Закрыть
Все сервисы
Главная
Лента заметок
Теги
Группы
Рейтинги

На тему гріха

15 июня´07 17:04 Просмотров: 528 Комментариев: 10
Знову не вмістилася у вікно комента, на цей раз у Маринчиній темі. Тож пишу тут.
Маринка засумнівалася у тому, що гріхи з десяти заповідей і семи смертних є гріхами. тобто такими, що "шкодять іншим" (Маринчине житейське формулювання гріха).
Я ж думаю, що:
На певному історичному відрізку саме такі заповіді були необхідні для порядку в дикуватому гарячому місцевому суспільстві. Похоть для воїна - чи не гарантія смерті наступного ранку чи й навіть раніше у бою з ворогом, постійна втома і початок вавок в голові. Бажання чужої жони провокує як мінімум конфлікти (хоча б згадати історію Давида і жінки Урії). Так само як і обжерливість, бажання жони, осла і тд своїх ближніх. Так як і вбивство-крадіжка. Це все дестабілізує громаду, суспільство, країну, псує життя і становить загрозу існуванню спільноти, бо ж ворогам завоювати посварених між собою людей, погрузлих в обжерливості і похоті - раз плюнути. А там - "солнце светит, негры пашут", а банани - зовсім не тим, хто звик їсти кошерне і одягатися у хітони-віссони і поливати голову миррою. Вже не у них раби, а вони - раби. Тож ці вумні люди зібралися, порадилися і з Божою поміччю (а таки хіба ні?;)) і для загального блага (а хіба ж не так?краще вже на своїх панів робити, а не на чужинців) подали простому народу Закон. Усім зрозумілий. І з зрозумілою відповідальністю - кирдик башка як на цьому, так і на тому світі. А один бог, пошана до нього і відсутність конкуренції законотворця необхідна для неухильного послуху.
Отака казочка, малята ;) Актуальна й на сьогодні казочка, просто завуальовано актуальна.
Пожаловаться
Комментариев (10)
Отсортировать по дате Вниз
Marynochka    16.06.2007, 16:24
Оценка:  0
Marynochka
2. Ах, як турбується церква про життя бідних тваринок. А нафіга було передбачати жертвоприношення у вигляді телят і т.д.
Ні, Вер, обмеження на сексуальне життя накладаються церквою виключно для того, щоб легше маніпулювати свідомістю віруючих.
Verbena    16.06.2007, 16:24
Оценка:  0
Verbena
Не скажи, на вівтарі вона помре ідейно і за гроші 8-)

Прям так і виключно? і які аргументи?

Робили колись дослідження: дали можливість пацючкові приводити в дію механізм збудження у мозку центрів задоволення. Результат: пацюк безперервно тис на ту кнопку і здох за пару годин. Сапієнті сат.
Marynochka    16.06.2007, 16:21
Оценка:  0
Marynochka
При чому тут покращало суспільство чи погіршало? Воно ЗМІНИЛОСЯ. А значить і його закони мають змінитися. І давно вже ніхто не вірить у силу імені. І нікому не буде жодної шкоди, якщо я побожуся, або помолюся Будді. З якого дива церква погрожує мені пеклом за це так само як убивці-людожеру?
Verbena    16.06.2007, 16:21
Оценка:  0
Verbena
те, проти чого боролися жерці у давні часи, не пропало з плином часу. така природа людини
заповіді - це комплекс, скасування однієї потягне хитання в інших.
церква теж змінюється. просто не встигає за суспільством.

Не переживай, у пеклі ви будете знаходитися в різних котлах;)
Marynochka    15.06.2007, 20:21
Оценка:  0
Marynochka
А кому у ті давні часи шкодила згадка імені Бога всує? З якого дива за це треба грозити пекельними муками?

І ще, якого біса сучасна церква вважає гріхом те, що комусь там шкодило тисячі років назад. Це ж дикунство.
Verbena    15.06.2007, 20:21
Оценка:  0
Verbena
Бога шанувати треба як законодержця, боятися і тремтіти через його могутність, а не тріпати бездумно його ім"я замість вставних слів
А взагалі табу на імена дуже давнє: вважалося, якщо ти знаєш справжнє імя когось, ти можеш вплинути на ту людину як хочеш. Оскільки знання імені передбачало владу над ім"яносієм, щоб уберегтися справжні імена не розгглошувалися, а заміняли евфемізмами. Так і з іменами тих, кого боялися. Єгова, Яхве - це теж евфемізми, справжнє імя бога вже тоді було під забороною. Щоб не викликали бездумно могутню силу.

Не так легко перелаштуватися, хоча католицька церква і намагається реформуватися, зі скрипом, але все ж. Людське суспільство не настільки відтоді покращало, щоб можна було скасувати Закон.
КошкЪ    15.06.2007, 20:18
Оценка:  0
КошкЪ
цікаво, а чим може нашкодити людині статеве бажання осла?)) особливо якщо то її осел і грінпіс ще не придумали..
Verbena    15.06.2007, 20:18
Оценка:  0
Verbena
а нефіг витрачати сили не з метою дітонародження ;)
а візьме й здохне бідна тваринка...
antv    15.06.2007, 19:10
Оценка:  0
antv
*Похоть для воїна - чи не гарантія смерті наступного ранку чи й навіть раніше у бою з ворогом*

та ну.
эт как раз стимул завоевать врага и заполучить тамтешних аборигенок)

низачод, пани филолог)
Verbena    15.06.2007, 19:10
Оценка:  0
Verbena
не пересмикуй, мова про табу на спання з жінкою перед важливими подіями, зоврема боєм. Он Олоферн не дотримався і всю справу нафіг змарнував

а сабінянок викрадали для шлюбу і продовження роду - для заснування того ж соціуму

учите матчасть, нефілолог)
Реклама
Реклама