Закрыть
Все сервисы
Главная
Лента заметок
Теги
Группы
Рейтинги

Про юриспруденцію

30 мая´07 21:33 Просмотров: 1682 Комментариев: 63
Гуманітарні науки - це лженауки. Я в цьому твердо переконана. А як же бути з юриспруденцією? Вона ж вивчає цілком реальні речі. І раптом мене осінило: це взагалі не наука!
Пам*ятаєте, в школі був такий предмет "основи забезпечення життєдіяльності". Ну чи щось в такому дусі.
Скажіть, будь ласка, яка наука учить. що не можна стромляти пальці в розетку? Електричні явища вивчає фізика, а правила безпеки яка наука вивчає?
Словом правила поведінки не можуть бути предметом науки. Іх повинні знати всі.
Пожаловаться
Комментариев (63)
Отсортировать по дате Вниз
DerEiner    06.09.2007, 22:58
Оценка:  0
DerEiner
31. Я використав дещо неправильно слово. Але суть тут в іншому-в гуманітарних науках також є закономірності цілком чіткі, які піддаються вивченню, і їх обминути не вдасться. Я он тобі навів приклад із історії-і що, ти змогла обгрунтувати? Ні, ти відбулася, сказавши,що все це демагогія. :02: Інша справа, що у тебе поняття "істинний" вживається у значенні "однозначний". Так ніхто ж і не говорить, що історія може все довести однозначно-але це свідчить лише про різницю у РІВНІ ТОЧНОСТІ між точними та гуманітарними науками, проти цього ніхто не заперечує. А називати науку лженаукою-це значить відкинути її повністю, із предметом, обєктом і всіма закономірностями, а для цього у випадку гуманітарних наук я підстав не бачу.
DerEiner    06.09.2007, 22:50
Оценка:  0
DerEiner
Або я як професійний економіст можу тобі навести приклад- у економіці є розділи, де виведені формули і закономірності із фізичною точністю, наприклад бухоблік і система національних рахунків, є розділи, де застосовуються статистичні методи, а є розділи, в яких тільки вербальні обгрунтування. Але в цілому вони складають цілісну науку, і вирвати одні шматки і оголосити їх справжніми, а інші-лженауковими-це був би абсурд ще той, бо у економіки є свій предмет і обєкт, це єдина наука, і кожна її частині виконує свою функцію. Наприклад, тільки теорій інвестиційної діяльності фірми мені відомо десь штук 20-так це не значить, що це всі лжетеорії, просто така діяльність специфічна.
DerEiner    06.09.2007, 22:45
Оценка:  0
DerEiner
Або я тобі наведу приклад-є такий розділ філології -математична лігвістика. Там широко застосовуються математичні методи. Так що-його оголосити справжньою наукою, а всю іншу філологію-ні?????????? От це-справжній абсурд. Насправді наука, ще раз тобі повторюю, має мати перш за все свій предмет і обєкт дослідження. А вже різні аспекти цього обєкту досліджуються різними методами, але саме наявність спільного обєкту і предмету робить ту чи іншу галузь науки єдиною
DerEiner    06.09.2007, 22:27
Оценка:  0
DerEiner
28. В граматиці-є закономірності, і НЕ для кожної закономірності існує НЕВИЧЕРПНИЙ перелік особливих випадків. Наприклад, у німецькій мові 4 відмінки, а в українській-7.Винятків нема. І ще купа подібних прикладів.
І ти, якби не хотіла, не зможеш довести, що, припустимо, німецька мова відноситься до романської групи, а не до германської, або що німецька мова за своєю побудовою ближча до російської, ніж, припустимо, до англійської. Навіть мені не доведеш, не кажучи про професійних філологів. Просто не варто власну необізнаність у якмусь предметі сприймати як недосконалість самого предмету.
DerEiner    06.09.2007, 22:17
Оценка:  0
DerEiner
28. Індукція може застосовуватися і неповна, але якщо висновки підвтерджуються експериметально-то на практиці ці висновки використовують як дійсні. От взяти, припустимо, ту ж медицину-практично всі інфекційні хфороби коли вичаються-так збудника хвороби знаходять експериментальним шляхом і, якщо лікування дає ефект, застосовують для всіх. Ти ж не будеш на підставі цього казати, що медицина-лженаука або пропонувати всіх хворих цією хворобою обстежувати для вивчення-а рапотом у 1 із них інший збудник?
Marynochka    06.09.2007, 22:17
Оценка:  0
Marynochka
Я вже писала: недосконалість природничих наук не виправдовує гуманітарні.

