Закрыть
Все сервисы
Главная
Лента заметок
Теги
Группы
Рейтинги

Пам'ять і передбачення - основа психологічного захисту

Отредактирована 21 августа, 9:14 Просмотров: 75 Комментариев: 0

Головне - відчути й усвідомити, що ми живемо в іншому суспільстві, ніж раніше. Ми потрапили в джунглі, де за нами (нашою свідомістю) йде полювання... Про мораль і говорити нічого. Проблема тепер - тільки в балансі сил і доцільності тієї чи іншої лінії поведінки. Треба поменше бувати в зоні контакту з маніпулятором чи з потенційним маніпулятором. Потрібна інформація так чи інакше до нас дійде.

У програмі маніпуляції дуже важливий темп. Маніпулятор досягає успіху, коли він випереджає процес мобілізації психологічних захистів аудиторії. Тому таке велике значення надаєтся сенсаційності й терміновості. Кавалерійська атака! Треба намагатися маніпулятора збити з цього темпу, не можна дозволити йому нав'язати його темп нашій свідомості - вони не повинні ввійти в резонанс. Цей прийом відображений в народній мудрості: "Ранок вечора мудріший!" Це означає, що корисно перервати контакт, дати сирим думкам, почуттям і враженням "відлежатися" - a потім розпочати на свіжу голову. Треба нав'язувати ходу маніпуляції уривчастий і грузлий ритм, одразу відкидати обстановку терміновості, яка нагнітається. Насправді терміновість ця завжди буває помилковою, штучно створеною. Не можна піддаватися цьому тиску, не можна з наскоку приймати оцінки, які нам нав'язують. Відоме "тугодумство" селян значною мірою пояснює їхню чудову стійкість проти маніпуляцій.

Маніпуляція успішна в умовах "демократії шуму", коли людину приголомшують потоком нікчемних повідомлень, і вона не може зосередитися на тій проблемі, з якої повинна виробити точку зору. Не може зосередитися - змушена хапатися за підсунуте їй трактування. Стійкість проти маніпуляції знижується, якщо одночасно з повідомленням, яке вселяє їй якусь ідею, на свідомість людини впливають "перешкодами". Звідси висновок: одержавши повідомлення, у якому може бути прихована "контрабанда", треба фільтрувати шуми, які служать перешкодами при обмірковуванні саме цього повідомлення. Краще тимчасово взагалі вирватися з потоку повідомлень, щоб обміркувати одне з них. Втрата не велика, цей потік не висохне, й нічого справді важливого ви не пропустите.

Більшість стереотипів, які використовують маніпулятори, дуже емоційно забарвлені. Розгойдати почуття - для маніпулятора означає половину успіху. Тому загальним правилом слід вважати: побачивши, що чомусь тиснуть на якесь твоє почуття, варто на якийсь час свідомо притлумити це почуття. Сприйняти повідомлення безсторонньо, як автомат, a потім на свіжу голову обміркувати їх на самоті, без підказки. Це може здатися цинізмом, але корисно названу проблему спочатку "програти" взагалі поза моральним контекстом. "Програти", a вже потім включати моральні обмеження і переваги. Дуже часто на почуттях грають для того, щоб переключити емоції, спрямувати їх на абстрактного або навмисно підсунутого цапа відбувайла, відвести розуміння від головної діючої особи. Дехто з таких цапів навіть радий своїй ролі.

Оскільки один з головних прийомів маніпуляції - поставити проблему в штучно створений контекст (часто це помилковий контекст), то й захисним засобом буде неприйняття запропонованої постановки питання, зміна контексту, який нав'язується, іншим, вибудованим незалежно від потенційного маніпулятора.

Маніпулятор, спиняючи діалог, видає вигідне йому рішення як позбавлене альтернативи - інакше починаються міркування, роздуми. Таку умову треба відразу відмітати. Як це іншого не існує? Бути такого не може! Варто тільки дозволити самому собі припустити в голові різні варіанти рішення, як уся будівля маніпуляції руйнується - й одразу стають помітними корисливі наміри. Просто назвати цілком реальні альтернативи — і можна припинити маніпуляцію. Якщо не можна назвати їх вголос, то треба просто уявити їх - тоді хоча б ти особисто захистиш себе від маніпуляції.

Маніпуляція багато в чому зводиться до того, що людям пропонують таке трактування проблеми (протиріччя), яке віддаляє від суті. Здіймається шум, люди хвилюються, може бути, навіть приб’ють якого-небудь стрілочника, але шкоди маніпулятору не завдадуть. Найкраще, звичайно, щоб помилкове трактування дали "представники" найбільш постраждалої в протиріччі сторони.

Пам'ять і передбачення - основа психологічного захисту проти маніпуляції, тому вони і є одним з головних об'єктів руйнівних дій. Маніпулятори застосовують цілий ряд технологій, щоб витравити в нас почуття часу, вони намагаються помістити нас у "вічне сьогодення", вони нав'язують нам особливий, замкнутий час спектаклю. Вирватися з пазурів маніпулятора - означає вирватися з цього зачарованого тимчасового кола. Щоразу треба робити зусилля і відновлювати пам'ять прo ту проблему, яку ставлять перед тобою маніпулятори. Якщо немає сил і часу, щоб щось прочитати, довідатися, запитати знаючих людей, то краще вже не вірити пропонованому тобі міфу, a спробувати зв'язати ті факти, що ти точно знаєш.

 

П.С. За нами, нашою свідомістю і нашим майном йде полювання. Ми як на війні, але окремі люди й досі цього не усвідомили. Зараз, в часи глобальної нестабільності головне вижити, а не заробити. Через жадібність і бажання наживи сьогодні можна втратити найцінніше, що є в людини. Тут потрібно думати, як би не втратити те, що маєш. Якщо тебе блокують і заважають зробити найнеобхідніше, то розширювати свою діяльність – це безумство. Багато розумних людей в такі часи позбавляються від того, що їх стримує. Позбавляються від баласту - від проектів і активів, які заважають досягти головної мети. А головне – це встояти і вижити, головне зараз проскочити ці непевні часи, а заробити зможеш пізніше.

Це розумні, а нерозумні й досі не усвідомили, на скільки ворожа реальність їх оточує - де свої, а де чужі. Страшно стає, коли згадую скільки було втрачено через впертість і дурість, через ці “хотєлкі” окремих людей. Недруги часто використовують таких “корисних дурнів” - заохочують, підтримують. Вони, як відкриті ворота, через які до нас вриваються різного роду зайди. В кінці кінців їх таки роблять тими цапама відбувайлами.

Краще погане своє, ніж хороше чуже. Їх шкода і свої їх рятують – “витягують поранених з поля бою”. Ризикуючи власним життям, витягують один, два, три рази… А на четвертий ніхто вже не хоче підставляти свою голову через чужу нерозумну. Від таких теж позбавляються, щоб більше не створювали проблем. Лишні проблеми – це втрачений час, а сьогодні втрачати час – це велика розкіш. Хотілося б щоб окремі люди нарешті зрозуміли, що ми вже давно живемо в іншому суспільстві, ніж раніше…

Теги: захист, основа для макияжа
Пожаловаться
skorovesna ограничил круг пользователей, которые могут комментировать заметку
Комментариев (0)