Закрыть
Все сервисы
Главная
Лента заметок
Теги
Группы
Рейтинги

хай всі знають про них........

26 апреля´07 12:44 Просмотров: 442 Комментариев: 3
ОКЕАН ЕЛЬЗИ: Гра за своїми правилами

Лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук не любить фальші. Ні на сцені, ні в повсякденному житті. Він завжди говорить про те, що думає, і поводить себе так, як йому підказує серце. Незважаючи на напружений графік (зараз гурт чекають концерти в Росії) лідер флагмана українського року знайшов час, щоб відповісти на запитання кореспондента сайту @music.

- Святослав, в цьому році ви вже встигли отримати чимало музичних премій. Не значить це те, що зараз гурт знаходиться на верхній щабелі своєї творчої самореалізації?

- Якщо говорити про відношення «Океану Ельзи» з шоу-бізнесом, то тут є певна дистанція. Звичайно, ми цим заробляємо собі на життя, але не більше того. Себе ми не намагаємося відносити до українського шоу-бізнесу, граємо трошки на своїх правилах, це все-таки наш проект. І ми ніколи не ставили для себе гроші на перше місце.

- Цього року на премію Муз-ТВ було вперше номіновано українську рок-гурт. Чи відчуваєш ти якусь певну відповідальність з цього приводу?

- Ні. У нас було багато номінацій і премій. Це одна з них. Мені буде, звичайно, приємно, якщо ми здобудемо в цій номінацію перемогу, адже претендентами на звання «Кращий рок-гурт» ще є «Ума Турман» та «Звери». Для нас не є головним перемагати у кожній номінації, в якій ми представлені. Адже ми принципово не беремо участі у музичних фестивалях де головним є розподіл місць, тому все це є поняттям дуже суб'єктивним. А тут кращий гурт вибирають слухачі, і тому, думаю, нічого страшного не станеться, якщо ми цю премію не завоюємо.

- Поділись своїми враженнями від гастрольного тура по Америці. Що вам найбільше запам'яталося?

- В цьому році я був в Америці вдруге. І я вже відчуваю, як ця країна змінюється на краще, і не тільки вона, а й ми також змінюємося. Нас добре сприймали серед населення, ми отримали там гарний гастрольний досвід. Але, нажаль, не обійшлося без курйозів. Справа в тім, що в цьому гастролі не було нашого клавішника Мілоша, у нього виникли проблеми з візою. Тому, крім вокалу, я виконував ще й його функції. Виходило у мене, звичайно, гірше ніж у нього, але працював я від душі, і думаю, що наші прихильники все зрозуміли. Ми також придбали там дві рідкісні гітари - здається, 60-х років випуску. І ще найближчим часом плануємо зробити великий концерт у Нью-Йорку.

- Як ти ставишся до клубних виступів відомих виконавців?

- Дуже добре до цього ставлюся. Це зовсім різна публіка, різна енергетика. Немає того великого натовпу, як це є на концертах, коли з однієї сторони це допомагає, а з іншої створює деякі труднощі у виступі. Я вважаю, що саме виступи в клубах є перевіркою якості виконання композицій музикантів. Скажу, що в нас є на меті зробити великий клубний тур по містах України та близького зарубіжжя.

- Можеш уявити собі ситуацію, коли б «Океан Ельзи» виступав в ролі розігрівача для більш відомого гурта або ж виконавця?

- Я вам скажу з власного досвіду, що виступ на розігріві іноді приносить більше користі і досвіду, ніж після виступу менш відомого гурту. Тому для нас не має різниці якими грати - першими чи другими.

- Чи слідкував ти за цьогорічним конкурсом «Євробачення»? Якщо так, яке враження він на тебе справив?

- Не можу сказати, що за ним я постійно слідкую. Півфінал я взагалі не дивився, мені повідомляли, що Тіна Кароль прошла до фіналу, а фінал нажаль я не міг подивитися фізично. Взагалі я сприймаю конкурс «Євробачення» трохи іронічно, тому що я не вважаю цей конкурс конкурсом любителів музики. Це скоріше конкурс для любителів шоу, а не пісні. Тому це приносить лише деякий престиж країні, яка перемагає в ньому. Але коли мені повідомили про те, що Тіна Кароль посіла 7-е місце, чесно кажучи, я засмутився, адже вона заслуговувала більшого.

- Чи можлива хоча б гіпотетична можливість участі в «Євробаченні» гурту «Океан Ельзи», адже формат конкурсу зазнає змін?

- Ні, це неможливо. Нам пропонували взяти в цьому участь, але ми відмовились. Цей конкурс не для нас. Моє враження? Чесно кажучи, перемога фінського гурту Lordi не була для мене несподіванкою. Вони не тільки виступили найвидовищніше серед інших учасників конкурсу, вони зламали стереотипи, які задавали тон із року в рік.

- Чув, що нещодавно тобі запропонували читати дитячі казки на радио. Чи так це?

- Так, дійсно мені запропонували вести передачу для дітей одна з радіостанцій. Не знаю точно, чи підійду на цю посаду, але якщо будуть конкретні пропозиції, то я серйозно підійду до цієї справи.

- Нещодавно в ЗМІ з'явились твої роздуми з приводу вступу України до ЄС, в яких ти особливо зазначив, що входження нашої держави в цю організацію ще не дає гарантій вважати, що життя українців зміниться на краще. Чому?

