Закрыть
Все сервисы
Главная
Лента заметок
Теги
Группы
Рейтинги

Улюблений уривок; Пауло Коельо "Вероніка вирішує померти":

21 января´08 15:08 Просмотров: 3070 Комментариев: 0
«І на що ж, якщо подумати, йшли досі її сили? Вона старалась, щоб все в житті йшло привичним образом. Вона пожертвувала багатьма своїми бажаннями заради того, щоб батьки продовжували любити її, як любили в дитинстві, хоч і знала, що справжня любов міняється з часом, росте, відкриваючи нові способи самовиражатись. Якось, почувши, як мати, плачучи, казала їй, що її шлюбу прийшов кінець, Вероніка відправилась на пошуки батька, ридала, погрожувала, і нарешті вимолила в нього обіцянку, що він ніколи не піде з дому, навіть не уявляючи собі, яку високу ціну її батькам прийдеться за це заплатити.
Вирішивши знайти собі роботу, вона відмовилась від заманливої пропозиції компанії і влаштувалась в публічну бібліотеку, де зарплата хай і невелика, зате гарантована. З дня у день вона ходила на роботу по одному і тому ж графіку, була в добрих стосунках з начальством, залишалась по можливості незамітною. Це її влаштовувало. Вона і не намагалась боротися, навіть не думала про будь-яку кар’єру: єдине, чого вона бажала – получати в кінці місяця свої гроші. … вона ні на кого не сердилась, адже це означало б необхідність якось реагувати, боротися з тим, хто тебе образив, а тоді навіть стикатись з якими-небудь непередбачуваними наслідками типу помсти.
І коли все влаштувалось майже в повній відповідності її безхитрісним потребам, виявилось, що таке життя, де всі дні однакові, просто не має сенсу.
І Вероніка вирішила померти.

« Якби б я мала вибір, якби б я раніше зрозуміла, що мої дні одинакові тому, що я захотіла, щоб вони були такими, то тоді, можливо…»
Але відповідь завжди була одна і та ж: нема ніяких «можливо», бо нема ніякого вибору.»
Пожаловаться
Комментариев (0)
Реклама
Реклама