігаються з державними інтересами (яскравий приклад - Росія), або зі суспільними (Західна Європа), або з корпоративними (США). Я б не сказав, що американська еліта є дуже вже патріотичною сама по собі. Попросту їй вигідно бути патріотичною...
Greeny_girl    15.11.2005, 14:03
Оценка:  0
Greeny_girl
Мені останнім часом здається, що поняття еліти взагалі втратило свій первинний смисл. Хоча я можу просто його невірно розуміти :о)
Ole-G    15.11.2005, 00:39
Оценка:  0
Ole-G
Між іншим, Ти дуже, як бачу, деструктивна. Опріч критики Тобі варто зорієнтуватися для того, щоб дивитися вперід, у майбутнє. Що з того, що зара такий невтішний стан речей?
Він Тобі не подобається? Так чого Ти скнієш? Ти ж - Еліта. А то значить, що в Твоїх (особисто Твоїх) силах щось змінити. Ясно?
Greeny_girl    15.11.2005, 00:39
Оценка:  0
Greeny_girl
Я думаю, що мені до еліти ще далеко. Елітарність - це спосіб життя. І для мене він є ні чим іншим як служінням Батьківщині. Ми просто не маємо права низиватися УКРАЇНСЬКОЮ елітою, якщо нам до неї байдуже.
Так, я - патріот. Та мені ще багато чого треба у собі розвинути, щоб насправді набизитися до еліти. Бо елітарність - це не майнове поняття, а моральне.
Ole-G    15.11.2005, 00:33
Оценка:  0
Ole-G
Так.. я багато чув про студентів КІМВ, елітарність яких визначається товщиною гаманців їх батьків. Вперше переконуюсь, що той міт не є далекий від істини. Скажи, що для Тебе елітарність? Для Тебе вона має базуватися на моральності?
Реклама
Реклама