Закрыть
Все сервисы
Главная
Лента заметок
Теги
Группы
Рейтинги

Moyo - Heart and Soul.

11 марта´08 1:04 Просмотров: 245 Комментариев: 0
Чим більше людина грає музику для широкої аудиторії, тим менше в її музиці серця і душі. І в цьому людину можна зрозуміти. Душа все ж - вичерпний ресурс, та й його можна на продаж потроху заміняти синтетикою.
А коли навіть синтетика в продукті на продаж стає не дуже високої якості - про людину кажуть, що вона списалася, відспівала, вичерпала себе.

Джаз - справжня сучасна музика: її якість вимірюється в грошовому еквіваленті. Дивно, що хтось досі зважується роздавати жменями безкоштовні бонуси - Серце і Душу в натуральному, чистому вигляді.
Хтось творить двадцять років - і при цьому тільки розкривається. Про нього не кажуть, що найкраще слухати його перші альбоми - радять якраз останні.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Японка, що живе і працює в Америці, - композитор майже абсолютно європейський. Її музику називають американським словом "джаз", та в ньому - бахівське пуритантство, бетховенська сила думки, слов"янські мотиви-оберіги, навіть моментами "тройка с бубенцами". Рахманінов - один з її музичних авторитетів, десь я читала про це...

На київському концерті вона взагалі грала про Африку (Moyo - Серце і Душа - це не з японської, як я думала, а з якоїсь південноафриканської). Хоча, грала вона все одно японською, російською, англійською, якщо можна так казати про музику без слів.
А ще спеціально для єдиного київського концерту вона розібрала "Чорнобривці насіяла мати..." з симфонічним оркестром.

"Океан поєднує різні континенти - так само, як музика поєднує людей світу", - так сказала Кейко Матсуі. Вона взагалі багато говорила зі сцени, і кожен думав, що вона говорить особисто з ним, навіть ті, хто не знав японської та англійської.

Вона справді "виклалася" на концерті, як прийнято говорити. Але не так, як викладаються інші - згодом намагаючись замінити це синтетикою. Вона не горіла високим полум"ям, а сяяла діамантом - спокійно, мінімалістично, кошовно.
Сяйва Кейко вистачило на весь Київ, на весь зал, на мене і Че. Серце і Душа...

Сам по собі симфонічний оркестр виявився, до речі, не дуже вдалим експериментом. Постійно хотілось витягти Кейко та її музику з-під громади скрипок, труб та ударних.
Просто вона знає міру і вміє слухати тишу. А оркестр... Ну, то кожен має право на експерименти.

Загалом, отак ми сходили вчора на концерт Кейко Матсуі.
Більше не хочеться слів.
Добре. Тепло.
Пожаловаться
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Популярные заметки