Закрыть
Все сервисы
Главная
Лента заметок
Теги
Группы
Рейтинги

Вишиванка: Берегиня. Мак. Ружа

12 августа´07 20:56 Просмотров: 8966 Комментариев: 8
Берегиня. Її створив народ такою загадковою, багатоликою та могутньою незнаною квіткою, що тримає в собі материнську силу жінки. Вона сама Мати-природа, яка несе в світи і суть творення, і суть захисту, а через це - вічне оновлення та гармонію життя.

align="left">
Ось вона, чарівна квітка-пані, що береже біле, червоне та чорне зерно, зерно духу, крові та землі-плоті, готової у цю мить розлетітися (вибухнути) у космосі для зародження нового життя. Її віття-руки обтяжене земним насінням розвитку, але тільки вона знаєт час того магічного помаху-засіву.


Берегиня - дорогий нам символ, поширений по всій Україні. Вона і життєтворча Мати-природа, і жінка-Мати, яка дарує світові сина, і Дерево життя, що сформувало із мороку-космосу чітку систему Всесвіту. І при всій своїй величності та могутності скромно прикоренилося у земному горнятку, аби ще раз нагадати, що кожне живе створіння - часточка неподільна і нерозривна загальної системи буття.

Взято ТУТ');

Незабаром свято - Маковія, тому хочу поділитися інформацією про мак, його символіку в українській вишиванці:


align="left">
З давніх-давен в Україні святили мак і обсівали людей і худобу, бо вірили, що мак має чарівну силу, яка захищає від усякого зла.

А ще вірили, що поле після битви навесні вкривається маками. Ніжна трепетна квітка несе в собі незнищену пам'ять народу. Дівчата, в сім'і яких був загиблий, з любов'ю і сумом вишивали узори маку на сорочках, а на голови клали віночки з семи маків, присягаючи цим зберегти й продовжити свій рід .

Вже все написала й відправила, але в око впало слово Троянда. Тому це дописую про троянди!

align="left">
Троянда. Пишні троянди рясно розквітли на сорочках і рушниках багатьох областей України.
Мотив троянди вважається не дуже давнім, а деякі дослідники твердять, що зображення цієї квітки було запозичене, навіть бездумно перенесене з банальних фабричних зразків.
Та чи насправді це так?
Троянда - улюблена квітка українців, її дбайливо плекали під вікнами хати, адже квітка ця нагадує Сонце.

Промовте слово ружа (так раніше називали троянди) і ви з легкістю знайдете в ньому древню назву Сонця - Ра. А може, воно означає вогненну кров, бо староукраїнська назва крові - руда.

Узори з трояндами укладалися за законами рослинного орнаменту, що означало безперервний сонячний рух з вічним оновленням.

Там, де троянди складені в систему геометричного узору, ці рослини - не просто квіти - це квіти-зорі, що уособлюють уявлення народу про Всесвіт як систему. Можна помітити, що зорі з'єднані ланцюжками. Це також свідчить про непорушний закон космосу.


Такий матеріал знайшла сьогодні.

Бувайте здорові!
Хай щастить!


Ваша РужаПожаловаться
Комментариев (8)
Отсортировать по дате Вниз
Алиса-К    22.08.2007, 09:52
Оценка:  0
Алиса-К
дякую! :62:
Ружа    22.08.2007, 09:52
Оценка:  0
Ружа
будь ласка! :-*)*)*)
S@VA    13.08.2007, 23:06
Оценка:  0
S@VA
:09: Отож--діліться , дівчата, своєю душевною красою :09: По скринях не ховайте :09:
:1: :1: :1: Ружечка. солнышко, конечно давай делай фото и показывай!!!! А я думала, это ты уже мамины работы нам показываешь. :4: :4: :4: :4: :4:
Ружа    13.08.2007, 23:06
Оценка:  0
Ружа
хорошо! сделаем! :0*)*)*)
S@VA    13.08.2007, 21:31
Оценка:  0
S@VA
:62: :62: :62: Гарно--дуже люблю вишиванки!!!!! :1: :1: :1: Це мамини? :4: :4: :4:
Ружа    13.08.2007, 21:31
Оценка:  0
Ружа
ні... це в неті знайшла.
Мама цієї зими таких шедеврів наробила !! я купила на Петрівці схеми, а вона повишивала, це просто щось неймовірне!! така краса! ти мене підтолкнула на ідею: сфоткатися з ними й показати вам ту красу!!! :-*)*)*)
fert_animus    12.08.2007, 23:01
Оценка:  0
fert_animus
чарівний матеріал)
Все ж символіка - дуже сильна, й її треба поважати :01:
:4:
Ружа    12.08.2007, 23:01
Оценка:  0
Ружа
дякую! так, і мій батько завжди каже про подібні речі, що то не нами було придумано. тож треба шанувати й пам*ятати! :-*)*)*)

_____
з.і. влаштувалася на роботу - працюю. інколи кожного дня. та все згадую твій матеріал, який хотіла прочитати (той. дуже серьозний одразу відчула, так що я пам*ятаю про нього. нажаль просто бракує часу)
цьом :-*)*)*)
Реклама