Закрыть
Все сервисы
Главная
Лента заметок
Теги
Группы
Рейтинги

Моя українська мова, або " великий могучий.."

16 декабря´05 15:25 Просмотров: 1110 Комментариев: 20
Дуже мені набридло чути зауваження з приводу мого спілкування українською мовою. Не маю ніяких сил пояснювати усім, тому пишу замітку.
По-перше, хотілося б чітко розділити нацизм, шовінізм, та націоналізм. Перші два поняття не мають нічого спільного з останнім, який являється ні чим іншим, як виявом здорового патріотизму. Живучи, в Україні і являючись представником ЗМІ, бачу свій прямий обов*язок в популяризації мови, бо вона просто вимре без підтримки широких мас.
Одразу хочу попередити заперечення, що можуть пролунати. Мовляв, де ж наша свобода вибору, власна думка? Я на це не посягю. Я просто хочу показати, що українська мова має право на існування і, тимпаче, розповсюдження. Я прекрасно розумію, що шансів створення одномовного суспільства в Україні немає - занадто довго ми перебували під владою інших держав (власне, і зараз перебуваємо), та і геополітичне положення цьому не сприяє, адже Україна є державою, що розмежовує Європу та Азію. Однак виховання здорового національного духу у молоді, що ідентифікує себе як українську, не є злочином!
Нажаль, у сучасному суспільстві існує забагато легенд з приводу українськї та російської мов (які, разом із білоруською, називають "трьома братніми народами, що вийши з однієї колиски" (с) Огієнко). Можу продемонструвати на власному прикладі.
Довгих десять років навчалась я у гімназії біля Хрещатику. Не хочу називати ні вулиці, ні номеру, щоб потім претензій не було - раптом ще репутацію зіпсую. Отже, вчили нас вчили, так нічому і не навчили, бо називалася наша школа в народі "школа радості". А яка ж радість для школяра від навчання? Десь класі в 10 я помітила один парадокс: викладач української мови та літератури сама цю мову не тільки не любить, а й не сприймає. Перша думка була: " А якого дідька вона відучилася в Шевченко на українській філології аж 5 років??!!!" На це питання я відповіді не знайшла. Далі - більше. Виявилося, що вона українську мову і не знає нормально. Почали з*являтися запитання... А чому я, власен, маю вчитися у некомпетентного викладача який до того ж намагається вбити нам в голову власне бачення цього питання, а саме довести нам відсутність потреби знання рідну мови досконало. А таке поводження як наслідок має відсутність власної думки, масифікацію молоді. Того ж року нас віддали іншому викладачу історії. Цю жінку я глибоко поважаю і вклоняюся перед нею, бо вона донесла до нас смисл поняття "власна думка" і відкрила нові горизонти. Є ще одна думка, яку я в неї запозичила, а саме: "Якщо ми не приховуємо свій гарний настрій, то чому ми маємо приховувати інші стани, потреби, бажання, а найголовніше - правду?" Я зовсім не являюсь прибічником методу "рубить правду-матку с плеча". Але і вислуховувати усілякі нісенітниці не буду.
Потрапивши до інституту, прийшла до висновку, що хочу спілкуватися українською мовою і зустріла шалений супротив - друзів, рідних, батьків. Але що найцікавіше, пересічні громадяни, чуючи мою мову, схвально хитають головами і кажуть, що дуже приємно чути від молоді літературну українську мову.
Супротив я подолала і тепер меніг глибоко начхати хто якої думки про мову мого спілкування. Бо я маю ВЛАСНУ ДУМКУ - те, чого зараз так невистачає не тільки молоді, а й усьому українському суспільству.
Отже, панове, усі нарікання тримайте при собі - мені їх чути не обов*язково.
А як не подобається моя мова, то чого взагалі у мій щоденник лізти?
Пожаловаться
Комментариев (20)
Отсортировать по дате Вниз
Gena-Shef    26.12.2005, 12:55
Оценка:  0
Gena-Shef
Sucker, lick my dirty ass and take my dick into r filthy mouth...
FlashCell    24.12.2005, 12:01
Оценка:  0
FlashCell
You r right! I just had to respond, because I was annoyed. The dude's using really nasty words! I hate abusive men, diminishes the rest of us. He can't even send a clear message.
FlashCell    24.12.2005, 07:02
Оценка:  0
FlashCell
People, pls don't get nasty! If u can read and understand than read, enjoy and share your opinion! Don't abuse the technology that we all have. I work hard to make it happen. Diversity makes our world more colorful. Ukrainian is a great language! However, if u have thoughts they can be expressed in any language.
Greeny_girl    24.12.2005, 07:02
Оценка:  0
Greeny_girl
He won`t hear you cuz he is deaf.
НеРастропович  (аноним)  18.12.2005, 13:22
Оценка:  0
НеРастропович
Пиши так как тебе хорошо:)) Я ведь не в упрек сказал о русском...
Просто москаль, я сложно:)
Хотя скоро стану хохлом по жене
Чего не заходишь?
Нео21    17.12.2005, 11:45
Оценка:  0
Нео21
и продолжай общаться....мне очень нравится читать и слышать правильную украинскую речь....даже скажу больше....завидую твоему украинскому
Роман_Андреевич    16.12.2005, 18:32
Оценка:  0
Роман_Андреевич
бувають ж люди..

а ти просто постав його в ігнор ;) Ніщо так не бісить людину, як ігнор
Шумка!    16.12.2005, 18:17
Оценка:  0
Шумка!
Я з тобою. Молодець "чувак"! Почитала коменти, так само прозріла...бувають же жертви абортів...я взагалі то ні фіга не агресивна, але зустрінься мені такий покидьок... :))
Gena-Shef    16.12.2005, 18:00
Оценка:  0
Gena-Shef
Дело не в том, что ты их отсюда удалишь...в голове мои слова у тебя останутся надолго (навсегда)...ты не сможешь забыть их и завтра и послезавтра...потому что это правда (горькая для тебя)...и если ты не дура-бычка, ты начнёшь разговаривать и писать на русском...
Greeny_girl    16.12.2005, 18:00
Оценка:  0
Greeny_girl
Cонечко, такі люди, як ти, наврядче зможуть змінити мою думку. А про враження від твоїх слів я написла у попередньому коменті.

І мені весело, і інші посміються)))
Gena-Shef    16.12.2005, 17:54
Оценка:  0
Gena-Shef
Генетическая ошибка - носители украинской мовы...просто недоношенные дети...ты очень ярко это продемонстрировала..я тебе сказал всё, что хотел...оставайся бычкой-селючкой и будет тебе счастье...
Greeny_girl    16.12.2005, 17:54
Оценка:  0
Greeny_girl
Думала повидаляти нафіг ці коменти.

Залишу на згадку про людську обмеженість і ідіотизм.
Gena-Shef    16.12.2005, 17:43
Оценка:  0
Gena-Shef
Уркинский язык - язык лохов...такое моё мнение...ты лучше слушай старших, и будет тебе счастье...
Greeny_girl    16.12.2005, 17:43
Оценка:  0
Greeny_girl
Ти просто генетична помилака. Я все можу зрозуміти. Ну мова не подобається.. Дбре, ок. Але якого ... ти мене тут лайном поливаєш? Я тобі щось зробила? Хто ти взагалі такий? Хіба москалі мають право принижувати гідність? Вже один твій нік свідчить про певні моральні проблеми...
Я не хочу тебе бачити в своєму щоденнику, зрозуміло??
Якщо твоя деградивна психіка не може винести навантаження двомовності - тихо вали. Бо я можу інакше писати. І про тебе в тому ж числі.
Ще питання є?
Реклама
Реклама