Закрыть
Все сервисы
Главная
Лента заметок
Теги
Группы
Рейтинги

Чего такое независимость?

24 августа´16 22:26 Просмотров: 424 Комментариев: 0

Пам’ятаєте, як у школі тендітна та струнка ( а вмене всі вчителі укр. мови та літератури, були такими) вчителька перед літніми канікулами до літнього свята  давала завдання на урок – твір на тему «Що таке незалежність?». Ми всі як один, окрім звісно відмінників, писали усіляку муть про те, що незалежність це не що інше як «служити в своій арміі, мати свою промисловість, представляти країну на міжнародній арені, мати свою валюту та таке інше». Думка поширювалась до гордості, свідомості, та патріотизму починаючи з таскання вишиванки цілою добою і закінчуючи вмиранням за свою країну на полі бою. Ми тоді не знали, шо на нас чекає.

До чого це все. Кожен рік ми викручуєм рученяти в поривах патрітизму і всіх вітаєм с днем Незалежності. Постимо класні -блакитні малюнки, встромляємо соломинки з прапорами куди тільки можна, наліплюемо  на серце та слухаєм чергового  аж плакати хочеться від пориву душі. В нас починає просинатись , але тільки вона розплющує своі блакитні очі, ті розуміешь, шо нічого не розумієшь. Ти взагалі не знаєшь шо таке ця незалежніть і з чим її їдять.

10 з 10 укрїнців, яких спитають на вулиці, шо таке Незалежність, будуть клипати очима, та буркотіти про те, що ми писали на творах з укрїнської літератури чи мови.

А між тим, вікі дає вкрай просте тлумачення, котре аж ніяк не тягне на твір з української -  , відсутність підпорядкованості. Все. Однак що це таке для тих, на кого ми орієнтуємось - 

Якщо всі так прагнуть незалежності в думках, поглядах, свідомості, втіленні мрій та  постає цікаве питання – вам шо, все це забороняють? Чому за це треба боротися через речі, які не мають жодного відношення ні з свідомістю ні з самовизначенням - через обьеднання з Європою котра вважає нас за примітив, війну, кредити, бідність та  своїми обранцями?

Ми вертимо головою, на 360 градусів, дивлячись з розкритим ротом на Європу, котра горить в агонії негараздів, на Росію яка відбирає смачнющі куски землі на котрі ми плювали всю нашу незалежність, на вбитих профессіоналів, які закликали до того, що свідомість українця нікуди не подінеться, якщо українець у тебе в голові, а не в соломинці з прапором чи поваленному пам’ятнику, на президента який переймається безвізовим режимом, хоча це проблема настільки далека від незалежності, як укр. діаспора в Канаді від України, чи звинувачувати всі 25 років радянський режим у всіх бідах, тоді коли Германія, працею та своїм менталітетом відновилась за такий самий строк?

Незалежність, хлопці і дівчата, не в тому, шо на наших площах не буде знаків радянського режиму, не в парадах з амеріканською технікою, не в портреті «визволителя» та в «правильній» український історіі, не в свободі і так свободних людей, не в мріях і вишиванках з голим патріотизмом.

Незалежність – це коли ти, незважаючи на те, що розмовляючи російською мовою, стоячи з квітами для коханої під пам’ятником Леніну, купуючи европейськи імпортні продукти, їздячи відпочивати чи то на Канари, чи то до Криму, заробляючи доллари ведучи бізнес з Польшею чи Зімбабве, одружившись з китаянкою, чи вийшовши заміж за німця усвідомлюешь, що ти  і знаешь шо тебе розуміють і підтримуюсь свої ж  #українець, це той котрий розуміе різницю між кордонами на карті і кордонами в розумі, усвідомлюе історичний взаємозв’язок між сьогоденням та минулим, може зрозуміти що українцем і  стати можно лише посадивши дерево на своїй землі, а не тому шо ти дужче за всіх кричишь Слава Україні.

З днем Незалежності!

Теги: dvijok, кино, город, фото, интересное, независимость, государство, держава
Мне нравится! Понравилось: 3
Пожаловаться
Комментариев (0)
Реклама