- В своїх роздумах з приводу євроінтеграції я концентрував увагу дещо на іншому. Я підкреслював, що деякі наші політики неправильно ставлять акценти. Не треба намагатися якнайскоріше вступити в Євросоюз. На мій погляд, спочатку ми повинні стати Європою. Починати в першу чергу потрібно з самовиховання кожного українця, а політики повинні допомагати їм в цьому, аби кожен з нас створив свій європейський простір. І коли всі, чи хоча б половина населення країни будуть відчувати себе європейцями не тільки з точки зору географічного положення, але і по духу, будуть розуміти, що таке Європа, що таке євроінтеграція, тільки тоді можна сміливо говорити про те, чи хочемо ми вступати до Євросоюзу, інші загальноєвропейські структури економічного характеру. Припустімо, якщо зараз населення України проголосує за вступ до Євросоюзу, це ще не значить, що нас туди приймуть, тому що Євросоюз - це чисто економічна організація, в яку по різним параметрам зараз ми не готові вступати.
Я не кажу, що Україна повинна мати інший шлях, поки що я не знаю, потрібно нашій державі вступати в Євросоюз чи ні. Сьогодні зарано ставити це питання.

- Чи спілкуєшся з Юрієм Хусточкою та Дмитром Шуровим, учасниками гурту Esthetic Education, колишніми музикантами «Океана Ельзи»?

- Так, я продовжую з ними контактувати. З Дмитром спілкуюся не стільки багато, як хотілося б, а с Юрою доволі часто.

- Як вважаєш, є майбутнє у цього колективу?

- Я думаю, що Юра і Дмитро - талановиті хлопці, вони завжди найдуть що сказати, в тому числі і в музиці. Все, що відбувається з їх сторони - це талановитий пошук себе.

- Святослав, музика музикою, а як же особисте життя? Не збираєшся міняти свій сімейний статус?

- (сміється) Особисте життя, мабуть, на те і називають особистим, щоб воно було моєю справою, а не справою журналістів.

- «Океан Ельзи» традиційно люблять порівнювати з кимось. Тебе ось, наприклад, порівнюють з Джимом Моррісоном, лідером гурту «Дорз». Яке твоє ставлення до цього?

- Коли ми тільки-но начинали, порівнювали практично всі кому не лінь. Зараз цього менше, і, без сумнівів, мене це тішить. «Океан Ельзи» - це індивідуальний гурт, який має власний стиль. Звичайно, його можна порівнювати з будь-яким іншим музикальним стилем, и завжди знайдуться ті, хто буде цим займатися. Разом з тим ніхто не може заперечувати, що гурт «Океан Ельзи» за роки свого існування виробив свій стиль, якого немає більше ні в кого.

- Кого із українських виконавців ти міг би назвати проривом на вітчизняній естраді?

- Дуже складне питання. З точки зори популярної музики я можу назвати Гайтану. Також мені дуже подобається стиль співачки Лами, імпонує «Вова зі Львова», незважаючи на те, що його стиль мене не дуже цікавить. Насправді ж в Україні дуже багато талановитих виконавців.

- Які твої найближчі плани на майбутнє?

- Зараз ми готуємось до виступів на музичних фестивалях за кордоном. Тому у нас зараз мета - якнайкраще підготуватися до них.
Океан Ельзи: новий альбом ''Міра'' побачить світ 25 квітня (доповнено) Надрукувати Надіслати електронною поштою
// Віталій Прудиус
19.04.2007 01:18

Океан Ельзи - новий альбом Міра вийде 25 квітняФлагмани українського поп-року - Океан Ельзи - проанонсували вихід свого нового, шостого за ліком, студійного альбому. Платівка, що створювалась впродовж останнього року, отримала назву "Міра". Її офіційний реліз відбудеться 25 квітня. Альбом міститиме 12 треків, серед яких і вже відома слухачам пісня "Все буде добре" . Деякі подробиці щодо виходу альбому розкрив лідер Океану Ельзи –
Святослав Вакарчук: "25 квітня відбудеться велика прес-конференція з цього приводу. Наприкінці травня ми відправимося в тур Україною. А далі, можливо, ми зробимо перерву в концертній діяльності для того, щоб зосередитися на іншій роботі, зокрема студійній над спільними проектами"...


На питання чому альбом має назву "Міра", Вакарчук відповів:

"Будь-яка назва для Океану Ельзи має глибокий зміст. Водночас він буде, як завжди, загадковим, і може сприйматися по-різному різними людьми. Саме так ми і хотіли".

За словами музиканта, новий диск "Мiра" отримав свою назву і від однойменної пісні з цієї платівки, і від одного з висловів із Книги мудрості Соломона: "І наділив Господь кожного мірою достоїнств".


Пожаловаться
Комментариев (3)
Отсортировать по дате Вниз
ELZZZA    26.04.2007, 23:21
Оценка:  0
ELZZZA
:62: обожнюю їх! моЇ МАЛІ!!!!! тОБТО ВЖЕ ДОРОсЛі ОЕ!!!
Омлет    26.04.2007, 13:02
Оценка:  0
Омлет
А мені Океан подобається! Незважаючи на те, що трохи формат людський трішки змінився :02: І хай кажуть що це вже попса, хай кажуть що групі треба змінити назву на "Вакарчуки". Мені байдуже! Я слухаю всі альбоми всі пісні.......От так! :62:
Love_Лера    26.04.2007, 13:02
Оценка:  0
Love_Лера
це добре шо тобі подобається..бо то є моя найулюблена група. ні..я верніше є шанувальницею цього гурту вже..ого..скільки років. ось. такі справи. вони опопсились. ні. вони зовсім не опопсились. просто подорослшили і співають трохи іншу музику чим 12 років тому.
Реклама
Реклама