Закрыть
Все сервисы
Главная
Лента заметок
Теги
Группы
Рейтинги

07.11.18

8 ноября, 0:20 Просмотров: 58 Комментариев: 1

Є знайомий канадієць, і є знайомий українець, що виріс в Англії. Обидвоє на тижні пояснювали мені, що загалом в Києві не так і погано, як люблять жалітися українці. Коли їм кажеш про дороги, то вони кивають, що у Лондоні не кращі. Звучить як альтернативна фантастика. Коли кажеш про освіту за кордоном, то вони відповідають своїм неохочим “yes” і швидко додають, що це лише якщо ти маєш гроші. Я кажу “медицина” і вони повторюють цей sucker punch. Вони бачать лише проблеми із корупцією, а решта наче не гірша (доступний алкоголь і правда вбиває нервові клітини). А коли кажеш їм про Україну загалом, то чуваки викидають білий прапор і здаються у полон у ту ж секунду, мовляв, “yes”, але ти мусиш радіти, що живеш у Києві.

Я не багато подорожував, від слова “зовсім”. Але, що мене прибило за 5 днів у Польщі, подорожуючи з півдня на північ, часом зізнаючись, що я українець, а часом мовчки сходячи за місцевого, - на мене жодного разу не подивилися як на лайно. Навіть у якійсь ґіпстерській місцині у Варшаві, переробленій з заводу соціалістичної доби на концентрат активностей із книжками та алкоголем. Навіть дихаючи повітрям там, можна було нахапатися вторяків повітряно-крапельним шляхом та протягом двох тижнів почати носити виключно чорне.

Зустрівся сьогодні з Андрієм, який рік тому викладав в мене англійську. Постояли в Капітані на БЖ. Це таке абсурдне місце, що навіть не може викликати обурення. Пішли шукати цигарки та прощатися. Трапився дорогою його знайомий з якоюсь чувіхою з Берліну. Пішли далі шукати разом. Якщо ви буваєте в центрі після 22.00, то здогадуєтеся, яка тут срака з продовольчими магазинами. Стріли дорогою кілька друзів одного й іншого. Типова історія для центру, загалом. Нормальні чуваки, норм розмови  випадкових попутників. Вони планували далі йти десь квасити, Андрій, схоже, вирішив приєднатися, а мені вже час було ретируватися. Попрощався. І схопив цей погляд знайомого Андрія. Оце мерзотне високомірне, від людини, яка нічого в житті не досягла і не варта ніц, а навіть якщо й досягла, це не відкупає такого. Я знаю цей погляд. Він не випадковий. І справа не в мені. Його не переплутати ні з чим. Жалюгідне блюзнірське чванство на рівному місці. Це може здатися поверхневим та притягнутим, але для мене це говорить дуже багато. Я бачу в неповазі та аморальності кореляцію не меншу за ту, коли люди без вищої освіти голосують за популістів або радикалів, і які оцінюють все і бачать у всьому гроші. Повага це щось, що мусить бути апріорі, а не те, що треба заслуговувати. В цьому є людськість. Я розумію, як можна не вірити у поезію після знання самого факту буття концтаборів, але як можна зневажати іншого, не знаючи його на 99 і 9. У цьому всі ми. А не в дорогах чи освіті.

Мне нравится! Понравилось: 3
Пожаловаться
Комментариев (1)
PIГBOY    08.11.2018, 07:37
Оценка:  -1
PIГBOY
А саме ти - що ти зробив в данному випадку, щоб тебе поважали? Нiц, ярахую.
Тра було себе поставити, але ж не тра забувати, що тобi усе похуй, навiдь ти сам. Я митець, я так бачу, бро, трясця.
PS Якщо раптово ти не виглядаеш лайном, на тебе навряд чи бу дивитися взагалi, бо ти нiкого не бентежиш)
Реклама
Реклама