Закрыть
Все сервисы
Главная
Лента заметок
Теги
Группы
Рейтинги

Концепція українського кохання

14 июня´07 21:41 Просмотров: 552 Комментариев: 0
«Кохання – це вічний пошук одної половини за другою під чарівні тони зачарованої скрипки. Коли половини знайшли себе й поєдналися, тони скрипки затихають. Коли ж людина знайшла свою половину, але не поєдналася з нею, скрипка плаче сумно – тужливо, поки не вірвуться струни і не розіб’ється скрипка»
МИКОЛА МОЧУЛЬСЬКИЙ

Кохання від серця, або кохання за серцем – це така українська традиція, яку спостерігаємо і в історії, і в щоденному житті, яка попри нинішню небачену прагматизацію не втрачає здатності до виживання. Кохання від серця приречене на нове життя хоча б тому, що за легендою, краса мусить завжди перемагати.

«Голова усього в людини є серце людське. Воно ж і є сама дійсна в людині людина, а усе інше є зокілля. А що є серце, як не душа? Що є душа, як не бездонна думок безодня? Що є думка, як не корінь, сім’я і зерно усієї нашої зовнішньої плоти, крови, шкіри й іншої поверхні? Серце – корінь життя і обитель огню і любови»
ГРИГОРІЙ СКОВОРОДА

«Займатися коханням не можна в принципі. Його можна відчувати, жити ним, насолоджуватися чи страждати. Займатися можна сексом, тілесними втіхами, фліртом, ще Бог знає чим, але не коханням»
МИКОЛА ТОМЕНКО

КОХАННЯ характеризується поетичним та ірраціональним змістом стосунків; почуттєвістю та романтизмом як невід’ємними рисами. Статеві стосунки ніколи не були домінантою в коханні, хоча завжди мали неповторне і загадкове звучання. КОХАННЯ – це самозречення, це принесення себе в жертву своїм почуттям і пристрастям; ЛЮБОВ - взаємопідтримка, прагнення щонайперше допомогти, а вже потім – отримати щось для свого духовного життя, а отже, для себе.
ЛЮБОВ характеризує більш сталі стосунки, що, як правило, формалізуються в подружнє життя. ЛЮБОВ не втрачає почуттєвості, хоча вже й не має стану поетичної закоханості. Статеве життя є невід’ємною, але дещо буденною складовою частиною гармонії в стосунках.
КОХАННЯ – це таємниця, а ЛЮБОВ – це ключ від неї. Як правило, КОХАННЯ закінчується тоді, коли втрачається його загадковість і неповторність.
За таких умов, схема: СЕРЦЕ-ДУША-КОХАННЯ-ЛЮБОВ вказує на логічний взаємозв’язок цих понять.
Тож ідеалом українського КОХАННЯ-ЛЮБОВІ є прагнення здобути любов, не втративши кохання.
Можна придумати нову легенду мрію про охання, можна написати симпатичну казку про нього, але в кохання треба повірити і прийняти як своє, зробити часткою самого себе.

Пожаловаться
Комментариев (0)
Реклама
Реклама