Закрыть
Все сервисы
Главная
Лента заметок
Теги
Группы
Рейтинги

Ружа українська

17 июля´07 22:48 Просмотров: 7694 Комментариев: 4Продовжую серію пізнавальних статей про Ружу:

тут була українська легенда про дівчину Ружу і її сестер -

Ружа по-болгарськи частина перша :

частина друга (легенда про болгарську дівчину Ружу) :

Ружа по-білоруськи:


Інформацію, що привожу далі взято з сайту : Рідна Віра'); :


Ружа або Алатир
За легендою, Священний камінь Алатир (латир, алтар, олтар, вівтар) – це священний "живий камінь", що лежить у Вирії (Раю)
На ньому росте Дерево Роду (Життя).
Із нього виходять і в ньому сходяться всі дороги.
Він уособлює могутність і невмирущість плодючої творчої сили життя. Та міць і сила криється у незліченній і безкінечній кількості живих зародків-бруньок, що лежать під священним каменем і ними щовесни Дажбог засіває землю і людство. На ньому завжди горить живий Вогонь Сварога - Родове Вогнище, до якого Боги приносять свої палкі молитви заради минулого, сучасного і майбутнього людства.

Алатир (Камінь-Алатир, Око Рода, Козацькій Хрест, Ружа) є споконвічним духовним символом українців-русинів, знак Родового Вогнища Рідної Православної Віри. Він найсвятіший із символів людства, модель розгортання і згортання Всесвіту.

Алатир - це прадавній символ присутності Бога. Він походить від яйця, яке зніс Першобог українців-русичів Сокіл-Род і символізує єдність з божеством через вдячність Всевишньому. Вдячністю православного рідновіра Богу за своє народження і можливість самовдосконалення є життя по Праву (Божественний закон Справедливості).

Алатир уособлює могуть і невмирущість плодючої творчої сили життя. Згідно Покону Рода Всевишнього (збірки божественної мудрості предків) в Алатиреві закарбовані усі закони Прави.

Будучи прадавнім, глибинно українським знаком і символом, Алатир, як ніщо інше єднає нас із Всемогутнім Родом, своєю присутністю сприяє духовному і тілесному розвитку та добробуту.

Сила Алатиря безкінечна як Всесвіт, всі релігії, сили, сутності, світи є лише мізерною часткою його. Тому, зображення символу Рідної Православної Віри, як наймогутнішого оберегового знака, до сьогодні можна повсюди побачити по всій Україні-Русі.з іншого джерела інформації:

Знаки стародавніх вишиванок

Вода і Сонце. Вся українська вишивка позначена благословенними знаками Води і Сонця. Сонце часто зображується восьмипелюстковою розеткою чи квіткою, а знак Води нагадує згорнутого вужа. Дві стихії, що утворили земне життя, а тому їх треба розуміти як вологу материнську і вогненну батьківську енергії.

З глибини минувщини дійшли в орнаментах українських вишивок ці символи - Земля і Сонце, що в поєднанні з Водою складають життєдайну трійцю. Це знаки тих сил, без яких неможливе саме життя. Ромбічні знаки на плічку - це символ плодоріддя Землі-матері, щедро засіяної, зігрітої Сонцем, щоб буяло життя наше.

Але і сама Земля - складова Всесвіту з безліччю зоряних систем і нашим Сонечком, що уособлювало для пращурів священний Вогонь.Мабуть тому мене й кидає то у вогонь, то у водичку до русалочок! Подмигивание) Улыбка)

Так, Вогонь і Вода навіть поєднані на нашому прапорі! Але це буде інша історія....

Доброї всім ночі! Ружевих снів! Хай щастить!


Пожаловаться
Комментариев (4)
Отсортировать по дате Вниз
fert_animus    19.07.2007, 00:29
Оценка:  0
fert_animus
:01: ми до вас завітали...дякуючи запрошенню та вашій водяно-полум*яній енергетиці... :1: :4:

дуже цікаво...от дізналась, що таке Алтир...Недаремно я тебе просветителькою кликчу...е-ххх, недаремно...

Добрих снів й пробудження в гарному настрої!
Ружа    19.07.2007, 00:29
Оценка:  0
Ружа
ой дякую, Сонечко! :-)) ти знаєш оце прокинулася, тай за комп - а там твоя відповідь у співдружності про Істину ...як пішла тобі відповідати..то вирішила написати заміточку сюди...так що дякую за великий поштувх :-)) та ВИБАЧ!!! за те, що я дозволила собі образитися трохи на "акваріум з русалками" - я там все написала...то певно мої темні плями так реагують! ;-))) (тим більше. що я ж такі полум*яний вітер! ;-)) :-))) тому буваю дуже швидкою та легко вщухаю ) ти мені дуже хороший вчитель! цьом! ))
S@VA    18.07.2007, 04:14
Оценка:  0
S@VA
:62: :62: :62: Ружечка, солнышко, как красиво и как интересно!!!!! А мне всегда нравились вышыванки--у меня тётя такая мастерица.!!! Не знала, что это символы воды и огня--думала. что просто красивый орнамент--спасибо!!!!! :1: :1: :1: :4: :4: :4: :4: :4:
Ружа    18.07.2007, 04:14
Оценка:  0
Ружа
у меня мама-вышивальщица, вот еще с детства любила смотреть как на ее вышиванках распускалась эта Звезда - Ружа, очень красиво гладью мама вышивала, да и крестиком тоже, но Ружа уже тогда завладела моим сердцем! теперь поняла почему. Она иначе и не могла! ))

да..многое мы забыли...кстати одна девочка мне недавно рассказала, что дерево, кот. часто вышивают на рушинках с узлами - это и есть чакры.. во как...а это дерево -дерево жизни..))
Реклама