Закрыть
Все сервисы
Главная
Лента заметок
Теги
Группы
Рейтинги

Да так проба пера была на первом курсе.. Кому инетересно можете почитать...

25 января´06 21:16 Просмотров: 539 Комментариев: 2
День починався непогано - світило сонце, співали пташки і у мене не було першої пари. Отже, це був четвер. Я розгорнув перед собою мапу нашого квітучого міста. Хоч на мапі і не було квітів та каштанів, проте здавшись дуже знайомим університет ім. Тараса Шевченка одразу привернув мою увагу. Біля нього по той бік вулиці розташовувалось аж два музеї: музей “Русского искусства” та музей “Західної та Східної культури”. Саме сюди я і спрямував свій шлях у пошуках мистецтва.
Так склалося, що першим, і в решті решт останнім, став музей “Західної та Східної культури”. Не знаю чому, але творчість “слов’янських братів” при виборі першого, а як показала історія – останнього притулку картин та скульптур, не запалила в мені кров.
З першого погляду хол музею не виділявся нічим особливим навіть серед тих музеїв де був я. В очі зразу кинулася скульптура Афродіти Мелоської якій судячи з напису під статуеткою було не більше, не менше як дві з гаком тисячі років. Гачок невеличкий – всього 200 років. З правої сторони був збудований комин, який, мабуть за профнепридатність, не горів і навряд чи колись функціонував. Додавши до пана “Володимира Великого”, який люб’язно пішов у касу, свій студентський квиток мені було дозволено піднятися на другий поверх.
На превеликий жаль музей був більше схожий на картинну галерею, ніж на “музей мистецтва”. Перша зала майже не справила на мене враження за виключенням однієї картини. Як опинилося її написав Якоб Йорданс у XVIII ст. у Фландрії. Під нею виблискував напис українською мовою – “Амур і Німфи”. Особливість же цієї картини була в тому, що Амур, якого я вважав до цього моменту маленьким шкідливим хлопчиком з стрілами та луком, опинився молодим, досить сильним та привабливим чоловіком років двадцяти п’яти.
Наступні два зали не представили для мене зовсім ніякої цікавості. Нарешті я увійшов у двері які були виконані у стилі таємних – як логічне продовження стіни. Саме тут я побачив бронзову фігуру XVII ст. яку створив Жиродан Франсуа. Це був Людовик XIV на коні. Так я вважав аж до поки не побачив напису дуже дрібним шрифтом, який не можна було б роздивитися не маючи окуляр: “копія оригіналу”. От так то.
Трохи далі по коридору у який я увійшов не так давно стояли дві невеликі статуйки одна як дві краплини води схожа на одну. Символізували вони приборкання коня. Проте автор і там, і там був різний. Так само рік народження кожного з митців різнився, а тому дізнатися хто у кого “списував” під час навчання у “коледжі” епохи ренесансу неможливо. Трохи відійшовши від теми відвідування музею “Західної та Східної культури”, мушу визнати, що в північній столиці Росії – м. Петербург – таких скульптур набагато більше і в натуральну величину. А Янтарна Кімната у колишній резиденції Петра I, просто перехоплює дух. Там дійсно є на що подивитись. Навіть для такої людини як автор цього відгуку, який абсолютно не цікавиться картинами, скульптурами, фресками і тим паче релігійними творами мистецтва.
Повернувшись до музею у м. Київ перед нашим поглядом постане скриня розміру 5 “Давиденко Олександрів” складених купою один на одного. Вона була вироблена в Італії ще в XVI ст. невідомим автором. А марно, автора хотілося б знати, вона стала мені до вподоби. І остання скульптура, з дуже малого їх числа тих, які тут були, справила на мене не абияке враження. Це була скульптура Св. Георгія в натуральну величину, одягнутого в лицарські лати і зі щитом. Виконана в бронзі таким відомим скульптором як Донателло. Статуя справляла враження, що вона зараз підморгне, а потім, бронза стане гнучкою як гума і військовий черевик відірветься від п’єдесталу, ступаючи по дерев’яній підлозі залу №3 у напрямку осіннього світла, що пробивалося крізь вікно.
Нажаль це була остання зала, а це значило лиш одне – на сьогодні це все. Тому я зійшов тими ж сходами, що й піднявся вниз та, забравши сумку зі своїми речами та речами групи, пішов до виходу...
Пожаловаться
Комментариев (2)
Отсортировать по дате Вниз
Glory*    26.01.2006, 13:28
Оценка:  0
Glory*
Сподобалось.В тебе є талант!
LuckyStar1901    26.01.2006, 13:28
Оценка:  0
LuckyStar1901
Спасибо. Приятно читать=)))
Реклама
Реклама