Закрыть
Все сервисы
Главная
Лента заметок
Теги
Группы
Рейтинги

Чаю посвящается

27 июня´07 8:30 Просмотров: 501 Комментариев: 8
Намагаючись знайти рецепт заварювання чаю у першій-ліпшій кухарській книзі, ви або не знайдете його зовсім, або у кращому випадку виявите декілька рядків скупих інструкцій, що ані словом не обмовляться о декількох найістотніших моментах.
Джордж Орвелл «Чашка відмінного чаю»Він приходив сюди кожного вівторка о шістнадцятій. Можливо, його привабили духмяні ноти чабрецю і м"яти, що органічно змішувалися з гіркуватим присмаком китайського зеленого чаю і просочувалися крізь прикриті скляні дверцята на вулицю. Це місце не потребувало ані вивіски, ані яскравої реклами - зазвичай люди йдуть сюди, спонукувані первинними інстинктами чи то спраги, чи голоду, що збуджуються мікроскопічними молекулами ароматів.

Переступивши поріг, він потрапляв у тьм’яну кімнату, схожу на лабіринт завдяки паперовим ширмам, що приховували від чужих очей інших відвідувачів чайної. Тендітна китаянка (або, що скоріше за все і банальніше - киргизка чи узбечка - він би не зміг відрізнити одну національність від іншої) вклонялася новому гостю, чекала, поки він зніме взуття, а потім мовчки проводила його за незайняту ширму.

Тут все робилося мовчки, у своєрідній німій медитації, де головну музичну ноту брало на себе тихе дзюрчання і кипіння води під акомпанемент шурхоту сухого чайного листя. Іноді йому здавалося, що це - великий дивовижний акваріум, у якому мешкають по своїм, незрозумілим законам найдивовижніші дівчини-риби у світі. І раз на тиждень він спускався у цей акваріум, або країну глухонімих, підводну печеру, щоб почути, як разом з усіма звуками світу зупиняється час.

Меню складалося з двадцяти сторінок відбірних сортів чаю. Деякі назви були зовсім незнайомі, про інші він десь чув чи читав. Чорний, зелений, жовтий та білий, аристократичні оолонги, червоне кислувато-солодке каркаде, чай з рожевих пелюсток, з жасміном та суницею, або з прянощами, популярне мате, африканський ройбуш з фруктами та без них, холодний чи гарячий, заварений по-китайськи, узбекськи, японськи, індійськи, чорний англійський з молоком чи тібетьский з маслом - у кожного свій неповторний смак і своя історія.

Йому подобалося замовляти різні чаї різних країн. Доброю традицією цього місця було приготування чаю на очах відвідувача. Прийнявши заказ, дівчина виходила, залишаючи людину наодинці з думками, а через декілька хвилин поверталася, несучи велику тацю з необхідним приладдям для заварювання чаю.
Цього разу він заказав охолоджений індійський. Спочатку найкращі сорти чорного чаю заварювалися, потім охолоджувалися у ємкості з льодом. Він крадькома спостерігав за точними рухами тонких сильних рук дівчини, за перебігом її темно-червоних нігтів, що формою та кольором нагадували ягоди барбарису. Ця дівчина готувала для нього чай втретє. Скоріш за все, це просто було збігом обставин, але дуже приємним збігом. Він встиг помітити, що чай її приготування запашніший і більш живий, аніж у інших... кого? Офіціанток? Наврядче. Але поваром її також не назвеш. Володарка чайної церемонії без церемонії. Просто володарка чаю.

Декілька хвилин вони мовчки сидять. Дівчина - спостерігаючи за чаєм, а він - за дівчиною. Китаянка чи киргизка? Скільки таємниць приготування напоїв їй відомо? Ціле мистецтво. Вона неквапливо бере велику чайну склянку і вкидає у неї декілька кубиків льоду з цукром. Заливає охолодженим чаєм. Надрізає лимон, вичавлюючи їдкий сік усередину. Вираз зосередженого обличчя не змінюється. Навіть довгі чорні вії майже не тріпочуть. Вклоняється і тихенько виходить за ширму, залишивши на низенькому столику срібного колокольчика. Якщо йому заманеться ще чогось, варто лише дзеленькнути.


Ребята, немного туповатый вопрос: где на украинской раскладке клавиатуры находится апостроф?
Пожаловаться
Комментариев (8)
Отсортировать по дате Вниз
Peter_Blood    01.07.2007, 20:29
Оценка:  0
Peter_Blood
"Чай императора", "Ночь Клеопатры", "Искры шампанского", "Танго-манго", "Оолонг-женьшень", "Аргентинское танго"... Будь ласка!
Ayelli    01.07.2007, 20:29
Оценка:  0
Ayelli
O_o уже завидую =)
Peter_Blood    27.06.2007, 21:28
Оценка:  0
Peter_Blood
Дякую, що нагадала за чай... Зараз занесу додому з роботи всі шість пакетиків...
А апостроф я втулюю в англійській розкладці - літера "є", потім роблю один дотик "бекспейса".
Най щастить! :4: :4: :4: :4: :4: :4: :4:
Ayelli    27.06.2007, 21:28
Оценка:  0
Ayelli
Дякую! )))
А можна поцікавитися, який чай? )))
Знающий  (аноним)  27.06.2007, 11:31
Оценка:  0
Знающий
А я не пишу на украинском-стараюсь писать ну...по крайней мере-суржиком....... :7: :4: :4: :4:
Ayelli    27.06.2007, 11:31
Оценка:  0
Ayelli
Вопрос немного не в тему: в школе у вас преподавали русский, украинский или оба языка?
Знающий  (аноним)  27.06.2007, 10:09
Оценка:  0
Знающий
По поводу апострофа-не знаю....А заметка...очень понравилась. :4: :4: :4:
Ayelli    27.06.2007, 10:09
Оценка:  0
Ayelli
Спасиб :))
Глупо как-то получается - сколько раз и по учебе и по работе набираю тексты на украинском, а этого самого апострофа найти не могу =))
Приходится заменять кавычками или переключаться на англ. раскладку =))
Реклама
Реклама