Закрыть
Все сервисы
Главная
Лента заметок
Теги
Группы
Рейтинги

Самсун - земля Амазонок

21 февраля, 11:16 Просмотров: 70 Комментариев: 0

Самсун – портове місто на південному узбережжі Чорного моря з населенням більше ніж 700 тисяч. Історія міста почалася три з половиною тисячі років тому. 

У 7 столітті до н.е. Іонійські греки заснували «Амісос», а ще раніше це місто називалося Енете - так його назвав Гомер в «Іліаді».

Давні перекази дозволяють вважати, що саме тут було розташоване царство амазонок - відважних жінок-воїнів, що не поступалися силою та спритністю чоловікам, були вправними стрільцями з лука та швидкими вершницями. 

Амазонки нібито виховували лише доньок, а синів чи то вбивали, чи то повертали чоловікам, від яких ті народжувалися.

В античних оповідях є згадки про далекі бойові походи амазонок до  Скіфії, Фракії, Малої Азії, островів Егейського моря і навіть до Аравії і Єгипту. 

Також амазонок вважають засновницями багатьох стародавніх міст Малої Азії, це Ефес, Смірна, Сінопа та ніші. 

Амазонська цариця Пентесілея брала участь у Троянській війні, а її сестра Іполіта перемогла атлантів. Вона ж заснувала місто Смірну.


Велична статуя жінки-воїна к центрі тематичного парку Амазонок на околиці Самсуна має висоту понад 12 метрів. Трохи нижчі за неї дві  скульптури анатолійських левів нагадують про давно зниклу у цих місцях популяцію хижаків.

 71 р. до н.е. римський полководець Помпей завоював Амісос і відтоді місто стало частиною вже Римської імперії. 

У Середні віки Амісос входив до складу Візантійської імперії і був головним портом провінції Арменіак

А в 13 столітті Амісос захопили сельджуки, вони й закріпили за ним нинішню назву - Самсун.

Корабель-музей Бандирма у Самсуні оживляє історію становлення сучасної Туреччини, коли у 1919 році Мустафа Кемаль Ататюрк разом зі своїми однодумцями прибув до міста на кораблі і очолив боротьбу за незалежність країни. А на березі розташовано просторий Парк національного спротиву.

За 5 хвилин звідси знаходиться ще один парк, живописний та зелений, який теж присвячений Ататюрку. В центрі парку стоїть Пам'ятник гідності - бронзова статуя Мустафи Кемаля на коні. Висота скульптури з постаментом майже 9 метрів. Її створив австрійський скульптор. Монумент урочисто відкрили у 1932 році

Сьогодні Самсун - це важливий порт Туреччини, що простягнувся на 30 км уздовж чорноморського узбережжя. Звідси відходять вантажі з аграрною продукцією, а  до Туреччини завозять нафтопродукти і промислові товари. За рік порт обробляє понад 1,3 мільйона тонн вантажів.


Теги: історія, туреччина, чорне море
Мне нравится! Понравилось: 1
Пожаловаться
Комментариев (0)
Реклама