Закрыть
Все сервисы
Главная
Лента заметок
Теги
Группы
Рейтинги

"Собача стадія"...

27 января´17 13:16 Просмотров: 299 Комментариев: 2
Сьогодні я розповім про те, як я вчила іноземну мову. Сподвигла мене на це людина, яка приїхала працювати за кордоном з 0 рівнем знання мови... (про це трохи пізніше).


В школі і універі я вивчала (якщо можна так сказати) англійську. Читати вміла, щось навіть розуміла, а от розмовляти...  Та особливо тим не переймалась, думала що на цьому спроби вивчення мов закінчились. Не так сталося, як гадалося...  Життя дарує випробування.  Спочатку поїздки на консультаціі, потім лікування... І весь цей час спілкування через перекладача, або ж просто кивання головою (типу все розумію) і дурнувата посмішка-маска на лиці)))  Набридло...  Почала слухати мову, вишукувати знайомі слова. за півроку щось та починала розуміти. То була  "собача стадія")) коли ти все (майже) розумієщ, а у відповідь хіба що гавкнути можеш))). Далі почала читати - говорити не в собі, а в голос)). Вдома, коли сама))) Слухала-читала-говорила-співала... Моїїми друзями були ТВ, радіо)) як я з ними розмоляла))) скільки всього вони почули...А потім, о диво! відкрила для себе розмовляючі словники. Тепер можна було шукати потрібне слово і відразу чути як його вимовити правильно, а не завчити вимовляти по своєму і потім з таким зусиллям перевчати себе.  Приїхавши на чергову консультацію я таки взяла перекладача (про всяк випадок).  І що я вияснила?))  Лікар говорить багато, перекладач подає інформацію стисло і не всю...як же мене це взбісило,  я послала його подалі. Сцена була німою, Всі (перекладач, лікар, медсестра) завмерли. Дуже повільно, запинаючись, я повідомила, що розумію абсолютно усе, що вони говорять))) Моє бажання покращити мову лише посилилося. Через рік було прийнято рішення залишитись на пмж... 

В підсумок скажу небагато: я не займалася з репетиторами, не відвідувала курси, я наполегливо вчила мову сама до рівня, якого було достатньо, щоб налагодити 3 роки тому власну справу. Це важка робота, це дуже важка щоденна робота вчити мову. І не вірте тому, коли кажуть, що от потрапиш у мовне середовище, то та мова сама собою вивчиться. Щось, звісно, вивчиться. Рівня, достатнього перепитати як кудись пройти, закупитися в магазині чи поговорити про погоду. Але для вищого рівня треба наполегливо над цим працювати.


А тепер про працівницю... В загальному людина вже третій місяць тут. Місяць сиділа без роботи, місяць мила посуд, Тепер вже місяць працює у мене. На питання "чому не вчиш мову" я чую відповідь "а наШо?".  Дивуюсь людям, їхній ліні. 

Теги: собачки, стадіон
Мне нравится! Понравилось: 3
Пожаловаться
Комментариев (2)
Отсортировать по дате Вниз
Ksanra    27.01.2017, 21:38
Оценка:  +1
Ksanra
Аплодую Вам)). Я, мабудь, дуже ледаща...жодня все ніяк не виходить. Кажуть, спочатку треба мати ціль: для чого потрібна мова...А в мене ціль якась нечітка...так, взагалі...))))
Марго_ша    27.01.2017, 23:33
Оценка:  +1
Марго_ша
Іноді життя диктує правила... я теж була лінива))), та коли донька прийшла з нянькою з прогулянки і забелькотіла до мене незрозумілими словами.... оце був стимул))) Зараз доньки вже школярки, стараюсь щоб спілкувались вдома українською, та нажаль все менше чую рідний говір...
Реклама