Закрыть
Все сервисы
Главная
Лента заметок
Теги
Группы
Рейтинги

Почуття власності у кожної людини проявляється по-різному

25 ноября´20 7:08 Просмотров: 61 Комментариев: 0

Одним із пошире­них феноменів у психології є бажання однієї людини володіти іншою.Тут не мається на увазі букваль­на власність, рабство. Ми звертаємося до звичної повсякденності — відчут­тя власності щодо парт­нера. Як часто ви зустрі­чали людей, які вважають, що мають права на свою другу половинку? Більше того, вони хочуть контро­лювати не тільки її повед­інку, але і почуття, бажан­ня, мрії. Скільки дівчат ображається на хлопців через те, що вони пово­дять себе не так, як би їм хотілося і говорять не те, що вони прагнуть почути. Стільки ж хлопців вважа­ють себе „господарем" у стосунках і створюють правила для своєї дівчи­ни, в яких чітко обгово­рюється навіть її одяг.

Отже, що це — бажання контролювати іншу люди­ну? Чи, можливо, це по­чуття власності? Давайте розберемося, що ж це за ставлення один до одного, і як воно може вплинути на стосун­ки. Спочатку звернемося до тих, хто відчуває себе у подібних відносинах „жертвами". Партнери, які повністю підкоряються то­тальному контролю зі сто­рони іншого, як правило, почуваються скутими. Вони рідко можуть собі дозволити здійснити „вільний вчинок без пе­рестороги про те, як це сприйме друга половина пари. Ми часто можемо спостерігати таку поведі­нку у наших знайомих, коли лунають висловлю­вання. „Ой, ні, я не можу піти туди з тобою — моїй дівчині це не сподобаєть­ся”. „Ти що, я вже ніколи не буду надягати цього, бо мій хлопець забороняє (розмовляти, гу­ляти і т.д.), бо мій партнер цього не схвалює". І нічого страшно­го б не було у цих фразах, якби вони вживались лише через бажання не засмучу­вати дорогу людину. Але зовсім інший зміст вони не­суть тоді, коли вимовляють­ся постійно і зі страхом (сварки, втрати партнера, по­мсти, зради ін.).

І багато хто все життя за­лишає себе у цих стосунках, вважаючи, що так і треба. Але є і такі, які страждають від несправедливості, нерозу­міння, недовіри, обмеження простору і свободи. Починаючи від того, що людину „ламають і при­мушують підкорятися до роз­чарувань, незадоволеності партнером і розставання.

Отже, почуття власності. Однозначно сказати, що це таке неможливо, оскільки у кожної людини воно про­являється по-різному. Існує лише декілька варі­антів, які розглядають психологи.

По-перше, ми настільки емоційно зближуємося з лю­диною, що починаємо хоті­ти отримати таке ж ставлен­ня по відношенню до себе вже з її боку. Проте не зав­жди почуття двох людей розвиваються з однаковою швидкістю. Саме тому корисною буде порада: не поспішати. Якщо ви не володієте даром те­лепатії, то краще зачекайте того моменту, коли партнер сам розбереться у своєму внутрішньому світі. Не по­яснюйте йому, що він має відчувати і як себе поводи­ти. Ви просто можете не вга­дати, розчаруватися, і до того ж, перелякати партне­ра своєю настирливістю.

Існує друге пояснення виникнення почуття власності до партнера. Людина, яка сумніваєть­ся у собі, недостатньо довіряє (в першучергу собі!) партнеру спро­можна вимагати від ньо­го повної підкори. Але, на жаль, такі люди часто ненавмисно прикривають свою невпевненість силь­ною любов'ю. Я радила би вам розібратися у собі. По­думайте, чого ви боїтеся, коли намагаєтесь все контролювати.

Може, ви таким чином намагаєтесь вберегти себе від страждань і душевного болю? Якщо відповідаєте ствердно на запитання, то негайно починайте працювати над собою. Це саме вам необхідно навчитися жити без страху і обмежень. А для цього позбудьтеся минулих негативних спогадів, почніть довіряти партнеру. У таких стосунках чудовою тактикою може бути постійне ставлення себе місце іншого. Перед ти як щось вимагати в партнера, подумайте, погодились би ви, щоб це вимагали від вас. Якщо у вас у душі хоч на мить виник хоч сумнів — відмовтесь від такого ставлення щодо своєї коханої половинки. І, в решті, перед тим як посягати на „володіння іншою людиною, спробуйте спершу оволодіти собою і стати господарем свого життя. І побачите, що це зробити так вже і легко. Тому намагайтесь починати із того, що вам не під силу. Господарями свого життя є тільки ми самі.


 

П.С. Інколи бажання окремих людей володіти іншими не має меж. І тут мається на увазі в букваль­ному сенсі власність, яка межує з рабством. Це трохи не те про що хотілося б розповісти. Але спробую ще так пояснити цим людям, що ненормально намагатися контро­лювати не тільки повед­інку людини, але і її почуття, бажан­ня, обмежувати свободу і примушувати підкорятися.

Теги: людина
Пожаловаться
skorovesna ограничил круг пользователей, которые могут комментировать заметку
Комментариев (0)
Реклама