Закрыть
Все сервисы
Главная
Лента заметок
Теги
Группы
Рейтинги

Працюють по накатаним схемам, останнім часом більш зухвало, вже майже відкрито

Отредактирована 10 ноября, 2:30 Просмотров: 56 Комментариев: 0

В основі розвитку психічних розладів при цукровому діабеті лежить цілий ряд факторів соматогенного та психогенного характеру. До соматогенних факторів відносяться гіпоглікемічні реакції, ураження внутрішніх органів, численні метаболічні розлади, які знижують енергетичне забезпечення органів і тканин, розвиток діабетичної енцефалопатії, діабетичної церебральної ангіопатії та ураження серцево-судинної системи, пов’язане з раннім розвитком атеросклерозу. Серед психогенних факторів перш за все слід виділити необхідність постійного дотримання дієти і медикаментозного лікування, імовірність розвитку важких інвалідизуючих ускладнень, зниження рівня соціальної адаптації і якості життя, безпліддя, імпотенція у чоловіків та вторинна аноргазмія у жінок. Психічні розлади при цукровому діабеті в залежності від контингенту обстежених хворих зустрічаються в 1,3–100% випадків. Розповсюдженість даних розладів серед осіб похилого віку досягає практично100%.

У обстежених хворих є ознаки астенічного синдрому, який проявлявся підвищеною фізичною та психічною втомлюваністю, виснажуваністю, зниженням працездатності, загальною слабістю, в’ялістю, розладами сну. Астенія супроводжувалася також вегетативними порушеннями: тахікардією, гіпергідрозом, коливаннями артеріального тиску, відчуттям спраги, голоду. При коливаннях рівня глюкози в крові та декомпенсації діабету у хворих зростали емоційна лабільність, плаксивість, дисфорії, підвищена подразливість і збудливість. При цьому відмічалися афективні розлади, що виникали пароксизмально, у вигляді відчуття страху, тривоги, побоювання за своє майбутнє, на фоні зниженого настрою, з явищами слабкодухості. Сполучення депресії і цукрового діабету часто призводило до зростання ступеню важкості обох захворювань: збільшенню частоти загострень депресії і кількості ускладнень цукрового діабету. При депресивних розладах у хворих на діабет похилого віку поглиблювалися інтелектуально-мнестичні порушення. Пацієнти страждали настирливими страхами гіпоглікемічних реакцій, страхом виникнення ускладнень діабету — ампутації ніг, сліпоти, кардіофобією.

П.С. Якось я вичитав, що в сектах схильність до роздумів не схвалюється і тому її називають причиною важких захворювань. Там кажуть: будеш багато думати, отримаєш хворобу печінки і діабет. Звернув на це увагу, бо часто стикався з цією проблемою. Загострення конфліктів з окремими людьми закінчувалося якимись болячками. Це відбувалося не один не два рази і навіть не десять. Не раз ловив цих людей, розповідав хто і що робить. Думаєте злякалися, покаялися? Де там, притихли, минув деякий час, я втратив пильність, а вони знову за своє - наносять черговий удар. Роблять вони це періодично, мабуть сподіваються, що черговий приступ таки вложить мене в лікарню. І тоді то вони по справжньому візьмуть в оборот, бо людина хвора діабетом втрачає фізичну і розумову активність – стає майже повністю залежною. Одні калічать інші лічать і усі про це знають, але то в них зараз такий бізнес, дешево і сердито... Діабет з його наслідками цікава хвороба, але мали б совість, придумали б щось нове. Але як кажуть: не ума не фантазії, лише амбіції і бажання, які не співпадають з можливостями. Ось так роками працюють по цим накатаним схемам. Більше того, останнім часом ці спроби стають все частішими і більш зухвалими. Тому й доводиться розповідати про це все, сподіваючись, що хоча б після цього залишать в спокої.

Теги: відкриття
Пожаловаться
skorovesna ограничил круг пользователей, которые могут комментировать заметку
Комментариев (0)