Закрыть
Все сервисы
Главная
Лента заметок
Теги
Группы
Рейтинги

Мода. Шо воно таке і з чим його їдять????

5 июля´07 1:09 Просмотров: 2587 Комментариев: 3
Мода - шо то є ???? Багато людей ніби і все знають про моду з одного боку, а з іншого боку про неї фактично нічого не знають. Всі ми кричимо про гламурні штучки, кидаємося призвіщами модельєрів, які прогриміли на весь світ і є вже фактично торговими марками і фактично вже не належать людям, а є приватною власністю, інтелектуальним товаром, вартість якого вимірюється мільярдами вічнозелених і вічнамериканських долярів.
Іноді навіть дивуєшся на скільки може вирости ціна на окуляри від Гучі чи краватка від Дольчі та Габани (тільки прошу не виправляти назви торгових марок я їх знаю, просто викривляю на свій розсуд). І що кардинально нового внесли ті Гучі, Дольча та Габана до дизайну чи конструкції тих окулярів чи краватки - я думаю нічого, принаймні на даному етапі - зара за них багато чого робить їхнє ім"я. Хоча знов можна посперечатись, але я готовий завжди визнати, що правий...
Повернемося до наших баранів (а може іони і зовсім не барани :):):)) але можу стверджувати шо представники "модного олімпу" чи "олімпу моди" (це вже на ваш розсуд) люди неординарні, вони виділяються серед сірої маси, вони спроможні кинути виклик суспільству і вони фактично це роблять, у даних людей зруйновані певні стереотипи, вони не схожі на інших (доречі а це вже ознаки психічних розладів), як наслідок ми маємо нестандартні з нашої точки зору рішення, але в світі тієї особи що створила певну колекцію хто його зна...
Так все-таки шо таке мода??? Мода - це в першу чергу соціальний феномен, який притаманний виключно людині. Ви можете уявити собі мартишку, яка б накачувала собі губи силіконом, або корову Ласуню, якя б там шось зі своїм вим"ям робила, чи шарпея, який намагався в позбутися від своїх зморшок (тільки не ведіться на рекламу оріфлейм з їхнім кремом проти зморшок). Отже, ми з"ясували, шо мода притаманна лише нам, людям... Якшо мода притаманна лише людям, то я думаю шо вона випливає з особливостей нашої психології та виду вцілому.
Чим відрізняється людина від інших істот:
1. Людина набула здатність за домогою своєї думки (звичайно не без допомоги фізичних зусиль) не прилаштовуватись до середовища, а середовище прилаштовувати під себе. Тобто якби там не було, але спочатку була ідея, що потрібно якимось чином полегшити своє існування, а потім людина придумала як це все реалізувати. Люди змогли безжально зруйнувати весь процес еволюції і природного відбору, на основі яких тримався світ на протязі мільйонів років. Все на що природі потрібно було сотні тисяч чи мільйонів років, ми здійснили менше ніж за 10000... Люди як то кажуть пішли у відрив. Але за оцінками вчених наш ривок поступово скидає темп і хто його зна, може природа розженеться так шо ми перетворимося у відстаючий вид, але так чи інакше, ми повернемося до істинних законів природи і то буде нове джерело для удосконалення виду...
2. Сказане у другій частині пункту 1 говорить що людина безжальне, почасти зле, кровожерливе, заздрісне та пихате створіння (я не маю конкретно кожного але ці риси притаманні для нашого виду).
3. Люди в процесі еволюції навчились у комах та інших тварин одного простого методу дуже важливого для виживання виду, який можна охарактеризувати українською приказкою - гуртом і батька легше бити. Як ви здогадалися я маю на увазі стадність і як наслідок люди мають певні стереотипи, шаблони, стандарти поведінки, мислення тощо.
4. В процесі стадності у людини проявилася потреба у лідері, а згодом і жага до цього лідерства...

Ви запитаєте чого я так довго розписував цю маячню? Відповідаю: тому що ці основні чинники і особливості і лежать в основі моди (в своїх умовиводах я не спираюсь на науковий фактаж - він мене не цікавить по даному питанню - я висловлюю лише власну думку). Так ось внаслідок того, шо людина створила більш-менш нормальні умови для виживання і декому комфортні умови для проживання, людські потреби (а тут вже пішла в хід теорія мотивації) перейшли на якісно новий рівень - потреба в самореалізації. Самореалізація у кожного своя - хтось прагне завести тисячу і одного друга, хтось відчуває потребу у популярності (ось в чому корінь зла спамерства на БМ :):):):)), а хтось - у владі, лідерстві. Але все це має єдине джерело походження. І чим далі протікав процес еволюції нашого суспільства тим більше людей переходили до "вищих" щаблів потреб.

