Закрыть
Все сервисы
Главная
Лента заметок
Теги
Группы
Рейтинги

22.12.17

22 декабря´17 18:02 Просмотров: 213 Комментариев: 4

Нещодавно мені трапилося відео про залежності і я відчув, що все життя помилявся.

Тож що викликає залежності? 

Наркотики? Алкоголь? Паління? Солодке? Будь-що, що призводить до скромного чи грандіозного викиду дофамінів?

Вважається, якщо приймати наркотики протягом трьох тижнів, то обов’язково виникне залежність.

Якщо ви ламаєте кістку, то потрапляєте до лікарні і протягом якогось часу (часто це довше за 3 тижні) вам дають мофрій. Але ж морфій це і є героїн. УПС. Більше того, він сильніший за той, що ви можете знайти на вулиці, бо він не розбадяжений. Але ж чому в такому разі ваша бабуся не перетворилася на нарика після того, як виписалася з лікарні після важкого перелому?

Вчені провели експеримент. Вони саджали щурів до кліток і перед ними ставили дві пляшечки. В одній була вода, в іншій героїн. Щури пили з другої пляшки знову і знову аж поки не вмирали. 

Але потім знайшовся чувак, який подумав, що все це можна зробити інакше, бо відчув, що диявол криється в деталях. Він звернув увагу на те, що щури були наодинці. Тож він побудував щось на зразок щурячого Діснейленду, де б вони могли бігати, гратися, їсти і займатися сексом…  скільки заманеться. І тут так само були дві пляшки. Але цього разу щури здебільшого пили воду, і жодна не мала передозування від героїну, і жодна не померла. 

Схожа ситуація була з американськими військовими, які служили у В’єтнамі. Близько 20% з них вживали героїн. Вади жахіть війни. Очікувалося, що коли ці люди повернуться після “перемоги”, то міста заполонять натовпи наркоманів з військовим минулим. Але так не сталося. Після повернення 95% з них перестали вживати наркотики. 

Тож схоже на те, що залежність це не просто хімія. 

Якщо в нас щось ламається, ми переживаємо тяжкі часи, і у цю мить нас немає кому підтримати, то ми заповнюємо себе чимсь іншим. Це може бути кнопка “оновити” на телефоні, наркотики, будь-що… 

Тож залежність це лише симптом того, що всередині нас щось зруйнувалося. Якщо поглянути на це крізь контекст соціальних мереж та відсторонення реального спілкування, то стає страшно…

Тож людині потрібна людина

Мне нравится! Понравилось: 3
Пожаловаться
Комментариев (4)
Отсортировать по дате Вниз
болотная_фея    23.12.2017, 05:21
Оценка:  0
болотная_фея
ОКР?
svetaste    22.12.2017, 20:01
Оценка:  0
svetaste
Згодна переїхати кудись на кшталт мишачого Діснейленду))
гончарованаташа    22.12.2017, 22:14
Оценка:  0
гончарованаташа
Шоб їбстися?)
svetaste    22.12.2017, 23:25
Оценка:  0
svetaste
хочу ни о чем не думать, а расслабиться, секас тоже в программу расслабления входит, если что)))
Реклама