Закрыть
Все сервисы
Главная
Лента заметок
Теги
Группы
Рейтинги

01.05.17

1 мая´17 12:16 Просмотров: 226 Комментариев: 2

Моя бабуся все життя працювала на маслозаводі. В неї була звичайна зарплатня, тож бабуся часто пекла на весілля. А ще вдома завжди був повний морозильник масла. І вона постійно всіх пригощала і давала всім гостям з собою. Вона ніколи не продавала це масло, але часом могла знайомому водієві оплатити бензину та розрахуватися велииииким куснем. Може то у маленьких містах до такого раніше простіше ставилися. Нагадує, як українським артистам на початку 90-х концерти оплачували мішками з цукром.

Завод був звичайним радянським залізяччам набитий людьми, в яких не було вибору. Якось у 2 чи 4 роки я в лотерерії на заводі виграв для бабусі можливість придбати пральну машинку. Уявляєте собі. Все ж таки яка славетна була держава. 

Я зростав, і з часом стало зрозуміло, що співробітники просто беруть собі масло. Виносять крізь прохідну. На якій люди закривали очі на це за шматок масла або й просто з добра. В маленьких містечках й справді більше добра і менше зла заради зла. 

Місто було релігійним, західна Україна все ж, та й бабуся була віруюча та повна моральності. Часто вона картала себе за погані вчинки, але сприймала ці виклики стоїчно.

Бабуся вийшла на пенсію, рано померла, а маслозавод закрили. Як і всі інші заводи в місті. На одному пробували відкрити виробництво горілки, але й те загнулося. Навіть склозавод закрився, а тих всього 3 чи 4 на Україну було. Там, до речі, мій дід горбатився.

Мої батьки не платили податки. Ну, тобто, як не платили. Як всі. З мінімалки на місці роботі. Комуналку. Та й все.

Кенгуру не платять податки. Для американців це є найстрашнішим соціальним злочином, бо якщо хтось сьогодні не сплатив податки, то завтра до когось не приїде швидка.

В нас же, де все відірвано від іншого, а вартість не була пов'язана із якістю, красти в держави це не є красти, це забирати своє. Не важливо, справа тут в податках, маслі з заводу, чи незакомпостованому білеті у транспорті.

Звідки це пішло?

Може все тому, що всі ми є жертвами голодомору? Коли віддаєш все, а отримуєш дуже мало чи нічого.  На стільки нічого, що твої родичі гинуть, а ти все життя бачиш це перед очима, і боїшся, і переповідаєш дітям до скону. 

Тож в Одесі кажуть: не наебёшь - не проживёшь. Це з тієї ж опери. 

На сьогодні влада (не лише політична чи бізнесова) в руках людей із дурними грошами. 

Це гроші які дуже легко і нечесно прийшли. Отже так само легко і йдуть. Велика кількість таких грошей у державі провокує проблеми на різних ринках. Тому що успішність певного артиста чи акції (тощо) стає можливим не через його унікальність чи якість, а через смак-не-смак заможного фана. Він вкидає великі гроші у посередній продукт. Після цього артист може, наприклад, зняти собі найдорожчий кліп в країні і крутити найбільше. Таким чином страждає і споживач (бо на нього ллють дороге лайно) і ринок (бо ти можеш бути кращим, але кому ти нафіг потрібен). І цю мапу дурних грошей можна прикласти до будь-якого бізнесу в Україні. Оскільки радянська номенклатура скрізь була корумпованою, хоч витискай, то не дивно, що на сьогодні в нас значно більше таких дурних грошей, ніж де-інде на світі. 

Я вірю в людей, що вміють чесно заробляти своїм розумом. Але  я ніколи не розумів, звідки в Одесі, із посередньою зарплатнею, вже на початку нульових було стільки дорожезних машин, які коштували більше, ніж моє життя...... Я досі цього не розумію.

Гадаю, лише зараз народиться покоління, що не буде заражено цим страшним вірусом відбирання свого в держави. Але чи довго вони протягнуть, якщо ніц не змінюватиметься. Коли Укрзалізниця чи київський метрополітен є надприбутковими, а рівень їхніх послуг і приниження клієнта сягнув маразму. 

Для мене питання лиш в одному: чи застану я ці зміни за життя.

Мне нравится! Понравилось: 2
Пожаловаться
Комментариев (2)
Отсортировать по дате Вниз
Небо-И-Земля    01.05.2017, 17:08
Оценка:  0
Небо-И-Земля
"Мы живём надеждой на лучшее будущее наших внуков" - чёт вспомнилось...
гончарованаташа    01.05.2017, 15:26
Оценка:  0
гончарованаташа
Застанеш, а ні, то діти твої застануть!
Реклама