Закрыть
Все сервисы
Главная
Лента заметок
Теги
Группы
Рейтинги

Потрібно постаратися правильно розставити пріоритети, голосуючи на цих місцевих виборах

21 октября, 3:24 Просмотров: 54 Комментариев: 0
Про велику політику давно вже не згадую - невдячна то справа, а от про місцеві вибори дещо скажу. Це ближче і зрозуміліше людям. Та й не так про політику, як про пріоритети хочеться поговорити. Подивишся на окремих людей і складається враження, що це останні вибори, ніби на них вирішується їх доля. Людей знову накручують, щоб вони про все забули, в тому числі про свої інтереси й відстоювали чужі. А свої інтереси – це в першу чергу інтереси сімї і близьких тобі людей. Далі інтереси громади, бо політики прийшли і пішли, а після виборів усе стане на свої місця. Політика відійде в кращому випадку на другий план, займе своє місце в нашому повсякденному житті.
От хто пам’ятає людей, які на минулих виборах потрапили до вашої місцевої ради? Особисто я сьогодні вдруге переглянув список депутатів місцевої ради. За ці кілька років у нас тут багато всього сталося, але там було більше ось тої великої політики. Хоча й місцеві політики зіграли не останню роль, бо вони є представниками політичних сил. Думаю, що я не один такий, більшість людей проголосували і забули про тих, кого обирали. Бо велика політика вона ж цікавіша, але наш добробут в більшій мірі залежать від місцевої влади. Ми ось так забуваємо про існування місцевих рад, а про їх діяльність часто взагалі нічого не знаємо.
Здавалося б ну що тут такого? Просто чергові вибори. Ні, це унікальні місцеві вибори, таких ще не було. Пов’язано це з децентралізацією і ОТГ. Формально процес об’єднання територіальних громад майже завершено. Але це лише формально, бо інколи навіть людям, які десятки років живуть по сусідству важко порозумітися. А тут розпочався складний процес об’єднання сіл і містечок в одну громаду, який триває лише кілька років. Інколи сусіди не можуть порозумітися, а в місті є свої мікрорайони, в селі є кутки зі своєю історією... Є різні релігійні громади, які часто не можуть порозумітися. Якщо додати до цього політичну складову, яка теж частіше роз’єднує ніж об’єднує людей, то непростим буде цей процес обєднання, по переду ще довгий шлях. Багато людей й досі не зрозуміли що відбувається й намагаються чинити опір цим процесам. Вони поводяться, як раніше, не враховуючи цих змін і новий розклад сил, від чого часто потерпають…
Кожен населений пункт – це ось така окрема історія, а ОТГ – це кілька таких населених пунктів, інколи більше десятка. Голосуючи на цих виборах потрібно пам’ятати про це все. І про свої інтереси – про те, що для тебе зараз важливо. Про інтереси свого рідного міста чи села і звичайно ж про інтереси ОТГ. Потрібно постаратися правильно розставити пріоритети. Звісно ж потрібно пам’ятати й про інтереси країни, але про ці інтереси сьогодні почали забувати навіть політики, які ще зовсім недавно тільки й про них говорили. Сьогодні вони створюють свої політичні проекти – думають більше про себе. Це й не дивно, бо в наших сусідів на сході і на заході теж йдуть складні об’єднавчі процеси. Ці вибори цікаві ще й тим, що змінилася влада в країні, почали мінятися пріоритети. Акценти змістилися з оборони на місцеву самооборону. Активну участь у виборах беруть військові й силовики. А ще цей карантин, одне накладається на друге і маємо унікальні місцеві вибори. Й раніше люди намагалися потрапити до місцевих рад, але то можна було назвати аматорством в порівнянні з нинішньою боротьбою. Зараз це зовсім інший рівень конкуренції. Навіть колись відносно аполітичні бюджетники ринулись в політику. Раніше ці люди не вважали за потрібне займатися цим, вважали політику невдячною, брудною справою. Ситуація тоді була інша, можна було просто спокійно працювати і ні про що не думати. Зараз почалися процеси, на які ці люди хочуть впливати.
Хотілося б сказати більше, але зараз не буду вдаватися в деталі і переходити на особистості. Хоча деякі політики доклали чимало зусиль, щоб втягнути мене у цю виборчу компанію. Можливо пізніше більше розповім про це, якщо буде час і бажання… Додам лише, що помітив одну невтішну тенденцію, наше суспільство все більше поляризується. Створюються нові регіональні політичні проекти. Відбувається жорсткий розподіл, за корпоративними, професійними ознаками. Враховуючи усе це, простій людині непросто буде зробити правильний вибір, але голосуючи потрібно пам’ятати про мир і злагоду в сімї і громаді.
Теги: місцеві вибори
Пожаловаться
skorovesna ограничил круг пользователей, которые могут комментировать заметку
Комментариев (0)