Зима не є перешкодою для катання на велосипеді. Варто лише враховувати особливості катання в цей період.
Взимку я їду повільніше - так тепліше. Коли надто холодно або вітряно, я скорочую свої велопрогулянки до пів години. Але це краще, ніж не їхати зовсім.
Київські велодоріжки в цю пору не дуже зручні для проїзду, торговці і пішоходи ігнорують їх цілий рік, а взимку до них додаються неприбрані кучугури брудного снігу. Та їхати автомобільними смугами буде ще гірше. Мокрий бруд, який летить з-під колес прямо на вас – це найменше, що вас там чекає.
Особливо приємно в таку пору зустріти однодумця на велосипеді, який теж не закинув двоколісного друга до весняного тепла. З кожним роком таких стає все більше.
Найближче від дому можна поїхати покататися в парк. Сніг приховує сліди цивілізації, які можуть бути небезпечними для гуми.
В мороз я одягаю дві пари рукавиць: одні з вовни, а зверху на них одягаю на розмір більші, теплі і непроникні для вітру й вологи.
Зимовий ліс радує своїм феєричним виглядом, але для велосипедиста він має несподіванки.
Якщо під колесами утрамбований сніг або лід, то найкраще не робити різких рухів і не гальмувати,тож я стараюсь зменшити швидкість завчасно. Та це не завжди вдається. Навіть не надто крутий спуск закінчився для мене нетривалим вільним польотом з жорстким приземленням. Якщо є можливість, то краще об’їхати таке місце по вільній від снігу поверхні.
Повернувшись з зимової велопрогулянки, залишиться лише помити вилосипед та почистити й висушити одяг.