Закрыть
Все сервисы
Главная
Лента заметок
Теги
Группы
Рейтинги

Ефект метелика.

17 февраля´08 18:32 Просмотров: 403 Комментариев: 4
В одному кінці Землі албанські кримінальні авторитети декларують південь Сербії своєю дачею.
В другому кінці Землі журналіст у неділю виходить на роботу, нервово перемикає сайт за сайтом, гризе за столом форнетті з кавою і щопівгодини телефонує випусковим на третій поверх, вкотре проголошуючи оперативний випуск пріорітетом роботи інформагентства.

Кілька днів тому я зловила себе на думці, що замість "Космо" частенько кажу "Косово".
Мабуть, таки не вийде з мене гламурної дами.

Косово...

Не можу сказати, щоб я особисто, спираючись на свої знання, була проти незалежності Косово. Та й не можу сказати, щоб була за.
Але наскільки ж уся ситуація несимпатична в комплексі.

На першому місці - велика міжнародна політика. Інтереси США, інтереси Росії - два суб"єкти, однаково неприємні.
Від таких чекай лише третьої світової. Мабуть, вже не ядерної - інформаційної.

Зброя Штатів: "НАРЕШТІ бідні стражденні албанці Косово мають свою незалежну державу, привітаймо ж наймолодшу країну світу!!!" Власне, НАРЕШТІ розвалилася остаточно ця соціалістична Югославія, вже ми ж її бомбили-бомбили.
Російська зброя: "Ну все, догралися, тепер всі сепаратисти світу захочуть того самого...." Основний і єдиний аргумент Москви, і тут вона використала досить грамотний піар. Поки що змогли дотягнутись до Абхазії, а далі - грошей у РФ вистачить профінансувати сепаратистів де завгодно: китайський Тайвань, іспанські баски, пакистанський Кашмір, всі на світі курди та палестинці, мятежні провінції Болівії, та хоч би й сусіднє з нами Придністров"я. Дехто каже, що попаде під роздачу і наш Крим - що ж, боюсь навіть заперечувати. Хитра штука - піар.

Авжеж, піар.
Варто лише поглянути, як ці відверто тюремні пики базікають, що у незалежному Косово всі будуть рівні, заможні і щасливі, не буде жодної етнічної дискримінації, а держава даватиме соціальні гарантії.
Частина з цих політиків відсиділи в Гаазі за етнічні чистки і просто собі масову різанину. Дехто ще й навіть не відсидів, а звільнений умовно з умовною ж забороною займатися політичною діяльністю. Це факти, і з ними, власне, навіть не обов"язково дивитись на їхні пики.

Варто лише почитати їхню пресу та переглянути матеріали телеканалів - і неможливо позбутися враження, що сам по собі конфлікт роздутий лише за допомогою найпаскуднішого піару. Офіційні ЗМІ Косово нагадують за стилем наші дешеві безграмотні новинні сайти, які так полюбляють писати у заголовках "СРОЧНО!!!" чи "СЕНСАЦІЯ!!!"

Без всякого піару косовари - нормальні, мирні і цивілізовані. Бідні, і навіть убогі - це правда. В Косово немає ні промисловості, ні бізнесу, ні корисних копалин, ні моря і гір - нічого, окрім суцільної мережі наромафії.
Бідним і убогим можна впарити що завгодно - варто лише пообіцяти, що вони скоро будуть багатими і стабільними.
Правда, як виявив досвід в тому числі й України, заможним і стабільним - так само можна впарити що завгодно.

З іншого боку, поза іншим піаром (Ne damo Kosova) - так само нормальні і цивілізовані серби, яким начхати на промови політиків, а не начхати - на свою власну сім"ю та свій бізнес. Прості серби один за іншим казали мені, що охоче віддали б оте Косово і скептично подивились би, як ця недодержавка житиме на самій лише підкормці ООН.

Завтра державку визнають США і двадцять країн ЄС. Все це буде так само штучно, нежиттєздатно і пафосно, але - буде.
Що ж, у всіх є інтереси серед наркомафії, як же без цього.
Якщо знайду інші пояснення - поділюся обов"язково.
Пожаловаться
Комментариев (4)
Отсортировать по дате Вниз
Ватель    19.02.2008, 01:10
Оценка:  0
Ватель
Велика світова шахівниця. Ось і спробуй щось на ній утнути самостійно - визнають терористом. А взагалі не розумію я їх конфлікт - може начитався з російських книг по історії, та чомусь албанці пішли на сербів лише через те, що вони себе відчули безнаказанними.
Пустельник_    19.02.2008, 01:10
Оценка:  0
Пустельник_
Це дурнуваті люди, на Балканах, їм аби волати і стріляти. А сильні світу цього користуються.
=))
МатериалистЪ    18.02.2008, 12:12
Оценка:  0
МатериалистЪ
Не вистачає лише паралелей з Чечнею 1994-го :04:
Пустельник_    18.02.2008, 12:12
Оценка:  0
Пустельник_
Не знаю, в Чечню не заглиблювалась. Я була манюня, погано те все пам"ятаю.
Всі ці конфлікти схожі по суті.
Реклама
Реклама