Закрыть
Все сервисы
Главная
Лента заметок
Теги
Группы
Рейтинги

Куди завгодно, лиш геть із цього світу

30 января´07 17:16 Просмотров: 396 Комментариев: 0
Це життя - лікарня, в якій кожен хворий марить перейти на інше ліжко. Оцей-о хотів би страждати побіля грубки, отому гадається, що видужає лише побіля вікна.
Я ж собі думаю, що мені було б хороше лише там, де мене нема, а ще до всього - питання переїзду призводить до незліченних суперечностей, які постійно виникають між мною і моєю душею.
Скажи мені, душе моя, бідна, охолола душе, що думаєш про те, аби оселитись у Лісабоні? Певно, там тепло, і ти б там, наче ящірка, помолоділа. Це місто на морському узбережжі; кажуть, що його звели з чистого мармуру, а народ там так ненаивдить рослинність, що геть вириває всі дерева. Так оце він і є, пейзаж моєї мрії, - пейзаж зі світла й мінералів, а для їх відзеркалення - ще й з води.
Душа моя ні слова не зронила.
-Оскільки надто кохаєшся ти в супокої і в рухомих видовищах, чи схотіла б ти оселитись у Голладії, на цій землі щастедайній? Може, й розважалася б ти в цьому краї, образ якого тебе так часто вабив у музеях. Що б ти сказала про Роттердам, ти, хто кохається у лісах щогл і в кораблях, причалених до підніжжя будинків?
Душа моя ні слова не зронила.
-А може ти умерла, моя душе?! Чи дійшла до тієї межі оціпеніння, коли радість знаходять лише в стражданнях. Якщо це так, то тікаймо в краї, що рівні смерті. О душе моя бідна, я відаю, що ми робитимемо зараз! Нас жде дорога до Торнео. Або ще й далі - до найвіддаленішого краю Балтики; аби подалі од життя, якщо це тільки можливо \, ми оселимось аж на полюсі. там сонце торкає землю лиш навскісним промінням, а повільні зміни дня і ночі настільки зменшують розмаїтості і посилюють однотонність, що це є справді край напівнебуття. Там зможемо подовгу купатись у темряві, а щоб розважити нас, північне сяйво посилатиме нам час од асу свої рожеві снопи, схожі на підсвіти майстерно розведеного вогню самого ПЕКЛА!
НАРЕШТІ ДУША МОЯ ВИБУХАЄ І МУДРО КАЖЕ МЕНІ : "КУДИ ЗАВГОДНО! ЛИШ ГЕТЬ ІЗ ЦЬОГО СВІТУ!"Пожаловаться
Комментариев (0)
Реклама
Реклама