Закрыть
Все сервисы
Главная
Лента заметок
Теги
Группы
Рейтинги

Незначні на перший погляд нюанси застілля несуть у собі загальний інтерес, сприяють красі форм суспільного життя

12 января, 7:58 Просмотров: 56 Комментариев: 0

Ми мало говоримо про те, як поводитись у товаристві, як ставитись до висловлювань інших людей, але нічого нового видумувати не треба. До нас уже було вироблено правила людського спілкування. Багато на цю тему писав філософ Кант. Саме він говорив, що людина може отримати задоволення від хорошого обіду в хорошому товаристві. Великий філософ описує всі тонкощі спільного обіду. Людині, яка мислить, - важає він, - їсти на одинці взагалі нездорово, позаяк за одиноким обідом вона спрямовує думки на себе і втрачає жвавість. Але справа не лише в цьому. Незначні на перший погляд нюанси застілля несуть у собі загальний інтерес, сприяють красі форм суспільного життя.

Погоджуючись з великим знавцем англійського етикету Честерфілдом, Кант радить: “Людей за столом повинно бути не менше числа грацій, але не більше числа муз. Це значить – не менше трьох і не більше девяти.

За столом можна говорити лише про приємні речі, а не про болячки і сімейні негаразди, не перекладайте їх на плечі інших. Адже у кожного вистачає своїх проблем.

Неприємно буває, коли хтось з гостей чи господар хоче бути весь вечір на манежі, перериває інших, не дослуховуючи людину до кінця, авторитарно тисне на співрозмовника.

У гості ходять, щоб не тільки наїстися і потім вдома попліткувати. А насамперед, щоб поспілкуватися, почути щось нове, цікаве. Влаштовуючи гостину, господарі мали б потурбуватися не тільки про гарний стіл, а й про те, хто буде з цікавих людей, якими також пригощатимуть присутніх.

Для спілкування у гостях треба вибирати таку тему, яка цікавить всіх, і кожному дає можливість сказати. Можна подискутувати на загальні теми, пожартувати, розповісти про новини, висловити своє судження. Якщо хтось дозволив собі нетактовність не можна виносити його слова за межі товариства і говорити щось погане на адресу людини, яка відсутня. 

Якщо про когось з моїх друзів почнуть говорити недобре, я рішуче його захищатиму, - войовниче заявляв Кант. Розвиваючи цю думку, він стверджує: їсти за одним столом – значить довіряти одне одному. Звичайно, за столом можна сперечатися, та в жодному разі не про права. І взагалі треба “тримати себе і свої слова в такій дисципліні, щоб були помітні повага і доброзичливість”, радить великий гуманіст.

Теги: формула-1
Пожаловаться
skorovesna ограничил круг пользователей, которые могут комментировать заметку
Комментариев (0)
Реклама
Популярные заметки