Закрыть
Все сервисы
Главная
Лента заметок
Теги
Группы
Рейтинги

Найкращий лікар – організм

Отредактирована 28 октября, 1:08 Просмотров: 61 Комментариев: 0

Є в медиків такий афоризм: Найкращий лікар – власний організм. Дійсно, здатність протистояти хворобам залежить насамперед від витривалості, загартованості нашого організму, бойовитості його захисних сил.

На будь-яке вторгнення ворога (вірус, мікроб і т.п.) організм відповідає опором. Знищуючи мікроби, відстоюючи нормальну життєздатність організму, захисники – лейкоцити гинуть. Без них людина не змогла б вижити.

Підвищене виробництво” лейкоцитів починається не тільки на початку хвороби. Це відбувається і в здоровому організмі: м’язова сила підвищує наші шанси в боротьбі з інфекцією, оскільки вона заздалегідь підводить до бойової готовності речовини, збільшує кількість лейкоцитів у крові.

Витривалість – другий могутній захисний редут. Втома може виникати не тільки в самих мязах, а й у крові, внутрішніх органах, в нервовій системі, яка керує м’язовою діяльністю. Під час будь-якої роботи постійно накопичується речовина, що токсично діє на організм, якщо, звичайно, відповідні механізми не встигають вчасно знешкодити її. В першу чергу до неї відноситься молочна кислота. Вливаючись у кров, вона її окислює, від чого знижується дієздатність окремих органів і систем. Особливо чутливі до таких змін нервові клітини. А якщо немає ладу в штабі”, то відповідно знижується боєздатність в ”частинах“ – приходить втома. Добре відомо, що з двох людей, які виконують однакову роботу тренована втомлюється менше. Секрет у тому, що її кров навчиласянакопичувати більше частинок, які активно нейтралізують молочну кислоту, тобто повертають нервовим клітинам їх звичайну стійкість.

Дуже добре допомагає організмові систематичне загартування. Загартована людина краще терпить спеку і холод. Їй не страшні перепади температури, і тому вона рідко хворіє. Всім нашим органам необхідна постійна температура. Із загрозою її порушення організм бореться двома способами: зменшує або збільшує віддачу тепла. Помічено, що призвичаєність до низької температури навколишнього середовища ніби мимохіть привчає організм створювати для себе тепловий комфорт. Тому необхідно щоденну ранкову зарядку проводити на свіжому повітрі.  

П.С. Здорову людину це можливо й не зацікавить, а от я на собі відчув усі ці симптоми. І не раз, по чому тільки не били… Щоб бути здоровим потрібно як мінімум рухатися, потрібне свіже повітря. Інакше нерви починають здавати. А тут знову кроку ступити не дають. Чому це відбувається? Суспільство, громада – це теж своєрідний організм. В якому під час роботи виникають непорозуміння і конфлікти, теж виникає втома. Є різні люди, є ті, хто постійно створює проблеми і конфлікти. І є ті, хто бореться з цими явищами, здоровий організм – суспільство виховує достатню кількість таких людей. Якщо ж суспільство не справляється, то зявляються зловживання і знижується дієздатність окремих органів і систем. Пізнавальна і корисна стаття…

 

Теги: найкращий тамада, лікарня
Мне нравится! Понравилось: 1
Пожаловаться
skorovesna ограничил круг пользователей, которые могут комментировать заметку
Комментариев (0)