Закрыть
Все сервисы
Главная
Лента заметок
Теги
Группы
Рейтинги

Ентропія - це міра безладу духовного і фізичного світу

27 января, 7:38 Просмотров: 72 Комментариев: 0
Стаючи добрішими і розумнішими люди починають опікуватися один одним, тоді вони живуть довше. Зростає обєм більш високоорганізованої матерії на Землі. Ну а в наслідок відкриттів в науково-технічній сфері підвищується продуктивність праці - значить, обєм матерії, "облагороженной" людьми зростає. Ця матерія перетворюється на будівлі, книги, картини, машини - тобто переходить з невизначеного в більш визначений стан. І знову ж таки успіхи медицини, інших наук, та і сама облагорожена матерія сприяє збільшенню тривалості життя людей.
Жива матерія відрізняється від “косной” не лише рівнем організації, але і потенціалом ентропії (ось чому мають конкретний сенс такі поняття, як "життя книги", "життя теорії", а не офіційне визначення "життя - форма існування білкових тіл"). При цьому якщо постулат "сенс життя - протистояння ентропії" приймається як моральна аксіома, то події, сприяючі зниженню ентропії в майбутньому, сприймаються свого роду як "узагальнене добро".
Навіть думка впливає на порядок у світі. Зло, маючи у своєму арсеналі великий набір засобів для боротьби з добром, давно вже і всюди повинно було восторжествувати над добром у світі. На щастя, цього не відбувається. Одна з причин цього, мабуть, в тому, що носії зла - це матеріальні обєкти, у тому числі (чи в першу чергу) люди. Будь-яка дія, що спричиняє за собою збільшення ентропії у світі, призводить зрештою до руйнування структури самого субєкта дії.
Інформація формує думки, а відповідно має великий впливає на порядок у світі. Кількість інформації в теорії задається різницею інформаційних ентропій приймача до і після отримання повідомлення. Цінність інформації полягає в здатності оною чинити дію на хід подій в майбутньому. Значить, в принципі можна, заміряти потенціал ентропії проектів, планів, ідей, пропозицій і прогнозувати майбутнє.
П.С. Піна зійшла, поволі минає й ейфорія і нарешті зявився сенс продовжити цей діалог. Лише в казках завжди перемагає добро. На відміну від декого, я розумію, що являюсь піщинкою у цьому неосяжному світі. Добре було б якби й інші люди усвідомили це, щоб це було основою – точкою відліку усього, що вони роблять – тактикою і стратегією, якщо вона в них взагалі є.
Щоб втілити якусь ідею, щоб відбулися великі зміни потрібна підтримка чи хоча б розуміння оточуючих, але точно не байдужість і не супротив. Є ж люди, які лише шукають ворогів, а потім борються з ними і з цього живуть - набиваючи собі ціну. Для них “война – мать родна”, а їх кредо – з нами важко, без нас ніяк. Вони фактично шантажують суспільство. На відміну від інших – тих, хто щось створює, їх дії непередбачувані, саме вони й формують ось цю невизначеність. Почалися зміни, якими вони будуть залежить від нас. Є багато думок з цього приводу і цю тему можна було б дуже довго розвивати. Якщо буде така можливість, то буду ділилися своїми думками, а ні то я завжди знайду собі заняття. Пробивати стіни головою не буду, більше всіх мені не треба.
Окремі люди вже святкують перемогу, так ніби вони вже ”виграли війну”. По-перше той, хто так думає вже програв, бо на війні немає переможців, хтось більше, а хтось менше, але на війні всі втрачають. А по друге, ці переміни - це лише надія на те, що щось зміниться. Але не для всіх, бо той хто звик до вседозволеності ніколи не буде почуватися в безпеці. На якісь зміни на краще можуть надіятися люди, які щось вміють, знають і можуть, а не бездарність. На такі зміни можуть надіятися люди, які готові боротися з хаосом і цією невизначеністю…
Пожаловаться
skorovesna ограничил круг пользователей, которые могут комментировать заметку
Комментариев (0)