Закрыть
Все сервисы
Главная
Лента заметок
Теги
Группы
Рейтинги

“Moooo-lit-vaaaa….”=)))))

15 мая´07 16:15 Просмотров: 311 Комментариев: 0
Або ж “We are the winners of Eurovision” у своєму хварматі

Так, що б там хто не казав, реальні віннери оф Євровіжн - це ми! Друге місце - то таки дивний, просто нереальний збіг везіння.
Достатньо високі бали, щоб обставити всіх крутих чуваків Європи, а надто (що найбільше гріє серденько) “здєлать” геополітично нахабних росіян із їх відверто середненькими дєфачками-пріпєфачками. На жаль, геополітика завше лишатиметься пріорітетом над чистим мистецтвом. І, що найбільше на жаль, вищою за політику може бути тільки... Сердючка.
І водночас достатньо низькі бали, щоб Україні не морочитись із іще одним Євробаченням, в момент, коли нам аби розгрестися із “Євро-2012”. А ще це буде приємно моєму Віндсерферові, який вчора у відчаї бігав по моїй кімнаті і хапався за голову: “Ні, краще мені цього не бачити! Це сором, сором для нашої країни!!!” А Сендерс сказав, що якщо Сердючка переможе, він насцить у свій чай. От і маємо, дрібниця - а людям приємно...
Бідолахи серби! Оце їм парива тепер, ми-то вже знаємо. Наразі головна проблема, чи ця манюня країнка вмістить усіх закордонних туристів, навіть якщо вони стануть одне одному на голову. А ще приколи з бюджету, планування перебудов, швидкісна реформація та модернізація всього-всього, від дипломатії до смітників.... Бідолахи. Мало їм Косова та парламентських витребеньок.

Серби. Мої серби, за яких я чесно відправила смски у півфіналі та у фіналі. Вперше цього року Сербія і Чорногорія виступили окремо: минулого року вони взагалі провтикали Євробачення через якісь свої чвари під час відбіркового туру (менше ніж через місяць після того Чорногорія проголосила незалежність). Тож тепер мені довелося відправити аж дві смски, за кожну країну окремо. Справді, чорногорський хлопчик був яскравішим: “Ajde, kroce, kroce і poskoce……” А щодо Марії Шерифович, я навіть не сподівалася, що за неї проголосують у півфіналі. Красива пісня, голос у дівчини сильний, проте хіба здивуєш “Євробачення” сильним голосом і красивою піснею. З загального потоку якось вона і не виділялася. Гарна дівчина, але - не “Зібен-айлюлю”. Я, якщо чесно, голосувала за неї винятково з поваги до сербів в принципі, проте більше ставила на угорський джаз, латвійську оперу чи польський хіп-хоп, або ж навіть на швейцарських “Вампірів”.
Все було просто нереально. Одна дванадцятка за іншою. Колишні югослави (молодці, дуже організовано підтримали), титани-європейці, геть несподівані окремі суб‘єкти міжнародних відносин - “And our twelwe points to…… SERBIA!!!” Геополітика? Косово? Євросоюз? Ні, не хочеться в це вірити - гидота. Так, це занадто складна гидота, щоб повірити у неї. І взагалі: огляд сербської преси щодо Євробачення я вже випустила, і тепер можу вірити у що схочу.
Я хочу вірити, що це... доля, не інакше. Доля далекої балканської країни, і доля маленької української журналістки. Здається, ці дві долі вже навіки переплетені та нерозлучні. Як руїни Белградської телевежі - з горою Авалою.
Так, сьогодні я можу вірити у що схочу.

Мої серби.... А ще рік тому вони могли б бути просто собі якимись сербами.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Мої серби - делегація з Белградського університету, яких я на доручення інституту зустріла з поїзда та поселила в 13-му гуртожитку. Все пройшло добре: два дні телефонних переговорів з деканами факультетів, з приймальнею ректора, з керівництвом їдальні та водієм автобуса - і, дякувати богові, вони не завадили мені провести все добре. Заввідділом міжнародних зв‘язків нашого інституту пообіцяла мені, що за цих сербських студентів проб‘є мені місце у нашій, київській делегації, яка невдовзі поїде в Белград. На жаль, усім відомо, що все, що робиться цією людиною, робиться через безнадійно глибоку дупу. Тож головна боротьба і переговори в мене ще попереду.
Плани на найближчі два тижні.
І надалі робити так, щоб ніхто не запоров сербам проживання, екскурсій, харчів у інститутській їдальні та відвідання пар.
По ходу, віднайти їм десь пари, в той час як по інституту щойно офіційно завершилося навчання та почалася сесія. (Те, про що я казала: “Made in Dupa - Зроблено через Дупу”)
Розпитати їх про вподобання на виборах, про Ратко Младича та про руїни Белградської телевежі на горі Авала. Дізнатися, чи вони змирилися з фактично вже вирішеним відділенням Косово, і чи справді всі серби так ненавидять албанців. Розпитати, чи вірять вони в те, як брудно росіяни намагають дискредитувати Марію Шерифович, не в змозі змиритися з тим, що вона виявилась сильнішою. Наблатикатися сербською, окрім кількох іміджевих фраз, що їх я вже знаю.
Стати лєпшим другом цим трьом дівчатам і одному хлопцеві, а також декільком дорослим, які щось у цьому світі вирішують.

Нехай заввідділом міжнародних зв‘язків робить що хоче і через яку хоче частину тіла - не віддам нікому свій Белград. Не віддам свою Сербію, яка сьогодні стала найкращою - молитвами чорнявої дівчини в окулярах і, без сумніву, молитвами моїми.

Хоча б сьогодні я ще можу вірити у що хочу.

Molitva
(художній переклад не потягну, лише оперативний підстрочник)
Ni oka da sklopim, (не зімкну очей)
postelja prazna tera san, (порожнє ліжко жене сон)
a zivot se topi (а життя минає)
i nestaje brzo, k'o dlanom o dlan. (і зникає, не встигнеш і оком зморгнути)
K'o razum da gubim, (я втрачаю розум)
jer stvarnost i ne primecujem, (я не помічаю дійсності)
jos uvek te ljubim, (лише тебе люблю навіки)
jos uvek ti slepo verujem. (лише тобі сліпо вірю)
K'o luda, ne znam kuda, (я йду, не знаючи куди)
ljubavi se nove bojim, (я боюся нової любові)
a dane, zive rane, (дні - як живі рани)
vise ne brojim. (їм нема числа)
Molitva, kao zar na mojim usnama je, (молитва - як жар на моїх вустах)
molitva, mesto reci samo ime tvoje. (молитва - це вимовляти саме ім‘я твоє)
(I) Nebo zna, kao ja, (небо знає, як і я)
koliko puta sam ponovila, (скільки я пройшла шляхів)
to nebo zna, bas kao ja, (небо знає, як і я)
da je ime tvoje moja jedina molitva. (що твоє ім‘я - моя єдина молитва)

Al Bogu ne mogu(я не можу Богові)
lagati sve dok se molim, (брехати, коли молюсь)
a lazem ako kazem (але брешу, коли кажу)
da te ne volim. (що не хочу бути з тобою)
Пожаловаться
Комментариев (0)
Реклама
Реклама