Закрыть
Все сервисы
Главная
Лента заметок
Теги
Группы
Рейтинги

Роги янголів і пантофлі Еко (отаке)

17 января´08 12:14 Просмотров: 1243 Комментариев: 13

Якщо після «» у когось ще могли залишатися сумніви щодо справжніх намірів цього письменника, то наступна його книжка — «» (український переклад якої з’явився цього року завдяки харківському ) — ще відвертіший маніфест богоборця.
 
Осквернення або деконструкція святинь — давнє письменницьке хобі. Хтось у такий спосіб кричить світові про свою безмежну свободу, покликану шматувати цинічну поміркованість. Для когось це територія бойових дій, де кожен акт артистичного героїзму спричиняє грошопад та овації. вочевидь належить до найчисельнішої категорії вічних революціонерів, які заходять у царство ідей, наче у театр юного глядача, з наміром винести звідти частину декорацій. Такі автори переконані, що театру — все одно гаплик, а тому свою крадіжку називають порятунком реквізиту, який рано чи пізно опиниться на помийниці.

Кожен рейд на склади історії релігії, де гниють давно списані й забуті єресі, братства, ордени та інша каламутна екзотика, закінчується нагадуванням публіці про давні порахунки світочів науки й прогресу з християнськими лідерами, які протягом багатьох століть ніби тільки тим і переймались, що приховували від людства всю правду про істинний сенс учення Христа.

Таємниця, яку берегли кровні «нащадки Ісуса» в попередній книжці, в «» не згадується, хоча фабули обох романів — практично однакові. Лише замість екскурсії Лувром спершу пропонує вам зазирнути в таємні лабораторії швейцарського ЦЕРНу, а потім добряче побігати Римом. Як і в романі «», першою жертвою є «людина, яка щось знає». І це «щось» може змінити сучасну цивілізацію. Дослідник релігійної символіки Роберт Ленґдон так само переслідує убивцю, який завжди на півкроку попереду. І знову йому допомагає дочка «людини, яка щось знала», знову всі читацькі здогади марні, а розв’язка дратує аномальною логікою, що перекреслює усі попередні враження.

Братство ілюмінатів, яке з перших сторінок тероризує Ватикан здійсненням давніх погроз, виявляється фікцією, карколомною інтригою секретаря Папи, в чиїй голові жадання відродити віру в Бога виродилося у різницьке шоу.

знову спробував взути пантофлі Умберто Еко, але сталося так, що ці пантофлі у дорозі позлітали й десь загубилися. І замість того щоб влаштувати інтелектуальну орґію в детективній структурі, Браун вимушений наприкінці визнати, що написав історію звичайного божевілля. Тому, «повісивши» жахливі вбивства чотирьох кардиналів і самого Папи, загрозу знищення світового центру католицької Церкви й перспективу технологічного апокаліпсису на шию пересічному релігійному фанатику, вдається до неджентльменської серії ударів після гонгу. Письменник повідомляє читачеві, що знавіснілий камерарій Папи насправді був його рідним сином. Після цього одкровення янголи і демони танцюють гопака і міняються футболками. Примара зовнішнього ворога остаточно розвіюється, а все зло локалізується у стінах Ватикану. Якщо демони справді існують — шукайте їх не поміж прихильників середньовічних орденів, а поближче до святих місць, гигоче на прощання .

Оригінал статті:
Теги: книжный клуб
Пожаловаться
Комментариев (13)
Отсортировать по дате Вниз
Солька*    26.06.2008, 01:17
Оценка:  0
Солька*
:4: для Сей! :09:
Солька*    31.05.2008, 10:07
Оценка:  0
Солька*
где Сеечка? :04:
Marynochka    21.05.2008, 09:44
Оценка:  0
Marynochka
Біблія така ж вигадка, як і романи Дена Брауна. Яка різниця, як її тлумачити.
Yevseyeff    19.05.2008, 14:16
Оценка:  0
Yevseyeff
Извините, но не надо сравнивать совершенно разные вещи. Умберто Эко - это всемирно признанный ученный, а уже потом писатель. А Браун - очередной писака, который пишет однотипные романы-однодневки. У Эко есть фундамент из знаний истории средневековья, а у Брауна - только фантазия, которой, как оказалось на многое не хватает.
Timing    17.05.2008, 23:49
Оценка:  0
Timing
Яскравий приклад того, як можна взяти гарну ідею (а головне правдиву) і огидно її спаскудити, прикрасивши легкою манерою письма.
Херувим*    10.03.2008, 18:10
Оценка:  0
Херувим*
Ден Браун - это что-то. :02:
ИЛЛЮЗИОНИСТ    03.03.2008, 23:44
Оценка:  0
ИЛЛЮЗИОНИСТ
:4: С днем варенья :01:
Peter_Blood    03.03.2008, 16:19
Оценка:  0
Peter_Blood
:4: :4: :4: :4: :4: :4: :4:
С Днем Рождения! :01:
MiauUUu    03.03.2008, 16:11
Оценка:  0
MiauUUu
С Днем Варенья)
мур_мур    24.02.2008, 19:13
Оценка:  0
мур_мур
Я просмотрела весь дневник? и хочу спросить? это что ликбез?в чем смысл написания заметок :7:
Реклама
Реклама