Так, згодна медицина грунтується на аналогії. Але потім ця аналогія, ця подібність особин однго виду була доведена генетикою.
DerEiner    06.09.2007, 22:11
Оценка:  0
DerEiner
- батьківщина Іс. Хр., а українці-це прародителі арійців і т.д.-так це література, розрахована на "чайників". Взагалі, якщо людина ГЛИБОКО розбереться у будь-якій сфері або науці, то вона прекрасно відчуватиме, які закономірності діють у цій сфері.
Marynochka    06.09.2007, 22:11
Оценка:  0
Marynochka
От. ВІДЧУВАТИМЕ закономірності. А наукові закономірності треба РОЗУМІТИ.
Основним (хоча, звичайно не эдиним) інструментом науки має бути розум, а не відчуття.
DerEiner    06.09.2007, 22:03
Оценка:  0
DerEiner
27. Вибач, але ти не зможеш обгрунтувати будь-яку думку-точніше, для дилетанта це може пройти, а для освіченої людини-ні. Наприклад, існує багато поп-історичних праць, в яких доводиться, що Жовтнева революція мала місце завдяки зусиллям та інтригам євреїв. Але професійні історики її не будуть сприймати серйозно, бо вони тобі одразу слушно вкажуть, що для того щоб мілйони людей скинули царську владу, а потім організувалися у Червону армію і виграли таку жорстоку громадянську війну після того, як тільки недавно закінчилася війна світова-для цього простого зусилля купки євреїв-соціалістів буде малувато, а потрібно враховувати інші причини. І так-щодо кожної історичної події. А що зараз може кожний писати всяку лабуду типа що Україна -
Marynochka    06.09.2007, 22:03
Оценка:  0
Marynochka
це все демагогія. Логічно щось довести в історії на 100% немажливо. Завжди є місце для сумніву. Але "певна логіка" є у будь-яких міркуваннях.
Це я до того, що для того, щоб сукупність знань були науковими недостатньо "певної логіки". Тут потрібні правильні міркування, результатом яких є не правдоподібні, а саме істинні висновки
DerEiner    06.09.2007, 21:56
Оценка:  0
DerEiner
Знову-ж таки про фізику. У сучасних фізичних теоріях існують невирішені проблеми, до яких пропонують зовсім різні підходи-так що, теж оголосити лженакою? Або, як я вже казав, фізика не зможе тобі відповісти, чому саме ми живемо у 3 - вимірному просторі. Ти казала мені-моє питання абсурдне? Ні, воно не абсурдне. З точки зору математики байдуже, геометрію якого простору вивчати-3,4,6 або n-вимірного. Сучасні фізичні теорії розглядають як цілком реальні 10, 11, та 26-вимірні теорії-але ніхто з фізиків тобі не пояснить, чому ми існуємо і сприймаємо себе як 3-вимірні обєкти.
Marynochka    06.09.2007, 21:56
Оценка:  0
Marynochka
питання "чому ми сприймаємо себе у тривимірному просторі" це питання психології і психіатрії. На даний час ці науки ще не можуть відповісти на це питання. Але, можливо, відповідь колись знайдеться.
DerEiner    06.09.2007, 21:48
Оценка:  0
DerEiner
26.Ти знову-таки мене зовсім не розумієш. Граматичні правила-це і є ЗАКОНОМІРНОСТІ. Їх вже відкрили-емпіричним шляхом. У 1-му законі Ньютона теж немає логіки-він відкрит емпірично. І у законах біології деяких та генетики теж може бути емпірика-то й що??? Цей закон справджується-значить він справедливий. А логіка в наукових дослідженнях використовується завжди-бо індукція і дедукція-це загальнонаукові методи, але не всі закони мають бути виведені як теореми із аксіом-я ж тобі кажу-математика це наука із своїм предметом, яка вивчає АБСТРАКТНІ, тобто неіснуючі в реальному світі поняття, тому вона і має таку специфічну форму.
Marynochka    06.09.2007, 21:48
Оценка:  0
Marynochka
Індукція застосовується в більшості випадків неповна, а це міркування не є правильним, воно є лише правдоподібним, тобто висновки не завжди істинні.

В граматиці є закономірності, звичайно. Але до кожної закономірності невичерпний перелік вийнятків, абсолютно незакономірних.
DerEiner    06.09.2007, 21:43
Оценка:  0
DerEiner
По-перше, у мові існують закономірності і певна логіка. І якщо ти будеш, припустимо, грунтовно вивчати німецьку та англійську мову-то ти дізнаєшся, що є, наприклад, певна логіка побудови їхньої граматики, яка грунтується на тому, що вони обидві - германської групи, зокрема, у побудові часових форм дієслів, а є індивідуальні особливості, зокрема існування роду і числа як граматичної категорії в німецькій мові. Так само і історія-ти кажеш, що існують полярні думки про ті самі події? Так це тому, що є аматори і спеціалісти-ти візьми опануй кілька серйозних робіт, припустимо, по 2-й світовій війні-і одразу зрозумієш, де серйозні розробки-а де поп-історія а-ля Віктор Суворов
Marynochka    06.09.2007, 21:43
Оценка:  0
Marynochka
"Певна логіка" є у всіх. Вона була й у алхіміків, вона є у асторологів.
А з приводу історії: звідки я знаю під чиє замовлення писалися ті роботи. Особисто я можу преспокійно обгрунтувати дві протилежні думки, і в моїх міркуваннях теж буде "певна логіка".
Реклама
Реклама