Всі ми чудово розуміємо шо лідерство як соціальне явище має певні риси: лідер у чомусь відрізняється від інших у кращу сторону, а поскільки в наш час чисто фізичні характеристики більш важливі для таких галузей як спорт, мілітарі тощо, ми отримале явище, коли людина прагне виокримети себе за рахунок інших моментів у т.ч. і стилю одягу, зачіски, тату тощо.

Але те що зробила одна людина, то звичайно не є ще модою... Мода починає з"являтися, коли пихаті, жадібні до слави, але менш талановиті люди починають копіювати творчу особистість (тобто зародком моди є практично банальний плагіат). І коли декілька осіб починають копіювати стиль, знов включається ефект натовпу - люди бачать в цих людях лідера, а інстинктивно у підсвідомості більшості з нас закладено потребу рухатись за лідером, і поступово процес стає подібним на снігову лавину...

Ось на мою думку яка природа моди, але ше є безліч запитань, наприклад, коли шось є модним і коли воно перестає таким бути? Річ починає бути модною з моменту "плагіату" і до моменту "зриву лавини" і неінакше, бо після "зриву лавини" шось перетворюється на банальну річ, на певний обов"язковий стандарт, просто для деяких людей ця річ ще носить ефект новизни, який щоправда швидко згасає. Плюс термін "мода" використовується маркетологами для того шоб заробляти на тому гроші.

Поки шо то є все. Прошу додавати коментарі. Закликаю Вас до обговорення. Визнаю що жодна з моїх тез не є непорушною істиною і якшо доведете шо я неправий щодо моди я зміню свою думку
Пожаловаться
Комментариев (3)
Отсортировать по дате Вниз
ADELANTES    06.07.2007, 17:52
Оценка:  0
ADELANTES
Щодо власне мене, то можу сказати, що іноді з*являється майже блювотна антипатія до феномену *моди*. Здебільшого ж соє ставлення вельми спокійне. я ніколи в житті не бігла за тенденціями і не намагалась вдягатися по останноьому слову моди. для мене це - обмеження, майже рабство, що для моєї суті є несприйнятним абсолютно. Не буду брехати, скажу відверто - мені подобаються хлопці, що стежать за собою та своїм стилем. Іноді приємно вражають і жінки (особливо літні) котрі дуже вміло зі смаком одягнуті як раз підкреслюючи те що треба.
Для власне мене, найважливішою є зовнішність та фігура. Треба слідкувати за своїм тілом так, щоб і у пакеті для сміття виглядати шикарно (як один раз було сказано про Бреда Пітта)
Ser_Br    06.07.2007, 17:52
Оценка:  0
Ser_Br
Стиль кажеш... Ну-ну... На моїх пропорціях нормально лише спортивні костюми сидять... А якшо врахувати мій маятник з вагою... Костюм на мені як на корові сідло... Те саме з сорочками... Тому ходжу футболки та джинси... Але ж у певних моментах потрібно і по-людські вдітися, а в спортивному костюмі я зроду не любив ходити... Давненько в Адідасі було шоркати престижно :(:(:( А про футболку з джинсами також не можу нічого доброго сказати в плані "стильної одежі". То не про мене :)
ADELANTES    06.07.2007, 17:44
Оценка:  0
ADELANTES
дуже старанно та аналітично написано :) декілька разів заходила на цей твій пост, та все ніяк не було настрою читати щось завдовжки сторінки. я моглаб мабудь багато чого додати та прокоментувати (багато думок поверхнево з*являлись у моїй свідомості під час читання), та зараз лише скажу, що я поважаю людей із власним стилем, підібраний не на кшталт яквійсь новій тенденції чи то зірці, а з урахуванням власного почуття, зовнішності та манери поведінки. В решті решт, одяг - це неайголовніший засіб самовираження. недарма говорят що по ньому зустрічають. Та всеж по розуму проводжаюсть...утім, це особиста справа кожного.
Реклама
Реклама