Закрыть
Все сервисы
Главная
Лента заметок
Теги
Группы
Рейтинги

Милан Кундера «Невыносимая легкость бытия»

15 января´08 11:47 Просмотров: 366 Комментариев: 0
«Любовь между ним и Терезой была прелестна, но утомительна: он постоянно должен был что-то утаивать, маскировать, изображать, исправлять, поддерживать в ней хорошее настроение, утешать, непрерывно доказьвать свою любовь, быть подсудньм ее ревности, ее страданиям, ее снам, чувствовать себя виноватым, оправдьваться и извиняться..»
Вона віддає йому всю себе, своє тіло, своє серце і душу. Він любить її, свою маленьку дівчинку, притискає міцно до себе і ніжно гладить волосся. Уві сні вона тримає його руку, боїться відпустити, щоб випадково не втратити.. А він із захватом спостерігає за її обличчям… обличчям янгола…
Вона дізналась про його коханок… Біль пронизує усе тіло, сльози заважають щось бачити, вночі все частіше прокидається в жару від диких кошмарів.
Хіба може хтось уявити сновидіння, в якому він приємно ґвалтує іншу в центрі кімнати, а вона спостерігає … і заганяє собі під нігті голки .. справжні.. металеві.. одна за одною.. Нестерпна мука, що виїдає всю сутність, усю мораль і розуміння світу. Закричати, що тебе почули на іншому кінці планети, розбити пальці в кров і навмисне витерти їх білим рушником, а потім … лежати з Ним поруч, знову і знову прокручуючи слайд-шоу потворних думок…
Від нього віє жіночим парфумом…- був з іншою,
якій так само віддавався,
яку так само пестив,
яка так само відчувала його тепло…
Він йшов до чергової втішниці чоловічої плоті, та все одно повертався до Неї. Чого він хотів, навіщо вона йому? Душевна втіха, фізична, чи, може, йому сподобалась роль турботливого батька??
«Даже если вы фотографируете кактусы – это ваша жизнь. Если же вы живете только ради мужа – это не ваша жизнь.»
У неї не було власного життя. Вона подарувала його.. Не могла жити без Нього, але й Він зробив її існування сповненим колючого болю і страху залишитись зовсім одною..
«Потому что любить – значит отказываться от силы..»
25. 11. 2007. Кот
Пожаловаться
Комментариев (0)
Реклама
Реклама