Закрыть
Все сервисы
Главная
Лента заметок
Теги
Группы
Рейтинги

Свято наближається, свято наближається...

16 марта´07 14:39 Просмотров: 496 Комментариев: 0
завтра День святого Патріка, друзі! Йа-ха!
найулюбленіше,найрозгульніше свято-день Ірландії і всього ірландського! либонь,єдине свято,де поєднуються речі релігійнй,державні,і алкогольні.
Ху із факін Петрік? (пра історію і винуватця свята)
Нє,панове, мова йтиме не про славносвісного Петрика П'яточкіна. все набагато сурйозніше. Отже, десь у V ст. до милого і страшно магічного зеленого острівця прийшов такий собі милий дядечко на ймення Патрік. Щоправда, те ім'я він отримав уже в зрілому віці, під час служіння в Галії, а від народження наш герой звавсо Мейвін Суккат. Якось встрелило йому нести темнимим племенам християнствою. І з таким запалом він за те діло взявся, що, либонь,і ім'я своє змінив, аби вслід не кричали "жжош,Суккат!"-бо небожественно якось.
Коротше, дядько цей був невгрєбєнно крутий: кажуть, що ще за часів його молодості вийшов він із своєї церковиці порибалити. Воно б і нічого,та наловив він стільки риби,що заздрісні рибалки вкінець охуїли,і таки порвали б нашого святого на клапті, аби той не ладен був прудко бігати. Айбо ще якось здумалося Патріку під терновим кущем на Різдво заночувати. І що ви думаєте, на ранок, по скаженому морозу, розцвівся той кущ так, як і влітку ніколи не квітнув!
Ну то ясно, що з приходом такого супермена,у язичництва в Ірландії не було жодного шансу. І слово Боже в устах Патріка мало таку страшенну силу, що якось він, на пагорбі бувши, патерицю здійняв, слово те проказав-і нафіг щезли з Ірландії усі отруйні змії. До єдиної. На віки вічні.
Отож чому 17 березня- день смерті святого- вважається національним святом, думайте самі. Але офіційно святий Патрік і досі вважається покровителем Ірландіі, тож не дай боже вам образити святого у розмові з ірландцем- в кращому випадку вас нечувано вибатькують (що-що,а це ірландці вміють). В гіршому- двері й ворота лобом відчините.Наливай,наливай,кума! (традиції і відзнаки сучасного святкування)


Ну,звісно,17 березня-святковий день для того, хто відчуває у собі хоча б дещицю буйного і прадавнього ірландського духу. Як і всьому в Ірландії, Дню святого Патріка притаманна як язичницька, так і християнська символіка. По-перше, обов'язково надягніть щось зелене, бо зелений-то є колір Ірландії ще з часів Туата де Даннан.То може бути краватка, сорочка, майка, взуття-будь,що. І що зеленіше,то краще. Ще один символ-звісно ж, конюшина. Прийнято дарувати її кожному зустрічному на щастя. На додачу то свідчить, що, як справжній ірландець, ти збіса дружній і миролюбний (ну, це поки ви не нажерлись пива чи віски, і у честь свята не порозбивали одне одному мордяки). Популярні також спеціяльні саморобні "хрести святого Патріка", ірландські прапори (як давній, зелений з арфою, так і сучасний триколор), і зелені стрічечки. Всім тим багатством ви цяцькуєтесь з голови до ніг і пиляєте збирати друзів-або на найближчу площу, або на грандіозний парад (цю традицію ввели ірландські емігранти по приїзді до Америки).


На шляху туди волайте, що є сили "Kiss me, I'm Irish" всім зустрічним привабливцям і привабливицям. І ніхто вас за це не обматюкає (принаймні вголос). Бо то є ваше СВЯЩЕННЕ І НЕВІД'ЄМНЕ ПРАВО-вважається,що поцілунок ірланця/ірландки приносить афігєнну вдачу на цілий рік.
Ну і головний, просто непорушний обов'язок кожного ірландця духом у цей день- НАЖЕРІТЬСЯ! Смішно згадувати, як спершу млява християнська ініціативка закривала всі паби в цей милий і радісний день. ПХЄ! Не дивлячись на піст, ірландці в цей день наминали м'ясо, бо "святий Патрік будь-яке м'ясо в казані перетворює на рибу". Хулі неясно? Наше життєлюбство неможливо вбити, тому не миніть нагоди поїсти смачного м'ясця, пропустити пару дрінків доброго ірландського віскі та не один кухоль справжнього пива. А тоді голосно вигукуйте патріотичні пісні, танцюйте подобу рілу і джиги, з криками "Всі за ІРА! Смерть сассанахам!" відбивайтесь від ментів. Живіть на повну, бо наступне свято волі і свободи буде лише через рік.


Пожаловаться
Комментариев (0)
Реклама
Реклама