Закрыть
Все сервисы
Главная
Лента заметок
Теги
Группы
Рейтинги

форум........гостьва книга....

3 мая´07 17:44 Просмотров: 298 Комментариев: 0
Коли Ваше серце сповнене вдячності, будь-які двері, які здаються закритими, можуть довести Вас до дивовижних відкриттів.

Небагато жінок оволоділи основами дзен. Ренгентсу - одна з них. Якось вона здійснювала паломництво і дійшла до найближчого села, коли вже сутеніло. Ренгентсу пішла від хати до хати просити прихистку на ніч. Але селяни зачиняли перед нею двері своїх осель. Як ортодоксальні буддисти, вони не могли залишити в себе жінку дзен, натомість вигнали її зі села. Жінка залишилась сам-на-сам з голодом і мороком ночі. Лише вишня в полі дала їй притулок. Холод проймав до нутра. Страх перед дикою звіриною довго не давав заснути. Опівночі Ренгентсу прокинулась і, тремтячи від холоднечі, побачила: у весняному нічному небі посміхаються туманному місяцеві розквітлі пагони вишні. Сповнена захвату, переможена красою вона підвелась, глянула в бік села і відчула: <<Завдяки цим людям я залишилася без ночівлі, але знайшла себе саму... вночі... під розквітлою вишнею і туманним місяцем!>> Вона щиро дякувала подумки людям, які відмовили їй в найменшому. Жінка раділа, що у зитишному сні під звичайним дахом не пропустила перешіптування квітів з місяцем і це мовчання ночі, таке повне мовчання ночі. Вона не сердилась, вона прийняла це... не лише прийняла, але й вітала.

Життя прекрасне. Щохвилини воно приходить з міріадами дарунків для Вас. Але Ви зайняті в цей час. Ви настільки поглинуті думками, а Ваш розум бажає так багато, що відмовляєтесь від цих дарів щоразу.

Бог приходить постійно; а Ви продовжуєте відмовлятись.

Людина стає Буддою в момент, коли приймає все, що приносить життя, з вдячністю.
Пожаловаться
Комментариев (0)
Реклама
Реклама