Закрыть
Все сервисы
Главная
Лента заметок
Теги
Группы
Рейтинги

Югославія

12 апреля´07 18:46 Просмотров: 449 Комментариев: 2
То все фігня, то все до сраки.
Тріщать поламані гілляки.
На світі є лиш ти та я...
Та й ти фігня. Є тільки я.

(с) Просто згадався віршик.

Тільки я, та ще Югославія. Не зі мною - якось поруч, окремо. Ніби Югославія біжить поряд на повідку чи складена в сумку.
Югославія - це мої теперішні стосунки. Не так давно я збагнула, що моє теперішнє спілкування за геополітичною ситуацією нагадує колишню Югославію.
Маленькі незначні територійки, дитинячі країнки, які нічого не вирішують у житті міжнародної спільноти, крихітні наційки й дитячі дипломатійки.
Мізерні стосуночки, примітивні листи, короткі привітаннячка, чергові побажаннюшки, незначущі й бездушні підбодрювання, в яких немає і краплини душі.
З кожним маленьким явищем, що виникає між хлопцем і дівчиною, - однаково париво, думання, пригадування і винайдення, що б його сказати. Разом для всіх союзних республік Югославії виходить не так вже й мало парива.

Союзні республіки.
Декілька Хорватій: престижних, солідних, відносно розвинених у фінансовому й культурному плані, з небезпідставними надіями якнайскорішого вливання в євросоюзовий мейнстрім.
Декілька Сербій: з багатою культурною традицією, високими моральними цінностями і, відповідно, не без кодексу честі.
Декілька Албаній: грубих, напівдиких, маргінальних, наскрізь пройнятих єдиним і законотворчим бажанням що-небудь зруйнувати.

О, ці Албанії.... Із багатозначним виразом обличчя читаю кілометри безграмотного, незначущого й пустопорожнього лиха на пошті. Відсилаю смайлики, безтурботні та ніби-нічого-не відбувається (matter-of-factly) відповіді. Вчуся бути толерантною до різних людей, різного інтелекту та різних культурних уподобань. Намагаюся чомусь не думати про марне витрачення часу та нервів на цілком непотрібних мені людей.
Особливо дістали гопники, як спосіб існування та образ мислення.
Кількох гопників я відкопала собі серед БМ-івських анкет-"знайомств", куди полізла не знати навіщо, мабуть, для сміху. Для сміху ж і написала декільком, в яких знайшла проблиск людського розуму. Досі займаюся тим, що шукаю проблиски розуму. Конструктивне заняття, і дуже захопливе. "Бороться и искать, найти и не сдаваться" - які прекрасні, величні слова....
Ще кілька гопників атакують мій фотоальбом - сприймаю їх як мух. Спочатку намагалася відгавкуватись, тепер просто видаляю коменти, напхані похабщиною і дурістю.
Гопники напхалися на Майдан. Одурілі донецькі шахтарі за свої 130 гривень на день жеруть горілку та засмучують своїми поглядами мудру архітектуру центру. З хрещатицьких підворотень стало тхнути сечею. В метро хочеться триматися за кишені та міцніше притиснути сумку. Кажуть, навіть запах у метро змінився та рівень агресії збільшився.....

Я пишу цей пост, катастрофічно і незворотньо запізнюючись на зустріч із Черрі Меном. Він - Сербія. Єдина, особлива Сербія. Центр. Столиця. Квінтесенція. Найперша асоціація з усією Югославією - Сербія. Столиця цілої федерації - Белград.
"Велика Сербія" - гордо і красиво звучить. Та з точки зору міжнародної спільноти, Сербія - зовсім не велика і не горда. Все в світі відносно. Моя відносна Сербія - краплина в морі світової об"єктивності.

Всім хочеться однакового. Хочеться Америки - нахабної, величезної та всеохоплюючої.
Хочеться Росії - такого, щоб "умом не понять, а можно только верить".
Хочеться Китаю - здоровенного, червоного й багатомільйонного.
Всім хочеться однакового. А світ - різний-різний....
Пожаловаться
Комментариев (2)
Отсортировать по дате Вниз
prickle_    15.04.2007, 15:26
Оценка:  0
prickle_
надзвичайно. я ще ніколи не дивилася на людські стосунки з такого боку. мабуть це професійно. я зазвичай порівнюю все з якимись економічними відносинами, суб"єктами та об"єктами з точки зору Кейнсіанської, Смітової чи Маржиналістської теорії :01:

і ще про гопників. ця тема для мене болюча. складається враження, що вони заполонили все і вся і нікуди вже від них не дітися. все зводиться до всесвітньої деградації. як сумно не булоб це визнавати :04:
Пустельник_    15.04.2007, 15:26
Оценка:  0
Пустельник_
Можна все на світі розглядати як ознаку всесвітньої деградації, варто лише добре постаратися))) Але краще не варто навіть пробувати))))
Реклама
Реклама