Закрыть
Все сервисы
Главная
Лента заметок
Теги
Группы
Рейтинги

Христина Стебельська: Чого я хочу від телебачення?

Отредактирована 18 сентября´14 19:03 Просмотров: 576 Комментариев: 14

Проект Суспільного телебачення в Україні – рекордсмен за кількістю скептиків. Приємно до них не належати. На державному телеканалі я вже 33 роки і можу сказати, що відчуваю його нервову систему. Вона тривалий час переживає глибокий стрес, після якого невдовзі народяться якісно нові смисли. Якщо до парламенту пройде пул журналістів, зміни настануть дуже швидко, адже справою Суспільного на законодавчому рівні опікуватимуться фахівці.


Суспільне мовлення стартує вже з початку 2015 року. НСТУ («Національна суспільна телерадіокомпанія») об’єднає державних теле- і радіомовників Києва та областей, а також залучить Українську студію телевізійних фільмів «Укртелефільм». Від нас залежить, яким буде нове телебачення! Поки що в повітрі чимало запитань. Але охочих випробувати творчий потенціал у форматі незалежного телеканалу ще більше.  

Якщо за кілька років Суспільне стане самоокупним, а глядачеві коштуватиме символічних грошей на місяць, перед телевізійниками постануть нові проблеми. Раніше нас обтяжували недосконалістьтехнічних засобів і тотальний контроль служби держбезпеки. За Союзу я жила і працювала на Івано-Франківщині. А це був Прикарпатський військовий округ. Тоді здавалося, що з монстром КДБ нам ніколи не впоратися. Щокварталу мусили здавати план тем, над якими хотіли працювати редактори – все обов'язково узгоджувалося в обкомі партії. Якщо мали намір відзняти, наприклад, військових, треба було їхати до Львова і просити у військової цензури дозволу. Якщо торкалися міжетнічних взаємин, сценарій неодмінно смакували у відділі ідеології обкому партії і, як я пізніше зрозуміла, у КДБ. Пережили. Але сучасні виклики не слабші. Сьогодні ми значно відповідальніші за контент, конкуруємо на медіа-ринку, дбаємо про позитивний імідж в Інтернет-середовищі, шукаємо підтримки проектів…

На часі не просто оновлення сітки мовлення чи ребрендинг Першого Національного, а й створення на його базі справжнього Суспільного телебачення. На телеканалі зараз системно відбуваються тренінги, присвячені цінностям суспільного мовлення ЄМС. Йдеться про незалежність, прозорість, майстерність, інновації, універсальність і різноманітність – шість базових основ стабільних суспільних медіа.

Ефір Першого – насичений. У часі економії й боргів запускаємо нові проекти. У«Схемах» і «Першій шпальті» досліджуємо економіку, викриваємо корупцію. В «Моїй країні» аналізуємо себе самих, українську історію і культуру під окуляром мультфільму. За світовою політикою стежимо завдяки включенням із засідань ОБСЄ, НАТО, Ради Європи...

Перший Національний сьогодні такий, яким я люблю його бачити: ми демонструємо силу! І маємо на це всі підстави, адже інтелектуали завжди були на нашому боці. Людина, яка хоче від телебачення не лише картинку, знайде тут продукт для себе. Пізнавальні, музичні програми, політичні ток-шоу, соціальні проекти для дітей і людей старшого віку, які створюємо – все це відповідає цінностям і засадам суспільного мовлення. 

Ми вже давно робимо для ідеї суспільного те, чого інші робити не хочуть. Або не вміють. Із початку 90-х у нашому ефірі – трансляція богослужінь із кафедральних храмів України. Їх дивляться всі: православні, католики, протестанти, мусульмани, навіть атеїсти. А наші прямі включення на День Незалежності, День Державного Прапора, Шевченкові роковини, Олімпійські ігри,конкурси «Євробачення» – це міжнародна тактика й водночас – зв’язки з мережею наших кореспондентів по всьому світу.

Змінився менеджмент. Якщо раніше про оперативне спілкування й поширення інформації соціальними мережами можна було мріяти лише вночі і вдома, тепер Facebook – віртуальна зала нарад. Причому, винятково за демократичним принципом.

Я продовжую наполягати: у Першого Національного – своя місія. Переконалася: люди поділяють цю думку. Збільшується кількість глядачів, які розуміють нас, відчувають себе «своїми» на нашому телеканалі.

Перевага прихильників у тому, що не ми їх, а вони нас обирають. І ті, хто біля телевізора в домашніх капцях, і ті, хто знає позакадрову кухню. Зауваження до програм іноді такі, що думаєш: а чи не запросити цих мудрагелів у позаштатні громадські експерти! Бо оцінка компетентна і не заангажована власним інтересом.

Тішить, що сотні друзів на Facebook запитують, як отримати запис наших програм. Дуже багато ефірних відео миттєво з’являються в мережі, але викласти все – робота, яку ще маємо зробити. Приємно, що, наприклад, вчителі загальноосвітніх шкіл цікавляться документальними фільмами Першого для тематичних заходів. Це ментально європеїзує і освітню еліту, і школярів.

Коли наша редакція опрацьовує масив подій і заходів для щорічного«Календаря українця», ми запитуємо себе: хто наша аудиторія і як зробити так, щоб кожен пункт став топ-сюжетом дня? Календарем важливих міжнародних і загальноукраїнських подій, пам’ятних дат і ювілеїв послуговуються журналісти, сценаристи, автори програм, навіть закордонні кореспонденти Першого Національного. Помітила, що наші «гросбухи» – настільна книга не одного генерального директора.  

Національна телекомпанія України дає впевненістьу собі, шанс увійти в професійну команду. Творити українське телебачення сьогодні – це мотивація. Нові потужності, нові студії, нові технічні можливості дали змогу запустити чимало важливих проектів. Я часто згадую Хрещатик, 26, але наш телецентр на Мельникова – це дім доброго сусідства і благодійництва, що найбільше інвестує в людей, адже чимало з тих, хто нині є успішним на комерційних телеканалах, вийшли фахівцями саме з Національної телекомпанії України. Тут твориться суть телеглядача, яким він має бути – сучасним, креативним, помічником армії, вдячним своєму роду.

Тож який він, секрет успішного Суспільного телебачення? Дізнаємося! Мені цікаво випробувати себе. Переконана: впораємося. Ми до цього готові.

 

Христина СТЕБЕЛЬСЬКА 

Теги: телебачення, Христина Стебельська, Перший Національний
Пожаловаться
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Популярные заметки
Автор: КсюМ
разговоры
Автор: Timing
20.10.2017
Автор: sayhello
Smashing...